Jak mieć naturalnie proste włosy?

10. Prostowanie włosówMasz dosyć spędzania każdego poranku na prostowaniu włosów? Istnieją proste sposoby na to, aby nadać włosom gładkość. Co więcej, w przeciwieństwie do zastosowania prostownicy nie powodują one termicznego uszkodzenia włosów.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Prostowanie włosów
Masz dosyć spędzania każdego poranku na prostowaniu włosów? Istnieją proste sposoby na to, aby nadać włosom gładkość. Co więcej, w przeciwieństwie do zastosowania prostownicy nie powodują one termicznego uszkodzenia włosów.

9. Susz włosy przy użyciu zimnego strumienia powietrzaPorządna suszarka powinna być wyposażona w opcję ciepłego jak i zimnego strumienia powietrza. Zdecydowanie korzystniejszy dla włosów jest ten zimny. Powoduje on domkniecie struktury włosa przez co fryzura zyskuje na gładkości i blasku.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Susz włosy przy użyciu zimnego strumienia powietrza
Porządna suszarka powinna być wyposażona w opcję ciepłego jak i zimnego strumienia powietrza. Zdecydowanie korzystniejszy dla włosów jest ten zimny. Powoduje on domkniecie struktury włosa przez co fryzura zyskuje na gładkości i blasku.

8. Zwróć uwagę na kąt padania strumienia na włosyWłosy będą gładsze, lśniące i bardziej proste, jeśli będziesz je suszyć zgodnie z układem łusek zlokalizowanych na ich powierzchni. Dlatego susz je z uniesioną nad głową suszarką w kierunku od góry do dołu. Nigdy nie kieruj strumienia powietrza od dołu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Zwróć uwagę na kąt padania strumienia na włosy
Włosy będą gładsze, lśniące i bardziej proste, jeśli będziesz je suszyć zgodnie z układem łusek zlokalizowanych na ich powierzchni. Dlatego susz je z uniesioną nad głową suszarką w kierunku od góry do dołu. Nigdy nie kieruj strumienia powietrza od dołu.

7. Stosuj kosmetyki wygładzająceKosmetyki wygładzające do włosów, takie jak: szampony, maski oraz odżywki, zawierają substancje, które pokrywają powierzchnię włosa niewidocznym filmem i zapobiegają jego puszeniu. Dzięki temu włosy są gładsze i bardziej proste.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Stosuj kosmetyki wygładzające
Kosmetyki wygładzające do włosów, takie jak: szampony, maski oraz odżywki, zawierają substancje, które pokrywają powierzchnię włosa niewidocznym filmem i zapobiegają jego puszeniu. Dzięki temu włosy są gładsze i bardziej proste.

6. Duże wałkiGrube wałki uniosą włosy u nasady i delikatnie podkręcą ich końce. Poza tym, fryzura będzie gładko ułożona. Nakręć wałki na lekko wilgotne włosy i pozostaw je w ten sposób do momentu ich całkowitego wyschnięcia.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Duże wałki
Grube wałki uniosą włosy u nasady i delikatnie podkręcą ich końce. Poza tym, fryzura będzie gładko ułożona. Nakręć wałki na lekko wilgotne włosy i pozostaw je w ten sposób do momentu ich całkowitego wyschnięcia.

5. Układaj włosy następnego dnia po umyciuTo zaskakujące, ale włosy są bardziej podatne na układanie jeden dzień po umyciu. Bezpośrednio po wysuszeniu są one raczej skłonne do puszczenia i układania się w swój naturalny sposób.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Układaj włosy następnego dnia po umyciu
To zaskakujące, ale włosy są bardziej podatne na układanie jeden dzień po umyciu. Bezpośrednio po wysuszeniu są one raczej skłonne do puszczenia i układania się w swój naturalny sposób.

4. Modeluj włosy przy użyciu grubej, okrągłej szczotki
Okrągła szczotka o dużej średnicy jest idealna do prostowania włosów. Za jej pomocą można uzyskać zdecydowanie bardziej naturalny efekt, aniżeli w przypadku prostowania przy użyciu prostownicy. Pamiętaj jednak o tym, aby modelować lekko wilgotne włosy, a strumień suszarki ustawić na chłodny.

3. Stosuj środki do stylizacjiŚrodki do stylizacji mogą utrwalić fryzurę na wiele godzin. Przed przystąpieniem do modelowania włosów nałóż na ich powierzchnię odrobinę kremu lub żelu utrwalającego. Na koniec spryskaj włosy lakierem.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Stosuj środki do stylizacji
Środki do stylizacji mogą utrwalić fryzurę na wiele godzin. Przed przystąpieniem do modelowania włosów nałóż na ich powierzchnię odrobinę kremu lub żelu utrwalającego. Na koniec spryskaj włosy lakierem.

2. Przed prostowaniem włosów zabezpiecz je odpowiednim kosmetykiemJeżeli jednak nie wyobrażasz sobie, aby nie prostować włosów prostownicą to pamiętaj o tym, aby przed zabiegiem zabezpieczyć je kosmetykiem chroniącym włosy przed działaniem wysokiej temperatury.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Przed prostowaniem włosów zabezpiecz je odpowiednim kosmetykiem
Jeżeli jednak nie wyobrażasz sobie, aby nie prostować włosów prostownicą to pamiętaj o tym, aby przed zabiegiem zabezpieczyć je kosmetykiem chroniącym włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

1. Suchy szamponJeśli chcesz ograniczyć częstotliwość prostowania włosów, to rozważ zakup suchego szamponu. Przy jego pomocy możesz odświeżyć czuprynę bez wpływu na ułożenie fryzury. Dzięki temu unikniesz codziennego użytkowania prostownicy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Suchy szampon
Jeśli chcesz ograniczyć częstotliwość prostowania włosów, to rozważ zakup suchego szamponu. Przy jego pomocy możesz odświeżyć czuprynę bez wpływu na ułożenie fryzury. Dzięki temu unikniesz codziennego użytkowania prostownicy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Nasza atrakcyjność lepiej widoczna przy brzydkiej koleżance Sztuka uwodzenia mężczyzn Pędzle do makijażu - rodzaje Puder transparentny Medycyna estetyczna, odkryj jej tajemnice i możliwości Kolejna twarz marki Mamy SuperbohaterkiMATERIAŁ PROMOCYJNY Oszałamiająca sukienka na bal sylwestrowy! Zrób wrażenie już od samego wejścia Dom pachnący latem! Dodaj energii swoim rzęsom Jak odchudzić dziecko? Ashley Tisdale

Popularne w tym tygodniu:

Kiedy wykonać przeszczep włosów?