10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać

10. Kondycja włosówNa wygląd i kondycję włosów niekorzystny wpływ ma wiele różnych czynników, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska czy chlorowana woda. Dowiedz się, co jeszcze negatywnie działa na twoje włosy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Kondycja włosów
Na wygląd i kondycję włosów niekorzystny wpływ ma wiele różnych czynników, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska czy chlorowana woda. Dowiedz się, co jeszcze negatywnie działa na twoje włosy.

9. Kosmetyki zawierające silikonJeżeli masz cienkie włosy, to lepiej unikaj kosmetyków bazujących na silikonie. Składnik ten doskonale wygładza i nabłyszcza włosy, ale przy włosach cienkich może doprowadzić do ich znaczącego obciążenia, a tym samym optycznego zmniejszenia ich objętości.
Zdjęcie kosmetyków / Shutterstock

9. Kosmetyki zawierające silikon
Jeżeli masz cienkie włosy, to lepiej unikaj kosmetyków bazujących na silikonie. Składnik ten doskonale wygładza i nabłyszcza włosy, ale przy włosach cienkich może doprowadzić do ich znaczącego obciążenia, a tym samym optycznego zmniejszenia ich objętości.

8. Kosmetyki na bazie alkoholuWiele środków kosmetycznych do stylizacji włosów zawiera alkohol, który niestety sprzyja wysuszaniu włosów. Co więcej, z czasem powoduje on, że włosy tracą blask. Warto kontrolować składy kosmetyków i wybierać te, które nie zawierają tej substancji w składzie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Kosmetyki na bazie alkoholu
Wiele środków kosmetycznych do stylizacji włosów zawiera alkohol, który niestety sprzyja wysuszaniu włosów. Co więcej, z czasem powoduje on, że włosy tracą blask. Warto kontrolować składy kosmetyków i wybierać te, które nie zawierają tej substancji w składzie.

7. Tanie szamponyGłównym składnikiem aktywnym tanich szamponów zazwyczaj są siarczany, tj. Sodium Laureth Sulfate czy Sodium Lauryl Sulfate. Substancje te niestety działają drażniąco na skórę, a jednocześnie sprzyjają wysuszaniu włosów. Lepiej zainwestować w szampon nie zawierający w składzie tych substancji.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Tanie szampony
Głównym składnikiem aktywnym tanich szamponów zazwyczaj są siarczany, tj. Sodium Laureth Sulfate czy Sodium Lauryl Sulfate. Substancje te niestety działają drażniąco na skórę, a jednocześnie sprzyjają wysuszaniu włosów. Lepiej zainwestować w szampon nie zawierający w składzie tych substancji.

6. Odżywka z hydrolizatami proteinHydrolizaty protein wbudowują się w ubytki obecne w obrębie struktury włosa, a dzięki temu zwiększają jego połysk i gładkość. Niestety w przypadku włosów farbowanych przyśpieszają one proces wypłukiwania barwnika. Konsekwencją tego jest stosunkowo szybka utrata intensywności barwy włosów koloryzowanych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Odżywka z hydrolizatami protein
Hydrolizaty protein wbudowują się w ubytki obecne w obrębie struktury włosa, a dzięki temu zwiększają jego połysk i gładkość. Niestety w przypadku włosów farbowanych przyśpieszają one proces wypłukiwania barwnika. Konsekwencją tego jest stosunkowo szybka utrata intensywności barwy włosów koloryzowanych.

5. Szczotki wykonane z tworzywa sztucznegoNiestety sztuczne włosie szczotek do czesania i modelowania niszczy strukturę włosów. Konsekwencją tego są rozdwajające się końce orz nierównomierna powierzchnia włosa, przez co staje się on nieprzyjemny i szorstki w dotyku.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Szczotki wykonane z tworzywa sztucznego
Niestety sztuczne włosie szczotek do czesania i modelowania niszczy strukturę włosów. Konsekwencją tego są rozdwajające się końce orz nierównomierna powierzchnia włosa, przez co staje się on nieprzyjemny i szorstki w dotyku.

4. Środki chroniące włos przed wysoką temperaturąFryzjerzy ostrzegają przed aplikacją na włosy środków chroniących je przed działaniem wysokiej temperatury bezpośrednio przed zastosowaniem lokówki czy prostownicy. Wilgotne włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Zdecydowanie lepiej byłoby odczekać, aż składniki lotne zawarte w kosmetyku odparują z powierzchni włosa. Można również rozważyć stylizację na zimno, która jest zdecydowanie łagodniejsza dla włosów.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Środki chroniące włos przed wysoką temperaturą
Fryzjerzy ostrzegają przed aplikacją na włosy środków chroniących je przed działaniem wysokiej temperatury bezpośrednio przed zastosowaniem lokówki czy prostownicy. Wilgotne włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Zdecydowanie lepiej byłoby odczekać, aż składniki lotne zawarte w kosmetyku odparują z powierzchni włosa. Można również rozważyć stylizację na zimno, która jest zdecydowanie łagodniejsza dla włosów.

3. Kosmetyki silnie aromatycznePiękny zapach to jedna z cech produktu kosmetycznego, która może nas zachęcić do jego zakupu. Niestety oznacza to, że w jego składzie zawarte są kompozycje zapachowe będące potencjalnymi alergenami, które często powodują podrażnienia skóry głowy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Kosmetyki silnie aromatyczne
Piękny zapach to jedna z cech produktu kosmetycznego, która może nas zachęcić do jego zakupu. Niestety oznacza to, że w jego składzie zawarte są kompozycje zapachowe będące potencjalnymi alergenami, które często powodują podrażnienia skóry głowy.

2. Kosmetyki zawierające w składzie sólTa grupa produktów pielęgnacyjnych do włosów nadaje im charakterystyczny, plażowy wygląd. Niestety sól sprzyja wysuszaniu włosów i lepiej na co dzień nie stosować kosmetyków zawierających ją w składzie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Kosmetyki zawierające w składzie sól
Ta grupa produktów pielęgnacyjnych do włosów nadaje im charakterystyczny, plażowy wygląd. Niestety sól sprzyja wysuszaniu włosów i lepiej na co dzień nie stosować kosmetyków zawierających ją w składzie.

1. Tanie farby do włosów
Tanie farby do włosów mogą bazować na agresywnie działających środkach syntetycznych, które niekiedy mogą doprowadzić do chemicznego oparzenia skóry głowy. Przed ich wykorzystaniem wykonaj próbę uczuleniową na niewielkim obszarze skóry w obrębie nadgarstka lub za uchem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Smoky eyes - niezbędnik Jak odmłodzić oczy? Twarz okrągła, twarz prostokątna, twarz trójkątna - korekta bez skalpela Układanie włosów - kilka prostych zasad na karnawał Balejaż na włosach Taniec brzucha - sposób na piękną sylwetkę Powiększanie ust w naturalny sposób Szminka powiększająca usta - sposób na ponętne wargi 4 domowe sposoby na ukojenie oparzonej słońcem skóry Kolejna modelka w kampanii reklamowej perfum! PREZENT LAST MINUTE! SPRAWDZONY POMYSŁ NA PREZENT DLA NIEJ Falowane włosy

Popularne w tym tygodniu:

Pomysł na prezent: luksusowe żele pod prysznic na świętaMATERIAŁ SPONSOROWANY