Czy prawidłowo nakładasz krem na twarz?

8. Odpowiednie stosowanie kremuSposób, w jaki nakłada się krem na twarz, nie jest być może najczęściej zadawanym pytaniem dotyczącym urody, ale warto zastanowić się bardziej nad tym problemem. Nie ukrywajmy – kremy do twarzy nie są najtańszymi produktami na rynku, więc wykorzystajmy wydaną gotówkę w 100%. Oto lista wskazówek na temat odpowiedniego nakładania kremu na twarz.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Odpowiednie stosowanie kremu
Sposób, w jaki nakłada się krem na twarz, nie jest być może najczęściej zadawanym pytaniem dotyczącym urody, ale warto zastanowić się bardziej nad tym problemem. Nie ukrywajmy – kremy do twarzy nie są najtańszymi produktami na rynku, więc wykorzystajmy wydaną gotówkę w 100%. Oto lista wskazówek na temat odpowiedniego nakładania kremu na twarz.

7. Po pierwsze – myjBez względu na to, czy nakładasz krem rano czy na noc, jedną z najważniejszych porad jest nakładanie go na umytą twarz. W ten sposób pozbędziesz się makijażu, kremu z filtrem i zanieczyszczeń. To sprawi, że krem wniknie w pory i lepiej zadziała. Do oczyszczania twarzy używaj delikatnych żeli lub toników.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Po pierwsze – myj
Bez względu na to, czy nakładasz krem rano czy na noc, jedną z najważniejszych porad jest nakładanie go na umytą twarz. W ten sposób pozbędziesz się makijażu, kremu z filtrem i zanieczyszczeń. To sprawi, że krem wniknie w pory i lepiej zadziała. Do oczyszczania twarzy używaj delikatnych żeli lub toników.

6. Krem nakładaj na wilgotną skóręKiedy czekasz z nałożeniem kremu, aż skóra będzie całkowicie sucha, nie wspomagasz jego działania. Kremy sprawiają, że skóra jest lepiej nawilżona, kiedy nakłada się je na nieco wilgotną cerę.

6. Krem nakładaj na wilgotną skórę
Kiedy czekasz z nałożeniem kremu, aż skóra będzie całkowicie sucha, nie wspomagasz jego działania. Kremy sprawiają, że skóra jest lepiej nawilżona, kiedy nakłada się je na nieco wilgotną cerę.

5. Mała ilość wystarczyW pewnych przypadkach sprawdza się zasada im więcej, tym lepiej – nie w przypadku kremu do twarzy. Nie tylko dłużej zajmuje jego nakładanie na twarz, kiedy ilość jest większa, ale może to też sprawić, że skóra twarzy będzie lepka lub tłusta. Twarz nie jest dużą powierzchnią, więc wystarczy mała ilość kremu, aby dobrze wykonać swoje zadanie.
Zdjęcie autorstwa Shawn Campbell / CC BY

5. Mała ilość wystarczy
W pewnych przypadkach sprawdza się zasada im więcej, tym lepiej – nie w przypadku kremu do twarzy. Nie tylko dłużej zajmuje jego nakładanie na twarz, kiedy ilość jest większa, ale może to też sprawić, że skóra twarzy będzie lepka lub tłusta. Twarz nie jest dużą powierzchnią, więc wystarczy mała ilość kremu, aby dobrze wykonać swoje zadanie.

4. Najpierw rozprowadź kremZanim zaczniesz wklepywać krem, rozprowadź go opuszkami palców. W ten sposób lepiej rozprowadzi się on po całej twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Najpierw rozprowadź krem
Zanim zaczniesz wklepywać krem, rozprowadź go opuszkami palców. W ten sposób lepiej rozprowadzi się on po całej twarzy.

3. Bądź delikatnaNie wcieraj mocno kremu – rób to delikatnie. Zamiast starać się jak najszybciej wetrzeć krem, rób to delikatnie za pomocą opuszków palców. Skóra twarzy jest bardzo cienka i delikatna, więc zbyt mocne wcieranie może powodować pojawienie się zmarszczek, a przecież kremy mają temu zapobiegać!
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Bądź delikatna
Nie wcieraj mocno kremu – rób to delikatnie. Zamiast starać się jak najszybciej wetrzeć krem, rób to delikatnie za pomocą opuszków palców. Skóra twarzy jest bardzo cienka i delikatna, więc zbyt mocne wcieranie może powodować pojawienie się zmarszczek, a przecież kremy mają temu zapobiegać!

2. Odpowiedni kremOdpowiedni produkt jest jednym z najważniejszych punktów na liście. Każda z nas jest inna, więc warto wziąć pod uwagę rodzaj cery oraz budżet przy wyborze kremu. Skonsultuj się z dermatologiem, jeśli masz problem z dobraniem odpowiedniego kosmetyku do swojego rodzaju cery.
Zdjęcie autorstwa thedabblist / CC BY

2. Odpowiedni krem
Odpowiedni produkt jest jednym z najważniejszych punktów na liście. Każda z nas jest inna, więc warto wziąć pod uwagę rodzaj cery oraz budżet przy wyborze kremu. Skonsultuj się z dermatologiem, jeśli masz problem z dobraniem odpowiedniego kosmetyku do swojego rodzaju cery.

1. Stwórz rytuałWażne jest stworzenie własnego rytuału nakładania kremu i trzymanie się go. Przykładowo możesz nałożyć krem na opuszki palców i zrobić kilka kropek na policzkach, czole i brodzie. Następnie za pomocą opuszków palców delikatnie wmasuj krem w policzki, czoło i brodę, a następnie w szyję i nos. Pamiętaj, aby pokryć kremem całą powierzchnię twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Stwórz rytuał
Ważne jest stworzenie własnego rytuału nakładania kremu i trzymanie się go. Przykładowo możesz nałożyć krem na opuszki palców i zrobić kilka kropek na policzkach, czole i brodzie. Następnie za pomocą opuszków palców delikatnie wmasuj krem w policzki, czoło i brodę, a następnie w szyję i nos. Pamiętaj, aby pokryć kremem całą powierzchnię twarzy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Nafta kosmetyczna Upływający czas nie dosięga piękna Claudii Schiffer 10 sprawdzonych sposobów na białe zęby Magiczne Święta 2017 Jakie właściwości ma ocet jabłkowy? Pocałunek gwiazdy - sposób na pełne usta Kosmetyki do ust Rozmarynowy multimasking od Buña Palenie a skóra Makijaż NA WIELKIE WYJŚCIE - Eveline Cosmetics Idealna dieta dla Twojej skóry! Jak wiele uwagi poświęcamy codziennie temu, co jemy? Sprawdź, czy wiesz jak prawidłowo używać zalotki

Popularne w tym tygodniu:

Czy w czasie pandemii można wykonywać zabiegi poprawiające urodę? Laseroterpia na problemy pociążowe