Czy prawidłowo nakładasz krem na twarz?

8. Odpowiednie stosowanie kremuSposób, w jaki nakłada się krem na twarz, nie jest być może najczęściej zadawanym pytaniem dotyczącym urody, ale warto zastanowić się bardziej nad tym problemem. Nie ukrywajmy – kremy do twarzy nie są najtańszymi produktami na rynku, więc wykorzystajmy wydaną gotówkę w 100%. Oto lista wskazówek na temat odpowiedniego nakładania kremu na twarz.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Odpowiednie stosowanie kremu
Sposób, w jaki nakłada się krem na twarz, nie jest być może najczęściej zadawanym pytaniem dotyczącym urody, ale warto zastanowić się bardziej nad tym problemem. Nie ukrywajmy – kremy do twarzy nie są najtańszymi produktami na rynku, więc wykorzystajmy wydaną gotówkę w 100%. Oto lista wskazówek na temat odpowiedniego nakładania kremu na twarz.

7. Po pierwsze – myjBez względu na to, czy nakładasz krem rano czy na noc, jedną z najważniejszych porad jest nakładanie go na umytą twarz. W ten sposób pozbędziesz się makijażu, kremu z filtrem i zanieczyszczeń. To sprawi, że krem wniknie w pory i lepiej zadziała. Do oczyszczania twarzy używaj delikatnych żeli lub toników.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Po pierwsze – myj
Bez względu na to, czy nakładasz krem rano czy na noc, jedną z najważniejszych porad jest nakładanie go na umytą twarz. W ten sposób pozbędziesz się makijażu, kremu z filtrem i zanieczyszczeń. To sprawi, że krem wniknie w pory i lepiej zadziała. Do oczyszczania twarzy używaj delikatnych żeli lub toników.

6. Krem nakładaj na wilgotną skóręKiedy czekasz z nałożeniem kremu, aż skóra będzie całkowicie sucha, nie wspomagasz jego działania. Kremy sprawiają, że skóra jest lepiej nawilżona, kiedy nakłada się je na nieco wilgotną cerę.

6. Krem nakładaj na wilgotną skórę
Kiedy czekasz z nałożeniem kremu, aż skóra będzie całkowicie sucha, nie wspomagasz jego działania. Kremy sprawiają, że skóra jest lepiej nawilżona, kiedy nakłada się je na nieco wilgotną cerę.

5. Mała ilość wystarczyW pewnych przypadkach sprawdza się zasada im więcej, tym lepiej – nie w przypadku kremu do twarzy. Nie tylko dłużej zajmuje jego nakładanie na twarz, kiedy ilość jest większa, ale może to też sprawić, że skóra twarzy będzie lepka lub tłusta. Twarz nie jest dużą powierzchnią, więc wystarczy mała ilość kremu, aby dobrze wykonać swoje zadanie.
Zdjęcie autorstwa Shawn Campbell / CC BY

5. Mała ilość wystarczy
W pewnych przypadkach sprawdza się zasada im więcej, tym lepiej – nie w przypadku kremu do twarzy. Nie tylko dłużej zajmuje jego nakładanie na twarz, kiedy ilość jest większa, ale może to też sprawić, że skóra twarzy będzie lepka lub tłusta. Twarz nie jest dużą powierzchnią, więc wystarczy mała ilość kremu, aby dobrze wykonać swoje zadanie.

4. Najpierw rozprowadź kremZanim zaczniesz wklepywać krem, rozprowadź go opuszkami palców. W ten sposób lepiej rozprowadzi się on po całej twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Najpierw rozprowadź krem
Zanim zaczniesz wklepywać krem, rozprowadź go opuszkami palców. W ten sposób lepiej rozprowadzi się on po całej twarzy.

3. Bądź delikatnaNie wcieraj mocno kremu – rób to delikatnie. Zamiast starać się jak najszybciej wetrzeć krem, rób to delikatnie za pomocą opuszków palców. Skóra twarzy jest bardzo cienka i delikatna, więc zbyt mocne wcieranie może powodować pojawienie się zmarszczek, a przecież kremy mają temu zapobiegać!
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Bądź delikatna
Nie wcieraj mocno kremu – rób to delikatnie. Zamiast starać się jak najszybciej wetrzeć krem, rób to delikatnie za pomocą opuszków palców. Skóra twarzy jest bardzo cienka i delikatna, więc zbyt mocne wcieranie może powodować pojawienie się zmarszczek, a przecież kremy mają temu zapobiegać!

2. Odpowiedni kremOdpowiedni produkt jest jednym z najważniejszych punktów na liście. Każda z nas jest inna, więc warto wziąć pod uwagę rodzaj cery oraz budżet przy wyborze kremu. Skonsultuj się z dermatologiem, jeśli masz problem z dobraniem odpowiedniego kosmetyku do swojego rodzaju cery.
Zdjęcie autorstwa thedabblist / CC BY

2. Odpowiedni krem
Odpowiedni produkt jest jednym z najważniejszych punktów na liście. Każda z nas jest inna, więc warto wziąć pod uwagę rodzaj cery oraz budżet przy wyborze kremu. Skonsultuj się z dermatologiem, jeśli masz problem z dobraniem odpowiedniego kosmetyku do swojego rodzaju cery.

1. Stwórz rytuałWażne jest stworzenie własnego rytuału nakładania kremu i trzymanie się go. Przykładowo możesz nałożyć krem na opuszki palców i zrobić kilka kropek na policzkach, czole i brodzie. Następnie za pomocą opuszków palców delikatnie wmasuj krem w policzki, czoło i brodę, a następnie w szyję i nos. Pamiętaj, aby pokryć kremem całą powierzchnię twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Stwórz rytuał
Ważne jest stworzenie własnego rytuału nakładania kremu i trzymanie się go. Przykładowo możesz nałożyć krem na opuszki palców i zrobić kilka kropek na policzkach, czole i brodzie. Następnie za pomocą opuszków palców delikatnie wmasuj krem w policzki, czoło i brodę, a następnie w szyję i nos. Pamiętaj, aby pokryć kremem całą powierzchnię twarzy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Trądzik wieku dojrzałego Makijaż oczu - cienie Pielęgnacja skóry zimą Usta o smaku bekonu Sposób na błyszczące włosy Opalenizna Last Minute z Sun Balance Zamykanie naczynek Masło shea Spierzchnięte dłonie zimą Zaprojektuj własne mydełko i podaruj je bliskim! Uzupełnianie paznokci żelowych Sposoby na smakowity dekolt

Popularne w tym tygodniu:

Starzenie to choroba przewlekła Body wrapping Vialise – skuteczny kosmetyk redukujący cellulit