"Bezpieczny, bo widoczny" - przekonaj się, jak wielkie znaczenie ma noszenie przez dziecko odzieży i obuwia odblaskowego

Czy ubierając dziecko, oprócz wygody i modnego wyglądu zapewniasz mu także bezpieczeństwo? Podczas konferencji zorganizowanej w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie dnia 23.10.2014 roku poruszono temat noszenia przez najmłodszych garderoby i obuwia z elementami odblaskowymi. Ideę popiera wiele znanych osób i produkująca obuwie dziecięce firma Bartek. Dowiedz się więcej o tej akcji i obejrzyj spoty informacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Podczas konferencji Mariusz Sokołowski, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, przedstawił statystyki wypadków i podkreślił, jak ogromną rolę w zapobieganiu takim tragediom mają odzież i obuwie odblaskowe. W akcję zaangażowało się wiele znanych osób, takich jak Paulina Holtz, Omenaa Mensah, Artut Chamski, czy Karolina Malinowska, które obejrzeć można w spotach informacyjnych. Udział w nich wzięły także dzieci ze szkoły podstawowej nr 103 w Warszawie.

Jak zgodnie podkreślają ambasadorzy akcji, dzięki odblaskom dzieci na drodze stają się znacznie bezpieczniejsze. Tymczasem młode aktorki, Gabrysia Raczyńska i Julia Wróblewska, przekonują swoich rówieśników, że noszenie odzieży z odblaskowymi elementami to nie obciach, a rozsądna decyzja.

Zobacz serię spotów informacyjnych propagujących noszenie obuwia i odzieży odblaskowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Pozwól mu być przy porodzie Akcje świąteczne wspomagające najmłodszych Czy szczepić dziecko? Hot cross buns – bułeczki wielkanocne Jak opiekować się chorym niemowlakiem? Szczepienia obowiązkowe dzieci w wieku 0-2 lat. Co o nich wiesz? Przenieś dziecko w świat zamków i rycerzy z nową serią LEGO DUPLO, czyli pomysł na idealny prezent dla chłopca Szczypiorek: właściwości Maxi-Cosi PEBBLE PLUS Fotelik dla niemowląt zgodny z normą i-Size zwyciężył w testach Bakterie w moczu w ciąży Małe zmiany duży efekt - czyli inspiracje w pokoju dziecka Pierwsza pomoc - zadławienie

Popularne w tym tygodniu:

Wyprawka dla noworodka – kiedy ją przygotować? Co powinna zawierać?