Jak zrobić grzywkę?
KAROLINA • dawno temuChyba każda kobieta w swoim życiu decydowała, że zmieni swój dotychczasowy wygląd, i co więcej, że zrobi to, zmieniając fryzurę. Część z nas niewątpliwie żałowała podjętego działania, lecz na pewno niektóre z nas dzięki tej zmianie poczuły się atrakcyjne. Co prawda włosy potrafią znieść naprawdę dużo i (co jest ich niewątpliwą zaletą) odrastają, to jednak proces ten trwa dość długo, a oczekiwanie na powrót do poprzedniego wyglądu może być naprawdę uciążliwe. Co robić, by nie popełniać fryzjerskich błędów? Otóż należy wiedzieć jak najwięcej o sposobach cięć, kształtach twarzy czy rodzajach fryzur. Współczesne kobiety pragną być przy tym na topie, dlatego warto mieć ogląd najnowszych trendów we fryzjerstwie na nadchodzącą jesień. Należy przy tym pamiętać, że dobrze jest odnosić się do tych trendów z pewnym dystansem, bowiem to, co jest modne, nie zawsze korzystanie wpływa na nasz wygląd. Jeżeli lubisz zgłębiać tajemnice fryzjerstwa albo zastanawiasz się, czy nie obciąć sobie grzywki, przeczytaj poniższy artykuł.
Rodzaje grzywek
Grzywki to wszelkiego rodzaju fragmenty włosów, które opadają na czoło. Pojęcie to jest dość szerokie, ponieważ obejmuje różnego rodzaju uczesania. Ten specyficzny fragment fryzury może mieć różną długość oraz mieć odmienne proporcje w stosunku do pozostałych włosów. I tak wyróżnić można krótką grzywkę sięgającą dużo powyżej linii brwi, ale również jej długą odmianę. Poza tym grzywkę mogą mieć osoby posiadające krótkie, średnie albo długie włosy, dlatego odmienna może być różnica ich długości. Z drugiej strony mamy do czynienia z prostą grzywką albo z grzywką na bok. To, jaki typ jest dla nas najlepszy, uzależnione jest przede wszystkim od posiadanej już fryzury, a także od kształtu twarzy. Nie bez znaczenia jest także oprawa oczu i rysy, ponieważ dobierając odpowiednią grzywkę, możemy nieco je korygować. Wybierając właściwe cięcie, trzeba zatem wziąć pod uwagę, jak będzie wyglądała nasza dotychczasowa fryzura z grzywką, czy będziemy ją nosić ciągle, czy też w niektórych sytuacjach będziemy starali się jej pozbyć, spinając ją z resztą włosów. Z oczywistych względów najłatwiej ukryć jest długą grzywkę, jednak jej posiadanie w przypadku włosów krótkich jest niemożliwe, ponieważ zepsułaby proporcje naszej fryzury. Bez względu na to, na jaką propozycję się zdecydujesz, ważne, byś wiedziała, jak dobrze obciąć grzywkę.
Jak samemu obciąć grzywkę?
Zanim zabierzesz się do obcinania, warto, abyś zaopatrzyła się w ostre fryzjerskie nożyczki, ponieważ kiedy obetniesz grzywkę nieprofesjonalnymi nożyczkami, twoje końcówki będą zniszczone, a wiąże się z tym potrzeba szczególnej pielęgnacji. Pamiętaj także, aby wykonywać poszczególne czynności ostrożnie, ponieważ łatwo skaleczyć się ostrym zakończeniem nożyczek.
Krok 1
Oddziel fragment włosów znajdujących się nad czołem od reszty. W zależności od tego, jakiej długości i objętości grzywkę zamierzasz posiadać, wymierz ilość włosów, którą będziesz obcinać i zmocz ją wodą.
Krok 2
Jeżeli chcesz mieć prostą grzywkę, rozczesz grzebieniem zmoczone włosy i obetnij je na równą długość. Jeżeli robisz to po raz pierwszy, spróbuj czynność tę wykonać na dłuższych włosach, dzięki temu uzyskasz choć niewielką wprawę, zbliżając się do planowanej wysokości. Obcinając włosy, należy pamiętać, że po wyschnięciu nieznacznie się skrócą, dlatego też robiąc grzywkę sięgającą do linii brwi, trzeba obciąć ją na nieco większą długość. Grzywka na bok powinna być obcięta na ukos, poczynając od najkrótszego miejsca. Poza tym należy ją właściwie wkomponować do fryzury, co oznacza, że będziesz musiała sprawdzić, czy układa się w stosunku do bocznych pasm fryzury.
Krok 3
Grzywkę możesz także postrzępić – ale również tę czynność powinnaś wykonywać ostrymi nożyczkami. Wystarczy, że powoli ustawisz je pionowo w stosunku do włosów i podetniesz same końcówki grzywki.
Powodzenia!
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze