Dowiedz się, dlaczego wosk jest skuteczniejszy niż maszynka

10. Wosk czy maszynka do golenia?Zapewne nie raz rozważałaś, którą z metod depilacji wybrać – woskowanie czy golenie za pomocą maszynki? Istnieje wiele powodów świadczących na korzyść depilacji woskiem. Dowiedz się, dlaczego depilacja woskiem jest tak skuteczna.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

10. Wosk czy maszynka do golenia?
Zapewne nie raz rozważałaś, którą z metod depilacji wybrać – woskowanie czy golenie za pomocą maszynki? Istnieje wiele powodów świadczących na korzyść depilacji woskiem. Dowiedz się, dlaczego depilacja woskiem jest tak skuteczna.

9. Efekty po depilacji woskiem utrzymują się zdecydowanie dłużejW trakcie depilacji woskiem dochodzi do oderwania włosa wraz z cebulką go odżywiającą. Zanim włosy zaczną ponownie odrastać cebulka musi się na nowo wykształcić. Odrost włosków obserwuje się mniej więcej po 2-4 tygodniach od depilacji woskiem. Niestety w przypadku zwykłej maszynki do golenia odrost często jest widoczny pierwszego dnia.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

9. Efekty po depilacji woskiem utrzymują się zdecydowanie dłużej
W trakcie depilacji woskiem dochodzi do oderwania włosa wraz z cebulką go odżywiającą. Zanim włosy zaczną ponownie odrastać cebulka musi się na nowo wykształcić. Odrost włosków obserwuje się mniej więcej po 2-4 tygodniach od depilacji woskiem. Niestety w przypadku zwykłej maszynki do golenia odrost często jest widoczny pierwszego dnia.

8. Nie ma ryzyka skaleczeniaW trakcie depilacji woskiem nie ryzykujesz skaleczeniem skóry, a prawidłowo wykonany zabieg powinien pozostawić skórę niezwykle gładką. Bezpośrednio po przeprowadzeniu procedury woskowania skóra może być zaczerwieniona i tkliwa, ale ustępuje to po kilkunastu minutach.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Nie ma ryzyka skaleczenia
W trakcie depilacji woskiem nie ryzykujesz skaleczeniem skóry, a prawidłowo wykonany zabieg powinien pozostawić skórę niezwykle gładką. Bezpośrednio po przeprowadzeniu procedury woskowania skóra może być zaczerwieniona i tkliwa, ale ustępuje to po kilkunastu minutach.

7. Przy okazji robisz peeling skóryW trakcie depilowania włosków przy użyciu wosku z powierzchni skóry usuwane są również obumarłe komórki naskórka. Dzięki temu po zabiegu skóra jest niezwykle gładka.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Przy okazji robisz peeling skóry
W trakcie depilowania włosków przy użyciu wosku z powierzchni skóry usuwane są również obumarłe komórki naskórka. Dzięki temu po zabiegu skóra jest niezwykle gładka.

6. Włoski nie ulegają wzmocnieniuNa skutek tradycyjnej depilacji maszynką do golenia włosy stopniowo ulegają wzmocnieniu. Stają się one grubsze i ciemniejsze. Z kolei w przypadku woskowania włoski mogą się wręcz osłabić. Jest to związane z tym, że włos wyrywamy razem z cebulką.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

6. Włoski nie ulegają wzmocnieniu
Na skutek tradycyjnej depilacji maszynką do golenia włosy stopniowo ulegają wzmocnieniu. Stają się one grubsze i ciemniejsze. Z kolei w przypadku woskowania włoski mogą się wręcz osłabić. Jest to związane z tym, że włos wyrywamy razem z cebulką.

5. Po woskowaniu spowalnia się odrost włosówRegularne woskowanie włosków sprawia, że z czasem stają się one coraz słabsze. Co więcej, opóźniony zostaje ich odrost. To z kolei oznacza, że będziesz mogła cieszyć się niezwykle gładkimi nogami przez dłuższy okres czasu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Po woskowaniu spowalnia się odrost włosów
Regularne woskowanie włosków sprawia, że z czasem stają się one coraz słabsze. Co więcej, opóźniony zostaje ich odrost. To z kolei oznacza, że będziesz mogła cieszyć się niezwykle gładkimi nogami przez dłuższy okres czasu.

4. Nie ryzykujesz powstaniem bliznW trakcie depilacji maszynką często dochodzi do skaleczeń skóry, których konsekwencją są nieestetyczne blizny. W trakcie depilacji woskiem nie ma takiej możliwości, aby doszło do przerwania ciągłości skóry.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

4. Nie ryzykujesz powstaniem blizn
W trakcie depilacji maszynką często dochodzi do skaleczeń skóry, których konsekwencją są nieestetyczne blizny. W trakcie depilacji woskiem nie ma takiej możliwości, aby doszło do przerwania ciągłości skóry.

3. Przecież to boliRzeczywiście sam zabieg depilacji woskiem jest trochę bolesny. W szczególności za pierwszym razem. Jednak z czasem, gdy włoski ulegają osłabieniu, większość kobiet nie odczuwa już bólu w trakcie woskowania.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Przecież to boli
Rzeczywiście sam zabieg depilacji woskiem jest trochę bolesny. W szczególności za pierwszym razem. Jednak z czasem, gdy włoski ulegają osłabieniu, większość kobiet nie odczuwa już bólu w trakcie woskowania.

2. Czy zabieg jest dobry dla każdego?Niestety zabieg nie jest odpowiedni dla osób z problemem wrastających włosków. Woskowanie osłabia włos, a to z kolei uniemożliwia mu późniejsze przebicie się przez powierzchnię skóry.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Czy zabieg jest dobry dla każdego?
Niestety zabieg nie jest odpowiedni dla osób z problemem wrastających włosków. Woskowanie osłabia włos, a to z kolei uniemożliwia mu późniejsze przebicie się przez powierzchnię skóry.

1. Czy woskowanie ma jakieś minusy?Zabieg depilacji woskiem może powodować silny dyskomfort u osób o obniżonym progu bólu. Poza tym, przed jego wykonaniem konieczne jest zapuszczenie włosków na długość od kilku do kilkunastu milimetrów.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

1. Czy woskowanie ma jakieś minusy?
Zabieg depilacji woskiem może powodować silny dyskomfort u osób o obniżonym progu bólu. Poza tym, przed jego wykonaniem konieczne jest zapuszczenie włosków na długość od kilku do kilkunastu milimetrów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Nature Story to pielęgnacja z roślinnymi ekstraktami w roli głównej. Nowa marka kosmetyków dostępna wyłącznie w Lidl Polska Pielęgnacyjny olejek rycynowy na rzęsy. Poznaj jego właściwości i zastosowanie Prawdopodobnie najsmaczniejszy sposób na piękne i zdrowe włosy! Farby do włosów bez amoniaku HISTORIA PISANA CZERWONĄ SZMINKĄ Luksusowa pielęgnacja dodająca włosom objętości Makijaż dla okularnicy - sprawdź, jak go wykonać Długotrwały zapach perfum Piękny biust w krótkim czasie, czyli jak to robią w gabinetach kosmetycznych Jak działa mikronakłuwanie? Płatki kolagenowe Zasady mycia włosów

Popularne w tym tygodniu:

Bądź Chok chok - czyli pełna blasku skóra z koreańską pielęgnacją Muldream