Jakiego koloru szminki używać?

10. Którą szminkę wybrać?Wybór szminki pod względem kolorystycznym wcale nie jest taki prosty. Musi być ona odpowiednio dobrana do karnacji skóry, a jednocześnie typu urody kobiety. Podpowiemy ci, w jaki sposób wybrać tę odpowiednią szminkę.
Zdjęcie autorstwa pawpaw67 / CC BY

10. Którą szminkę wybrać?
Wybór szminki pod względem kolorystycznym wcale nie jest taki prosty. Musi być ona odpowiednio dobrana do karnacji skóry, a jednocześnie typu urody kobiety. Podpowiemy ci, w jaki sposób wybrać tę odpowiednią szminkę.

9. Oceń tonację swojej skóryZnajomość tonacji własnej skóry jest kluczowa przy wyborze szminki w odpowiednim kolorze. Musisz określić czy twoja cera ma chłodny czy też ciepły odcień. Wystarczy, że przyłożysz do twarzy dwa materiały – jeden w chłodnym, a drugi w ciepłym odcieniu. W którym lepiej byłoby tobie do twarzy?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Oceń tonację swojej skóry
Znajomość tonacji własnej skóry jest kluczowa przy wyborze szminki w odpowiednim kolorze. Musisz określić czy twoja cera ma chłodny czy też ciepły odcień. Wystarczy, że przyłożysz do twarzy dwa materiały – jeden w chłodnym, a drugi w ciepłym odcieniu. W którym lepiej byłoby tobie do twarzy?

8. Poproś o pomoc pracownika drogerii kosmetycznejW wielu drogeriach kosmetycznych na stanowisku doradcy pracują osoby po kursach kosmetycznych i wizażu. Doskonale odróżniają one podstawowe typy urody i będą one w stanie dobrać odpowiednią dla ciebie szminkę czy pomadkę.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Poproś o pomoc pracownika drogerii kosmetycznej
W wielu drogeriach kosmetycznych na stanowisku doradcy pracują osoby po kursach kosmetycznych i wizażu. Doskonale odróżniają one podstawowe typy urody i będą one w stanie dobrać odpowiednią dla ciebie szminkę czy pomadkę.

7. Uważaj na zbyt ciemne pomadkiŻywo czerwone, ciemne pomadki nie są odpowiednie dla każdego. W szczególności, jeżeli masz bardzo blady odcień karnacji i brązowe włosy. Po aplikacji takie pomadki na usta prawdopodobnie twoja cera będzie sprawiała wrażenie anemicznej. Tak intensywne barwy doskonale prezentują się u osób o ciemnej karnacji bądź blondynek.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Uważaj na zbyt ciemne pomadki
Żywo czerwone, ciemne pomadki nie są odpowiednie dla każdego. W szczególności, jeżeli masz bardzo blady odcień karnacji i brązowe włosy. Po aplikacji takie pomadki na usta prawdopodobnie twoja cera będzie sprawiała wrażenie anemicznej. Tak intensywne barwy doskonale prezentują się u osób o ciemnej karnacji bądź blondynek.

6. Postaw na jasne koloryJeżeli masz delikatny typ urody i jasną karnację to możesz rozważyć zakup szminki w jasnych barwach. Wtedy idealnie skomponują się one z twoim wyglądem i uzyskasz naturalny efekt.
Zdjęcie autorstwa kropekk_pl / CC BY

6. Postaw na jasne kolory
Jeżeli masz delikatny typ urody i jasną karnację to możesz rozważyć zakup szminki w jasnych barwach. Wtedy idealnie skomponują się one z twoim wyglądem i uzyskasz naturalny efekt.

5. Intensywne barwy przy skórze opalonejPrzy lekko opalonej, oliwkowej skórze doskonale prezentują się cukierkowe barwy. Możesz sięgać po intensywne odcienie różu oraz ceglastej czerwieni.
Zdjęcie autorstwa Maria Morri / CC BY

5. Intensywne barwy przy skórze opalonej
Przy lekko opalonej, oliwkowej skórze doskonale prezentują się cukierkowe barwy. Możesz sięgać po intensywne odcienie różu oraz ceglastej czerwieni.

4. Jaka szminka dla osoby o ciemnej karnacji?Szminki w odcieniu burgundu lub brązu idealnie pasują do posiadaczek bardzo ciemnej karnacji. Za ich pomocą można w doskonały sposób podkreślić usta oraz wydobyć ich piękno.
Zdjęcie szminek / Shutterstock

4. Jaka szminka dla osoby o ciemnej karnacji?
Szminki w odcieniu burgundu lub brązu idealnie pasują do posiadaczek bardzo ciemnej karnacji. Za ich pomocą można w doskonały sposób podkreślić usta oraz wydobyć ich piękno.

3. Przed zakupem przetestuj szminkę na ustachTrudno dobrać odpowiedni kolor szminki do ust na podstawie jej wyglądu na przegubie dłoni. Czerwień wargowa ma zupełnie inny odcień od twojej skóry. Może być lekko różowa, ciemno czerwona, a nawet wiśniowa. Ta sama pomadka nałożona na różne typy kolorystyczne ust będzie się prezentować zupełnie inaczej. Dlatego nie krępuj się i przed zakupem testuj każdą szminkę na swoich ustach. Oczywiście wcześniej przetrzyj tester chusteczką, aby pozbyć się ewentualnych bakterii znajdujących się na jego powierzchni.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Przed zakupem przetestuj szminkę na ustach
Trudno dobrać odpowiedni kolor szminki do ust na podstawie jej wyglądu na przegubie dłoni. Czerwień wargowa ma zupełnie inny odcień od twojej skóry. Może być lekko różowa, ciemno czerwona, a nawet wiśniowa. Ta sama pomadka nałożona na różne typy kolorystyczne ust będzie się prezentować zupełnie inaczej. Dlatego nie krępuj się i przed zakupem testuj każdą szminkę na swoich ustach. Oczywiście wcześniej przetrzyj tester chusteczką, aby pozbyć się ewentualnych bakterii znajdujących się na jego powierzchni.

2. Raczej nie zwracaj uwagi na kolor włosówJeżeli twoje włosy mają odcień żywej czerwieni, raczej unikaj stosowania pomadki w tym samym kolorze. Będzie to wyglądać trochę karykaturalnie. Staraj się raczej dobrać odpowiedni odcień pomadki do kolorytu skóry oraz oczu. Przykładowo, przy jasnej cerze, ciemnobrązowych włosach oraz chłodnych szaro-niebieskich oczach dobrze będzie się prezentować pomadka w odcieniu jasnego różu.
Zdjęcie autorstwa Shélin Graziela / CC BY

2. Raczej nie zwracaj uwagi na kolor włosów
Jeżeli twoje włosy mają odcień żywej czerwieni, raczej unikaj stosowania pomadki w tym samym kolorze. Będzie to wyglądać trochę karykaturalnie. Staraj się raczej dobrać odpowiedni odcień pomadki do kolorytu skóry oraz oczu. Przykładowo, przy jasnej cerze, ciemnobrązowych włosach oraz chłodnych szaro-niebieskich oczach dobrze będzie się prezentować pomadka w odcieniu jasnego różu.

1. Jak utrwalić kolor szminki?Jeśli udało się tobie dobrać idealny odcień szminki to zadbaj o to, aby jak najdłużej utrzymywała się ona na powierzchni czerwieni wargowej. Przed jej aplikacją w odpowiedni sposób przygotuj usta. Dokładnie je wygładź przy użyciu domowego peelingu lub szczteczki do zębów. Następnie nałóż na ich powierzchnię pomadkę nawilżającą. Po upływie 15 minut możesz umalować się swoją nową szminką. Na koniec odciśnij jej nadmiar na chusteczce higienicznej. W ten sposób intensywna barwa szminki będzie się utrzymywać na twoich ustach przez wiele godzin.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Jak utrwalić kolor szminki?
Jeśli udało się tobie dobrać idealny odcień szminki to zadbaj o to, aby jak najdłużej utrzymywała się ona na powierzchni czerwieni wargowej. Przed jej aplikacją w odpowiedni sposób przygotuj usta. Dokładnie je wygładź przy użyciu domowego peelingu lub szczteczki do zębów. Następnie nałóż na ich powierzchnię pomadkę nawilżającą. Po upływie 15 minut możesz umalować się swoją nową szminką. Na koniec odciśnij jej nadmiar na chusteczce higienicznej. W ten sposób intensywna barwa szminki będzie się utrzymywać na twoich ustach przez wiele godzin.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Makijaż, a kolor włosów Wzornik do paznokci – jak go profesjonalnie przygotować? Uczulenie na słońce Darmowe próbki kosmetyków i perfum – gdzie je znaleźć? Pielęgnacja włosów latem Piękno zależy od wyglądu skóry Pielęgnacja jasnych włosów? Z Davroe to prosteMATERIAŁ PROMOCYJNY 4 najważniejsze produkty do włosów Dieta kapuściana Najlepszy antyperspirant Depilacja bez podrażnień - to możliwe! Zimowy niezbędnik Eveline Cosmetics. Chroń usta i dłonie przed wiatrem i mrozem

Popularne w tym tygodniu:

Chroń skórę zimą – przewodnik po pielęgnacji twarzyMATERIAŁ PROMOCYJNY