Jak dbać o dekolt?

10. Zapomniany dekoltW pielęgnacji najczęściej skupiamy uwagę na twarzy i ciele ale zapominamy o szyi, ramionach i dekolcie. Strefy te są niezwykle ważnymi częściami ciała i jednymi z tych, które jako pierwsze przejawiają oznaki starzenia się w związku z cieńszą skórą, wystawieniem na działanie promieni słonecznych i brakiem odpowiedniej pielęgnacji. Oto najważniejsze wskazówki na pielęgnacje tej niezwykle ważnej strefy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Zapomniany dekolt
W pielęgnacji najczęściej skupiamy uwagę na twarzy i ciele ale zapominamy o szyi, ramionach i dekolcie. Strefy te są niezwykle ważnymi częściami ciała i jednymi z tych, które jako pierwsze przejawiają oznaki starzenia się w związku z cieńszą skórą, wystawieniem na działanie promieni słonecznych i brakiem odpowiedniej pielęgnacji. Oto najważniejsze wskazówki na pielęgnacje tej niezwykle ważnej strefy.

9. OczyszczanieDelikatne oczyszczanie dekoltu jest niezwykle ważne. Skóra na dekolcie i szyi jest cieńsza i nie tak elastyczna jak skóra w innych częściach ciała, należy więc używać do oczyszczania łagodnych kosmetyków i delikatnego osuszania ręcznikiem (poklepywanie zamiast wycierania).
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Oczyszczanie
Delikatne oczyszczanie dekoltu jest niezwykle ważne. Skóra na dekolcie i szyi jest cieńsza i nie tak elastyczna jak skóra w innych częściach ciała, należy więc używać do oczyszczania łagodnych kosmetyków i delikatnego osuszania ręcznikiem (poklepywanie zamiast wycierania).

8. NawilżanieNastępną ważną wskazówką jest nawilżanie. Skóra na dekolcie i szyi jest cieńsza niż ta na innych częściach ciała oraz produkuje mniej sebum. To oznacza, że jest podatna na wysuszenie w związku z czym należy ją nawilżać dużo i często.
Zdjęcie kosmetyku / Shutterstock

8. Nawilżanie
Następną ważną wskazówką jest nawilżanie. Skóra na dekolcie i szyi jest cieńsza niż ta na innych częściach ciała oraz produkuje mniej sebum. To oznacza, że jest podatna na wysuszenie w związku z czym należy ją nawilżać dużo i często.

7. OchronaOchrona przed promieniami słonecznymi jest ważna dla skóry całego ciała, ale szczególnie dla strefy dekoltu. Delikatna skóra dekoltu i szyi często jest pomijana kiedy nakładamy krem z filtrem UV a strefa ta potrzebuje dodatkowej ochrony! Pamiętaj o stosowaniu kremu przeciwsłonecznego w tym miejscu ze szczególną uwagą.
Zdjęcie autorstwa ciocci / CC BY

7. Ochrona
Ochrona przed promieniami słonecznymi jest ważna dla skóry całego ciała, ale szczególnie dla strefy dekoltu. Delikatna skóra dekoltu i szyi często jest pomijana kiedy nakładamy krem z filtrem UV a strefa ta potrzebuje dodatkowej ochrony! Pamiętaj o stosowaniu kremu przeciwsłonecznego w tym miejscu ze szczególną uwagą.

6. SenAby zachować elastyczność i gładkość strefy dekoltu i szyi potrzebna jest odpowiednia ilość snu i unikanie spania na brzuchu, gdyż wtedy łatwiej powstają zmarszczki na dekolcie. Spanie na plecach zapobiega powstawianiu tych uciążliwych linii odbijających się od pościeli oraz zmarszczkom na twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Sen
Aby zachować elastyczność i gładkość strefy dekoltu i szyi potrzebna jest odpowiednia ilość snu i unikanie spania na brzuchu, gdyż wtedy łatwiej powstają zmarszczki na dekolcie. Spanie na plecach zapobiega powstawianiu tych uciążliwych linii odbijających się od pościeli oraz zmarszczkom na twarzy.

5. ĆwiczeniaĆwiczenia to klucz do zachowania pięknego dekoltu i ogólnego zdrowia skóry. Zwiększone krążenie krwi wynikające z ćwiczeń odżywia skórę i zapewnia jej zdrowie. Aby zachować elastyczność strefy dekoltu pamiętaj o ćwiczeniach klatki piersiowej i pleców. Kolejną dobrą wskazówką jest dbanie o odpowiednią postawę ciała – dzięki niej poczujesz się pewniejsza siebie i poprawisz wygląd tej strefy.
Zdjęcie autorstwa Rob / CC BY

5. Ćwiczenia
Ćwiczenia to klucz do zachowania pięknego dekoltu i ogólnego zdrowia skóry. Zwiększone krążenie krwi wynikające z ćwiczeń odżywia skórę i zapewnia jej zdrowie. Aby zachować elastyczność strefy dekoltu pamiętaj o ćwiczeniach klatki piersiowej i pleców. Kolejną dobrą wskazówką jest dbanie o odpowiednią postawę ciała – dzięki niej poczujesz się pewniejsza siebie i poprawisz wygląd tej strefy.

4. WsparcieNoszenie odpowiedniego biustonosza może zdziałać cuda dla strefy dekoltu! Źle dobrany biustonosz powoduje złą postawę ciała, dyskomfort i może nawet prowadzić do zwisającej skóry.
Zdjęcie autorstwa Franio / CC BY

4. Wsparcie
Noszenie odpowiedniego biustonosza może zdziałać cuda dla strefy dekoltu! Źle dobrany biustonosz powoduje złą postawę ciała, dyskomfort i może nawet prowadzić do zwisającej skóry.

3. Maski odżywczeMaseczki zawsze sprawiają wiele radości więc zrób sobie przyjemność i przygotuj własną domową maseczkę odżywczą na dekolt! Wymieszaj 1 łyżkę zielonej herbaty i 2 łyżki jogurtu, nałóż na dekolt i szyję i zrelaksuj się. Zmyj miksturę ciepłą wodą po 10 minutach i zastosuj krem nawilżający.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Maski odżywcze
Maseczki zawsze sprawiają wiele radości więc zrób sobie przyjemność i przygotuj własną domową maseczkę odżywczą na dekolt! Wymieszaj 1 łyżkę zielonej herbaty i 2 łyżki jogurtu, nałóż na dekolt i szyję i zrelaksuj się. Zmyj miksturę ciepłą wodą po 10 minutach i zastosuj krem nawilżający.

2. PeelingPielęgnacja dekoltu to również odpowiednie złuszczanie naskórka. Używaj łagodnych, naturalnych peelingów z enzymami papaya, ananasa lub dyni. Tradycyjne peelingi zawierają szorstkie składniki takie jak orzechy, które mogą uszkodzić skórę a peelingi enzymatyczne łagodnie pozbywają się martwego naskórka i wzmacniają skórę za pomocą niezbędnych witamin.
Zdjęcie peelingu / Shutterstock

2. Peeling
Pielęgnacja dekoltu to również odpowiednie złuszczanie naskórka. Używaj łagodnych, naturalnych peelingów z enzymami papaya, ananasa lub dyni. Tradycyjne peelingi zawierają szorstkie składniki takie jak orzechy, które mogą uszkodzić skórę a peelingi enzymatyczne łagodnie pozbywają się martwego naskórka i wzmacniają skórę za pomocą niezbędnych witamin.

1. ZapobieganieOstatnią wskazówką jest zapobieganie pryszczom na dekolcie czy ramionach. Pryszcze takie pojawiają się u około 54% dorosłych, więc nie jesteś sama! Pamiętaj, aby nosić bluzki z materiałów „oddychających” takich jak bawełna, oczyszczać dekolt i leczyć pojawiające się niedoskonałości. Możesz również nakładać maski i stosować peelingi nieco częściej, aby oczyszczać pory i pozbywać się martwego naskórka.
Zdjęcie autorstwa puderundpinsel / CC BY

1. Zapobieganie
Ostatnią wskazówką jest zapobieganie pryszczom na dekolcie czy ramionach. Pryszcze takie pojawiają się u około 54% dorosłych, więc nie jesteś sama! Pamiętaj, aby nosić bluzki z materiałów „oddychających” takich jak bawełna, oczyszczać dekolt i leczyć pojawiające się niedoskonałości. Możesz również nakładać maski i stosować peelingi nieco częściej, aby oczyszczać pory i pozbywać się martwego naskórka.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Sposób na słońce Bicze wodne, czyli odnowa biologiczna pod prysznicem Figura klepsydry - jak się ubrać? Moc witamin – witamina A Z nimi zima włosom niestraszna, a wiosna będzie piękniejsza! Od czego zacząć makijaż twarzy? Nasz wzrost, a życiowy optymizm Długa sukienka na lato. Jak i do czego ją nosić? Ćwiczenia szyi Jak dbać o zęby? Pięć naturalnych sposobów na powiększenie biustu Jak zrobić maseczkę do cery mieszanej?