Sposoby na nadmierne pocenie

7. AntypersirantyPierwszym sposobem na nadmierną potliwość jest używanie odpowiedniego antyperspirantu. Wypróbuj produkty, które zawierają składniki takie jak hydrat chlorku glinu (Aluminum Chlorohydrate) lub tetrahydroksychlorek glinowocyrkonowy GLY (Aluminum Zirconium Tetrachlorohydrex), które zamykają pory i ograniczają wilgoć. Produkty te są efektywne, jednak są osoby, które uważają, że antyperspiranty z glinem są toksyczne. Jeśli zdecydujesz się używać takiego antypersirantu, sprawdź dokładnie produkt zanim go kupisz.
Zdjęcie antyperspirantu / Shutterstock

7. Antypersiranty
Pierwszym sposobem na nadmierną potliwość jest używanie odpowiedniego antyperspirantu. Wypróbuj produkty, które zawierają składniki takie jak hydrat chlorku glinu (Aluminum Chlorohydrate) lub tetrahydroksychlorek glinowocyrkonowy GLY (Aluminum Zirconium Tetrachlorohydrex), które zamykają pory i ograniczają wilgoć. Produkty te są efektywne, jednak są osoby, które uważają, że antyperspiranty z glinem są toksyczne. Jeśli zdecydujesz się używać takiego antypersirantu, sprawdź dokładnie produkt zanim go kupisz.

6. Oddychające materiałyKiedy ma się do czynienia z nadmierną potliwością, nie warto nosić obcisłych ubrań z materiałów syntetycznych, które nie pozwalają skórze oddychać. Kiedy tylko to możliwe, noś ubrania z materiałów naturalnych, np. bawełny.
Zdjęcie autorstwa Greyerbaby / CC BY

6. Oddychające materiały
Kiedy ma się do czynienia z nadmierną potliwością, nie warto nosić obcisłych ubrań z materiałów syntetycznych, które nie pozwalają skórze oddychać. Kiedy tylko to możliwe, noś ubrania z materiałów naturalnych, np. bawełny.

5. Pij, aby przestać się pocić
Kolejnym prostym sposobem na pocenie się jest herbata ziołowa. Herbaty dobrze wpływają na wiele rzeczy i zawierają składniki odżywcze i zioła, które mogą hamować aktywność gruczołów potowych. Poszukaj herbaty ziołowej z szałwii. Szałwia może pomóc ograniczyć pocenie się – najlepiej pij herbatę po jej ostygnięciu, ponieważ gorące napoje wywołują pocenie. Kolejną herbatą, która możesz pić to zielona herbata, która zawiera wiele antyoksydantów.

4. Jakie jedzenie hamuje pocenie?Jedzenie bogate w krzem pomoże organizmowi regulować pocenie się, więc jedz truskawki, ogórki, jabłka, szpinak, migdały i sałatę rzymską. Inne produkty, które warto spożywać to jajka, indyk, wieprzowina, które bogate są w witaminę B, która pomaga ograniczać ten problem.
Zdjęcie autorstwa Faith Goble / CC BY

4. Jakie jedzenie hamuje pocenie?
Jedzenie bogate w krzem pomoże organizmowi regulować pocenie się, więc jedz truskawki, ogórki, jabłka, szpinak, migdały i sałatę rzymską. Inne produkty, które warto spożywać to jajka, indyk, wieprzowina, które bogate są w witaminę B, która pomaga ograniczać ten problem.

3. Jakiego pożywienia unikać?Niektóre pokarmy pomagają w przypadku nadmiernego pocenia się, niektórych należy unikać. Przede wszystkim ogranicz spożywanie ostrych, słodkich i bardzo gorących potraw jak również kofeiny i glutaminianu sodu. Wszystkie te składniki wysyłają organizmowi sygnały do pocenia się lub stymulują układ nerwowy, co może wywołać pocenie.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

3. Jakiego pożywienia unikać?
Niektóre pokarmy pomagają w przypadku nadmiernego pocenia się, niektórych należy unikać. Przede wszystkim ogranicz spożywanie ostrych, słodkich i bardzo gorących potraw jak również kofeiny i glutaminianu sodu. Wszystkie te składniki wysyłają organizmowi sygnały do pocenia się lub stymulują układ nerwowy, co może wywołać pocenie.

2. Pij wodęPicie wody jest ważne dla ogólnego dobrego zdrowia oraz pozytywnie wpływa na nadmierną potliwość. Pocenie sprawia, że organizm traci dużo wody – ważne jest więc odpowiednie uzupełnienie płynów przez co pozbywamy się toksyn i regulujemy temperaturę ciała.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Pij wodę
Picie wody jest ważne dla ogólnego dobrego zdrowia oraz pozytywnie wpływa na nadmierną potliwość. Pocenie sprawia, że organizm traci dużo wody – ważne jest więc odpowiednie uzupełnienie płynów przez co pozbywamy się toksyn i regulujemy temperaturę ciała.

1. Inne sposobyZabiegi wymienione wcześniej można wykonywać samemu w domu. Jeśli jednak nic nie pomaga, skonsultuj się z lekarzem. Istnieje wiele innych opcji, np. leki lub zabiegi chirurgiczne, które pomogą ci pokonać problem nadmiernej potliwości.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

1. Inne sposoby
Zabiegi wymienione wcześniej można wykonywać samemu w domu. Jeśli jednak nic nie pomaga, skonsultuj się z lekarzem. Istnieje wiele innych opcji, np. leki lub zabiegi chirurgiczne, które pomogą ci pokonać problem nadmiernej potliwości.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Obcinanie włosów Piękny makijaż zaczyna się od zdrowej skóry Gwiazdy, które też walczą z problemami skórnymi Zamień swoją kąpiel w relaksujące spa Pielęgnacja cery po dwudziestce Platynowy blond. Jasny odcień dla kobiet o chłodnej urodzie Jak wyszczuplić twarz? Efekt matujący dzięki zbożom Modne fryzury z grzywką. Pomysły na dziewczęce cięcia Jak nakładać sztuczne rzęsy? Ćwiczenia mięśni ramion Domowe sposoby na piękne dłonie i paznokcie

Popularne w tym tygodniu:

Odkryj nowość od IT Cosmetics! Your Skin But Better Foundation + Skincare to podkład, który pokocha Twoja skóra