Masaż głowy
JEA • dawno temuZabieg masażu głowy jest tani i prosty, a jednocześnie niezwykle ważny dla zdrowia skóry głowy i włosów. Podnosi on znacznie skuteczność preparatów do pielęgnacji włosów i skóry głowy, tak że wykonywany systematycznie i starannie masaż w połączeniu z tańszym preparatem daje nierzadko znacznie lepsze efekty niż niedbałe wmasowanie droższego specyfiku.
U osób żyjących w umiarkowanym stresie, zdrowych, o zrównoważonej gospodarce hormonalnej i dobrze odżywionych nadmierne wypadanie włosów ma podłoże genetyczne (ten typ łysienia dotyczy jednak prawie wyłącznie mężczyzn) lub wynika ze zbyt słabego krążenia krwi na obszarze owłosionej skóry głowy. W ostatnim przypadku samodzielnie możemy zaradzić tej przypadłości, jeśli tylko trochę pomożemy naszemu organizmowi.
W wyniku niedostatecznej mikrocyrkulacji cebulki włosów są źle odżywione, a same włosy rosną słabsze i szybciej wypadają. Działanie większości specyfików „na porost włosów” i zapobiegających łysieniu polega głównie na polepszeniu ukrwienia skóry głowy. Stosowanie kosmetyków i środków leczniczych przeciwdziałających wypadaniu włosów będzie bardziej efektywne, jeśli w trakcie zabiegów dodatkowo wykonasz masaż skóry głowy, tj. pobudzisz mechanicznie krążenie na tym obszarze ciała. Masaż głowy jest zabiegiem, którego pośrednim efektem jest lepsze zaopatrywanie cebulek włosów w substancje odżywcze i tlen. Co więcej, podczas tej czynności złuszczysz dużą ilość martwego naskórka, który zwykle blokuje pory i pobudza gruczoły do nadmiernej produkcji łoju. Oprócz powyżej wymienionych zalet, masaż ma również właściwości kojące i odprężające.
Przystępując do masażu suchej lub napiętej skóry głowy powinno się nawilżyć palce ciepłą oliwą z oliwek; dla skóry tłustej można zastosować odrobinę wody mineralnej, natomiast dla skóry normalnej – mieszankę wody różanej i mineralnej. Masaż należy rozpocząć od wykonania ruchów kolistych o małym promieniu opuszkami palców (w żadnym wypadku paznokciami) począwszy od skóry głowy tuż nad czołem poprzez miejsca przy uszach i kończąc na szyi. Najlepiej wykonać całą tę czynność bez odrywania palców od głowy.
Drugi etap masażu polega na delikatnym uciskaniu kolejnych rejonów skóry głowy. Przy tej zabiegu należy trzymać palce złączone koncentrując się na każdym kawałku głowy i szyi przez ok. minutę.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze