Felietony

Globalna kobieta

Globalne implikacje niechęci do prac domowych. O nowej fali emigracji i sierotach Trzeciego Świata.

dawno temu

Nowy narcyz

Przez cały wiek XX do lat '80 image kobiety i mężczyzny pod względem estetycznym postrzegać można (w niegroźnym uproszczeniu) jako antytezy - pierwszy to uroda wypielęgnowana dzięki umiejętnym zabiegom, pomocnej chemii i rozwiniętej sztuce ...

dawno temu

Uczuciowe rozterki znakomitości

Aktorzy, aktorki, piosenkarki pop i właściwie-już-nie-wiadomo-kto, czyli najznakomitsi mieszkańcy naszego globu nie potrafią się określić w sprawach uczuć.

dawno temu

Organy po rozsądnych cenach

O próbach klonowania człowieka, których nikt i nic nie powstrzyma słyszy się często. Jak wiadomo, sekta Raelian twierdzi, że im się udał ten straszny eksperyment, ale zwykłemu człowiekowi wydaje się, że klonowanie człowieka to coś równie odległego ...

dawno temu

Przekonwertowane muchy

Okazuje się, że nauka potrafi zmienić orientację seksualną. Jak na razie nie u ludzi, tylko u much.

dawno temu

Przypadki Elite Models i Johna Casablancasa

Casablancas założył Elite Models w 1970 roku w Nowym Jorku i uczynił z niej wiodącą agencję modelek. On właśnie sprawnie pokierował karierą Lindy Evangelisty, Andie MacDowell i Stephanie Seymour.

dawno temu

Pozytywny wpływ sukcesu Masłowskiej

W poprzednim półroczu na salony branży medialno-rozrywkowej wkroczyła autorka "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną", dla której ten sukces musiał nadejść niespodziewanie.

dawno temu

Obsesja wizerunku

Wiodący amerykańscy producenci aut (jest ich trzech) przeprowadzili badania rynkowe na właścicielach samochodów terenowych, z których wyłania się niepokojący profil psychologiczny kierowców tych opasłych i muskularnych bolidów.

dawno temu

Tyra Banks: Złe czasy dla modelek

Magazyn Entertainment Weekly przeprowadził wywiad z Tyrą, w którym dzieli się ona spostrzeżeniami na temat swojej branży.

dawno temu

Przystąpiłyśmy do UE

Od teraz data 13 grudnia powinna przestać Polakom kojarzyć się jednoznacznie z wprowadzeniem stanu wojennego. 13 grudnia Polska otworzyła nowy rozdział historii współczesnej - ostatecznie zamknęliśmy negocjacje warunków naszego przystąpienia do ...

dawno temu

Pigułka aborcyjna w USA

W śmiałych wizjach propagatorów idei wolnego wyboru w kwestii posiadania potomstwa chemia miała wyzwolić kobietę spod brzemienia rozpłodowej niesprawiedliwości i postawić na równi z mężczyzną.

dawno temu

Mieszkańcy mórz i oceanów coraz mniejsi

W wyniku działalności człowieka fauna wodna jest nie tylko coraz bardziej przetrzebiona, ale i karłowacieje. Tempo tego procesu zaszokowało samych naukowców.

dawno temu