Tusz do rzęs – zdobi i pielęgnuje. Jaki tusz wybrać? Prezentacja nowości
REDAKCJA • dawno temuWytuszowane i zalotnie podkręcone rzęsy błyskawicznie dodają nam uroku. Dobry tusz do rzęs to podstawa makijażu. Dzięki odpowiednio dobranej maskarze, możesz wyprofilować kształt oka, na tyle, że nie będziesz musiała dodatkowo stosować cieni do powiek. Jakich kosmetyków używać i jakich błędów nie popełniać przy malowaniu rzęs i stosowaniu tuszu? Przeczytaj nasze rady.
Dobierz odpowiedni tusz do rzęs
Te najnowocześniejsze tusze do rzęs obiecują mega objętość, niewiarygodną długość, podkręcenie do nieba i głęboki, intensywny kolor. Istotne jest również to, że ultralekkie konsystencje nie obciążają rzęs, a innowacyjne formuły wzmacniają rzęsy i wspomagają ich wzrost. W zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, powinnaś dobrać idealną maskarę, na przykład z gamy L'Oréal Paris. Wcześniej jednak sprawdź kondycję swoich rzęs i określ, jaki rodzaj produktu pomoże ci ten efekt osiągnąć.
Jeżeli zależy ci na naturalnie wyglądających rzęsach, możesz wybrać klasyczną, płynną maskarę, która nada rzęsom kolor bez przesadnego ich wydłużania i pogrubiania. Taki tusz świetnie sprawdzi się, jeśli z natury masz ładne, grube i długie rzęsy. Cienkim i długim rzęsom objętości doda tusz pogrubiający. Krótkie, ale gęste upiększy tusz wydłużający. Jeśli chcesz osiągnąć spektakularny efekt, możesz użyć tuszu o nieco cięższej, kremowej konsystencji, który jednocześnie wydłuża i pogrubia rzęsy, np. L'Oréal Paris Volume Million Lashes So Couture – w składzie ma płynny jedwab i pigment Neo-Black, które otulają każdą rzęsę z osobna głęboką czernią. Gwarantuje efekt miliona rzęs.
Jaką szczoteczkę wybrać? Proste szczoteczki o wąskim zakończeniu pozwalają bez trudu pomalować nawet krótkie rzęsy w kąciku oka. Dłuższe i zaokrąglone ułatwią pomalowanie wszystkich rzęs za jednym pociągnięciem, a także nadanie im ładnego kształtu. Na drobnych i gęstych szczoteczkach odkłada się mniej tuszu, dzięki czemu unikniemy tworzenia się grudek i łatwiej rozczeszemy rzęsy. Natomiast grubą i rzadką szczoteczką będzie nam trudno pomalować dolne rzęsy.
Sztuka malowania rzęs
Malowanie rzęs zacznij od ich nasady. Jak to zrobić? Szczoteczkę przyłóż tak, by rzęsy znalazły się pomiędzy jej włoskami. Będziesz mogła pomalować niemal każdą z osobna.
Starannie wytuszuj rzęsy górne. Maluj je najpierw poziomo, zygzakowatymi ruchami blisko nasady, a później pionowo, ciągnąc szczoteczkę ku ich końcówkom. Postaraj się też opanować umiejętność równoczesnego powolnego obracania szczoteczki. Tym sposobem jednocześnie pomalujesz rzęsy i nie dopuścisz do ich sklejania, a tusz rozłoży się na nich równą warstwą. Drugą warstwę tuszu zawsze nakładaj, zanim całkowicie wyschnie pierwsza. Dolne rzęsy tuszuj końcówką szczoteczki. Trzymaj ją pionowo i ruchami poziomymi maluj dolne włoski.
Podkręcanie rzęs: specjalne składniki tuszu podkręcającego, kurcząc się w trakcie schnięcia, jednocześnie wywijają rzęsy ku górze. Gdy tusz jest jeszcze wilgotny, suchą spiralkę przyłóż od góry i delikatnie rozczesuj rzęsy, podkręcając je jednocześnie ku górze.
By osiągnąć efekt zniewalającego spojrzenia możesz użyć zalotki. Przez kilka sekund ściskaj nią rzęsy u ich nasady. Potem rozluźnij ją i przesuń lekko ku środkowi rzęs, powtórz operację zaciskania. Tak samo potraktuj końce rzęs. Zalotki używaj zawsze przed nałożeniem tuszu.
Wydłużanie rzęs: dzięki cienkiej szczoteczce o gęstych włoskach tusz wydłużający osadza się nawet na najkrótszych rzęsach, a przede wszystkim na ich końcówkach, co wizualnie je „rozciąga”.
Cenne wskazówki
Jeśli na skórę wokół oczu nakładasz preparat pielęgnacyjny, nie pobrudź nim rzęs. Tłustawy film, który na nich pozostanie, sprawi, że tusz nie utrzyma się długo. Jeśli niechcący musnęłaś rzęsy mleczkiem do demakijażu lub kremem pod oczy, przetrzyj je płatkiem kosmetycznym zanurzonym wcześniej w płynie micelarnym lub toniku.
By uniknąć osadzania się grudek na rzęsach, oczyść szczoteczkę z nadmiaru tuszu. Najprościej zetrzesz go chusteczką higieniczną.
Nie zapomnij o myciu szczoteczki. Przynajmniej raz w tygodniu powinna być dokładnie umyta mydłem, opłukana i wysuszona. Tylko w ten sposób usuniesz nadmiar zaschniętego na niej tuszu. Dzięki temu unikniesz tendencji do sklejania i zbytniego obciążania rzęs. Czysta szczoteczka przedłuża także życie maskary do rzęs.
Okres przydatności do użytku tuszu to zwykle 6 miesięcy. Pamiętaj, żeby nie przekraczać tej daty. Tusze do rzęs to kosmetyki oparte na wodzie, która daje możliwość mnożenia się bakterii i drobnoustrojów. Jeśli będziesz używała przeterminowanej maskary, może ci ona wyrządzić wiele szkód, jak zapalenie spojówek. Nigdy nie próbuj „odświeżać” tuszu, dolewając do niego wody czy płynu do demakijażu.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze