Jaką lokówkę stożkową wybrać? Sprawdź najważniejsze wskazówki
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temuWiele kobiet, zwłaszcza posiadaczki włosów prostych, lubią co jakiś czas zaszaleć z fryzurą. Często decydują się na efektowne loki, które można samodzielnie wykonać w zaciszu własnego domu. Lokówka stożkowa zdecydowanie ułatwi tę stylizację, szczególnie, że ten model od dłuższego czasu gości w salonach fryzjerskich. Czym się kierować przy wyborze lokówki stożkowej? Odpowiedź znajduje się poniżej.
Przede wszystkim warto wspomnieć o zasadniczej różnicy pomiędzy lokówką klasyczną a stożkową. Pierwsza z nich zapewnia równomierny skręt, co czasami nie wygląda zbyt efektownie. Natomiast lokówka stożkowa pozwala na uzyskanie nierównych, przypominających bardziej naturalne loki.
Lokówka stożkowa – jaka moc?
Moc lokówki stożkowej jest jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Im większa moc lokówki tym szybciej urządzenie się nagrzeje i będzie gotowe do użycia. Lokówka stożkowa w przeciwieństwie do tradycyjnej, bardzo szybko się nagrzewa, co również jest jej atutem.
Lokówka stożkowa – temperatura i regulacja
Od mocy przechodzimy do temperatury. Należy pamiętać, że jest to czynnik bezpośrednio wpływający na to czy włosy w ogóle się zakręcą. Jeżeli temperatura lokówki stożkowej będzie za niska, nie uzyskamy skrętu. Idealny przyrząd do stylizacji powinien posiadać opcję regulacji temperatury, aby błyskawicznie ustawić pożądany zakres. Przy ustawianiu temperatury należy kierować się kondycją włosów – porowate, cienkie i delikatne mogą być skręcane przy 150°C. Natomiast grube i gęste włosy skręci dopiero lokówka stożkowa o znacznie wyższym zakresie ciepła. Niemal każda lokówka posiada obecnie funkcję jonizacji, co tym bardziej zachęca do korzystania z niej.
Lokówka stożkowa – obudowa i kabel
Choć może się to wydawać zaskakujące, obudowa lokówki stożkowej ma niebagatelny wpływ na korzystanie z niej. Istotne jest, aby miała ergonomiczną rączkę, a obudowa powinna była termoizolacyjna – dzięki temu nie poparzymy się podczas stylizacji włosów. Obrotowy kabel także pozwoli na efektowniejszą pracę i nie będzie niepotrzebnie plątał się podczas nakręcania. Długość kabla lokówki stożkowej również ułatwi zadanie.
Lokówka stożkowa – ceramiczna czy tytanowa?
Kwestia dotycząca materiału, z jakiego wykonana jest lokówka stożkowa również nie może zostać pominięta. Najczęściej polecane są lokówki ceramiczno-turmalinowe albo tytanowo-turmalinowe. Dlaczego? Ponieważ taka lokówka stożkowa pozwoli na bezpiecznie nakręcenie włosów i zapewnia ich ochronę – pasma nie zniszczą się ani nie spalą. Niestety w parze z jakością idzie również cena. Ceramiczna lub tytanowa lokówka stożkowa jest znacznie droższa o tych metalowych. Jednak warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, aby uniknąć w przyszłości poparzenia albo zniszczenia włosów.
Lokówka stożkowa – czym jest turmalinowa powłoka?
Turmalin to minerał posiadający wiele cennych właściwości. Dlatego też często producenci lokówek stożkowych decydują się na pokrycie jej powłok tym minerałem. Dzięki temu lokówka szybciej się nagrzewa, a turmalin zapobiega również elektryzowaniu się włosów. Dodatkowo minerał zapewnia trwałość lokówki stożkowej i jest niezwykle odporny na możliwe uszkodzenia. Nawet jeżeli zdarzy się, że lokówka spadnie turmalinowa powłoka zabezpieczy ją przed zarysowaniem.
Lokówka stożkowa a średnica wałka
Średnica wałka w głównej mierze decyduje o tym, jakie stworzymy loki. Im grubsza lokówka stożkowa tym bardziej romantyczne fale, a jeśli jest cieńsza uzyskamy małe loczki lub sprężynki. Obecnie nie trzeba aż tak bardzo przykładać wagę do kwestii wałka, ponieważ lokówka stożkowa ma ''zmienną'' średnicę. Można w ten sposób za każdym razem uzyskać inny skręt.
Lokówka stożkowa – jak jej używać?
Dobra lokówka stożkowa powinna być wykonana z materiału, który uniemożliwi ślizganie się włosów. To istotne, ponieważ nakręcanie włosów trzeba wykonywać samodzielnie nawijając pasma na powierzchnię. Czasami do lokówek stożkowych producenci dołączają również specjalne rękawice, które ułatwią skręcanie włosów i zniwelują ryzyko poparzenia.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze