Jak używać korektora pod oczy? Rodzaje korektorów
ALEKSANDRA LIPIEC • dawno temuKorektor pod oczy to kosmetyk przynoszący ratunek po nieprzespanej nocy. Pozwala wykończyć makijaż przez nadanie cerze świetlistości, a przy tym niweluje sińce pod oczami. Jak go stosować i czym kierować się podczas zakupów? Podpowiadamy.
Wybór korektora pod oczy – wskazówki
Korektor pod oczy, podobnie jak podkład, występuje w różnych odcieniach – wymaga więc starannego dobrania do koloru cery. Nie powinno się kupować go bez przetestowania na skórze, i to właśnie w okolicach oczu, a nie na ręce. Należy wybierać korektor o jeden lub dwa tony jaśniejszy w porównaniu do używanego na co dzień podkładu. Tylko dzięki temu spełni on swoją funkcję, czyli rozjaśni twarz i ukryje oznaki zmęczenia.
Korektor pod oczy przybiera zasadniczo dwie formy: sztyftu i płynu. Znacznie lżejszy i łatwiejszy do rozprowadzenia jest korektor w płynie. Dodatkowo może on zawierać składniki nawilżające, odżywiające i poprawiające krążenie krwi, które zmniejszają ryzyko przesuszenia się delikatnej skóry pod oczami. Wariant w sztyfcie sprawdza się u osób mających bardzo wyraźne i trudne do ukrycia zaciemnienia wokół oczu. Trudniej jednak sprawić, by całkowicie wtopił się w podkład.
Wbrew pozorom korektor pod oczy występuje nie tylko w odcieniach beżu, ale również w wersji różowej, łososiowej, żółtej, niebieskiej czy nawet zielonej. Taki korektor należy już do kosmetyków profesjonalnych, używanych przez makijażystów i charakteryzatorów. Trudno go dostać, a jeszcze trudniej właściwie używać. Kolor zielony maskuje zaczerwienienia na twarzy, żółty neutralizuje sińce pod oczami, natomiast niebieski radzi sobie z przebarwieniami.
W drogeriach kosmetycznych pojawiają się też korektory pod oczy z połyskującymi drobinkami. Potrafią one wyraźnie rozświetlić twarz i pomóc w zamaskowaniu ciemniejszych obszarów.
Korektor, niezależnie od rodzaju, może mieć tendencję do zbierania się w zmarszczkach i innych załamania skóry. Na ten idealny trafia się więc metodą prób i błędów.
Nakładanie korektora pod oczy krok po kroku
Aby korektor pod oczy wyglądał na skórze naturalnie, trzeba właściwie go nałożyć. Przed aplikacją kosmetyku skóra powinna zostać oczyszczona, najlepiej przy użyciu wacika nasączonego płynem micelarnym lub mleczkiem kosmetycznym. Drugim krokiem przygotowującym okolice oczu do nałożenia korektora jest rozprowadzenie kremu pod oczy przeznaczonego do danego rodzaju cery. Może to być np. krem przeciwzmarszczkowy do cery dojrzałej lub krem nawilżający do cery suchej. Przed przystąpieniem do rozprowadzania korektora trzeba poczekać, aż krem całkowicie wchłonie się w skórę.
Korektor należy nanosić dopiero wtedy, gdy twarz jest już pokryta podkładem bądź kremem BB. Bardzo ważne jest pominięcie skóry pod oczami podczas nanoszenia podkładu, ponieważ połączenie go z korektorem może doprowadzić do nieestetycznego rolowania się kosmetyku. Aplikacja korektora pod oczy powinna być jednym z ostatnich kroków w robieniu makijażu. Warto kłaść go cienkimi warstwami. Jeśli jedna okaże się niewystarczająca, można budować krycie kolejną warstwą. Korektor pod oczy najlepiej utrwalić sypkim pudrem, który uchroni kosmetyk przed nadmiernym ścieraniem się.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze