Jak dobrać koszulę do stroju? Sprawdź 5 żelaznych zasad udanej stylizacji
REDAKCJA KAFETERII • dawno temuArtykuł sponsorowany
Odpowiedzi dobór koszuli powinien być dla każdego mężczyzny bardzo istotny. Sprawdź jak zrobić to właściwie.
Slim fit czy regular fit?
Męska koszula powinna być idealnie dopasowana do typu sylwetki. Poszczególne modele znacznie różnią się między sobą, przede wszystkim krojem. Najpopularniejsze są koszule slim fit i regular fit. Pierwszy rodzaj zwykle ma wcięcie w talii i jest dopasowany do ciała. Koszule slim fit sprawdzą się w przypadku osób o nienagannej sylwetce. Będą doskonale leżały na szczupłych mężczyznach oraz na tych, o atletycznej budowie ciała. Męskie koszule o kroju regular to najlepszy wybór dla panów, którzy za pomocą koszuli chcą zatuszować niedoskonałości sylwetki, jak np. wystający brzuch czy nadprogramowe kilogramy.
Bawełna, flanela, a może jedwab?
Równie ważny, jak krój koszuli męskiej (slim fit lub regular fit) jest materiał, z którego została uszyta. Najbardziej uniwersalne i najpopularniejsze są bawełniane, męskie koszule w kratę, takie ja dostępne w tym sklepie. Można sięgać zarówno po modele w całości uszyte z bawełny, jak i te z niewielką domieszką tkanin syntetycznych. Bawełna to materiał, który tak samo dobrze wygląda w zestawach casualowych, jak i eleganckich. Modele flanelowe to dobry wybór na zimę i jesień – można je łączyć ze swetrami lub wełnianymi marynarkami, z którymi wyglądają świetnie, a jednocześnie zapewniają komfort termiczny. Dobry wybór na co dzień to również koszule dżinsowe. Natomiast na wyjątkowe okazje, warto założyć jedwabne koszule, które dodadzą stylizacji elegancji.
Idealne dopasowanie
Żeby dobrze wyglądać w koszuli, nie wystarczy wybrać modny model tej części garderoby. Należy zwrócić uwagę na to, żeby koszula była idealnie dopasowana do ciała. Bardzo ważna jest jej długość, oraz wymiary rękawów. Męska koszula nie może być zbyt krótka – w przeciwnym razie, będzie problem z wpuszczeniem jej w spodnie. Casualowe modele są noszone w wersji wypuszczonej – jeśli koszula będzie za długa, zaburzy naturalne proporcje sylwetki. Z kolei zbyt krótkie lub za szerokie rękawy będą wyglądały nieatrakcyjnie. Najlepiej, żeby sięgały za nadgarstek i wystawały z marynarki na ok. centymetr.
Na co dzień, najlepiej wybierać męskie koszule z mankietami zapinanymi na guziki. Z kolei na specjalne okazje, lepsze będą koszule z podwójnym mankietem, które doskonale prezentują się w połączeniu ze spinkami. Należy też przy tym pamiętać, że tego rodzaju koszule męskie, dobrze wyglądają jedynie w połączeniu z eleganckimi częściami garderoby: garniturem, krawatem lub muszką oraz spinkami do mankietów.
Rodzaj kołnierzyka
Źle dobrany kołnierzyk w nawet najmodniejszej męskiej koszuli, może skutecznie popsuć całą stylizację: zaburzyć jej naturalne proporcje lub sprawić, że będzie prezentowała się nieatrakcyjnie. Kołnierzyk powinien być dopasowany do kształtu twarzy oraz idealnie przylegać do szyi. Klasyczne kołnierzyki (kent) to najlepszy wybór dla panów o okrągłych lub kwadratowych twarzach. Kołnierzyki z szeroko rozstawionymi końcami – włoskie lub półwłoskie – to optymalny wybór dla mężczyzn o owalnym kształcie twarzy. Te dwa rodzaje mają charakter formalny, dlatego najlepiej sprawdzają się w eleganckich zestawach. Do stylizacji casualowych, najlepiej pasuje kołnierzyk buton down, z guziczkami przy wyłogach. W zestawie ze smart casualową marynarką, będzie wyglądał idealnie.
Kolor ma znaczenie
Biała koszula z długim rękawem powinna znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. To model, który można wykorzystać do eleganckich stylizacji, ale też nosić na co dzień. Męska koszula w kratę to strzał w dziesiątkę w przypadku casualowych zestawów. Najbezpieczniejsza i klasyczna opcja to krata vichy. Dobierając odpowiedni kolor koszuli, warto brać pod uwagę nie tylko okazję, ale też typ urody. Jasnowłosym panom najlepiej jest w jasnych odcieniach. Z kolei mężczyźni o ciemnych włosach i takiej samej cerze, powinni wybierać modele w ciemnych odcieniach. Natomiast panowie o ciemnych włosach i jasnej cerze, mogą sobie pozwolić na największą dowolność kolorystyczną – jest im dobrze niemal w każdej barwie.
Artykuł sponsorowany
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze