4

Wyrzucasz obierki od ogórka? To błąd!

Obierasz ogórki ze skórki, a następnie wyrzucasz ją do kosza? Marnujesz tym samym skuteczną broń przeciwko owadom. Mowa o pożytecznych, ale jednocześnie denerwujących mrówkach, które lubią zalegnąć się w naszym domu. Zobacz, co możesz wykorzystać, aby wygonić je z mieszkania.

Możesz spróbować wyplenić je przy pomocy wspomnianych wyżej obierek z ogórka. Nie dość, że mrówki nie lubią tego zapachu, zawarta w nich substancja jest dla nich trująca. Zaobserwuj, jakie miejsce jest ulubionym miejscem mrówek i zostaw tam obierki. Efekt natychmiastowy!

Cynamon

O cudownych właściwościach cynamonu słyszał już każdy. Okazuje się jednak, że prócz wspomagania metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej, ma on jeszcze jedno, nietypowe zastosowanie. Wystarczą 2 łyżki cynamonu rozpuszczone w 0,5l wody, aby przygotować  spray na mrówki.

Olejki eteryczne

Równie skuteczne, co cynamon, są olejki eteryczne. Intensywny zapach odstrasza owady dlatego wystarczy nasączyć waciki olejkiem i zostawić w miejscu, w którym urzędują mrówki.

Cytryna

Aby przeszkodzić mrówkom w "porozumiewaniu się" ze sobą i tworzeniu dużych grup, wystarczy… sok z cytryny. Zabija ich naturalny zapach, dlatego jest tak skuteczny w walce z tymi owadami.

Kreda

Co ciekawe, na mrówki działa również… kreda! Jeśli narysujesz na ziemi linię kredą, mrówki jej nie przekroczą. W ten sposób możesz zabezpieczyć swoje jedzenie przed tym, że się do niego dostaną.

Mąka kukurydziana

Mąka kukurydziana zabija mrówki – po jej spożyciu owady nie potrafią prawidłowo trawić i umierają. Najczęściej z głodu. Podobnie działa puder dla niemowląt i ziemia okrzemkowa. Po kontakcie z nimi mrówki się odwadniają.

Cukier puder, soda, proszek do pieczenia

Cukier puder, proszek do pieczenia, a także soda oczyszczona to kolejne środki, które działają na mrówki jak trucizna. Wystarczy zostawić je w wybranych miejscach domu, aby wytępić owady.

Ocet winny

Ostatnim sposobem na pozbycie się uciążliwych mrówek jest ocet winny. Ten z kolei można zastosować trochę inaczej niż poprzednie specyfiki – można go dodać do płynu do mycia podłóg. Wówczas cała powierzchnia będzie przed nimi zabezpieczona.

Paulina Ermel

Skomentuj

Komentarze (4)

 • kajalung123 23.11.2017, 22:41
  nie mam z tym już problemu, moja skóra i ciało wygląda zdrowo i witalnie Pomógł mi www.igortreneronline.pl To pomaga pod k... Więcej
  19
  6 | 13
 • gość 24.11.2017, 02:27
  1"'`--
  19
  8 | 11
 • Joolie67 27.11.2017, 20:00
  Podam wam najlepszą receptę na stany zapalne skóry. otóz: codziennie wieczorkiem umyj twarz (dekold czy inne partie ciała z... Więcej
  13
  5 | 8
 • Luizaciza 11.12.2017, 11:28
  http://klik.do/alqR tutaj są ciekawe informacje o działaniu wody po ogórkach.
  5
  1 | 4
Trwa ładowanie...