×

3

Wieczorne wyjście z koleżankami, wizyta u kosmetyczki, fryzjera - to mission impossible młodej mamy.

Wieczorne wyjście z koleżankami, wizyta u kosmetyczki, fryzjera - to mission impossible młodej mamy.

Nie da się ukryć - mało kto ma tyle na głowie, co młoda mama! Mowa tutaj nie tylko o ilości obowiązków, ale o tym, że wszystkie z nich są absolutnie nowe, dlatego tak ciężko zorganizować sobie odpowiednio czas, by na nic go nie zabrakło. W rezultacie większość mam narzeka na małą ilość czasu, zmęczenie, a także dobę, która zdawałoby się, że wciąż się kurczy. W życiu potrzebna jest równowaga, by być szczęśliwą, jak wypoczętą. Dlatego warto, jak najszybciej zorganizować czas na spotkanie z przyjaciółkami, czy okazję, by zadbać o urodę. To pozytywnie wpływa na nastrój oraz relację z dzieckiem. Nie bez powodu mówi się - że szczęśliwa mama, to także zadowolone dziecko. Tylko, jak to zrobić?

Skorzystaj ze wsparcia najbliższych

To, że jesteś mamą nie oznacza, że jako jedyna musisz opiekować się dzieckiem. Sprawiedliwie dziel trudy wychowania z ojcem dziecka, a także korzystaj z pomocy najbliższych, szczególnie jeśli sami Ci taką proponują. Nie ma potrzeby rezygnowania z pomocy w imię samodzielnej opieki nad dzieckiem 24 godziny na dobę. Pamiętaj, że Ty także musisz odpocząć i zregenerować się po porodzie. Twoje samopoczucie jest niezwykle ważne, dlatego dbaj o nie z taką pieczołowitością, jak dbasz o swoją pociechę.

Nie bój się zostawić na kilka godzin ojca wraz z dzieckiem. Weź pod uwagę, że o ile Ty budowałaś więź z dzieckiem kilka miesięcy w trakcie ciąży, to dla Twojego partnera jest to nowość. Nie odbieraj mu możliwości rozwijania instynktu ojcowskiego. Na równych prawach zajmujcie się pociechą od samego początku, a w przyszłości bez obaw będziesz mogła wyjść wieczorem z przyjaciółkami i nie obawiać się, jak partner radzi sobie z Waszym dzieckiem.

Takie rozwiązanie z pewnością będzie wymagało wcześniejszych ustaleń, tak by wybrać dogodny termin dla wszystkich stron. Jednak ciągle jest to dobre wyjście z sytuacji, które umożliwia młodej mamie odpoczynek, okazję do relaksu, jak i spotkanie z przyjaciółkami.

Zatrudnij nianię

Nie zawsze młoda mama ma możliwość skorzystania z pomocy najbliższych. Często mieszkają oni daleko, a ojciec dziecka ma taki typ pracy, że bardzo trudno mu zająć się pociechą w określonym czasie. W takich sytuacjach rozsądnym wyjściem jest skorzystanie z pomocy niani. Opiekunka do dziecka w Warszawie to komfort, na który może pozwolić sobie naprawdę wielu rodziców. Gdy marzy Ci się wyjście do fryzjera bądź kawa z przyjaciółkami to potrzebujesz zatrudnić nianię raptem na kilka godzin w miesiącu. Nie będzie to bardzo duży wydatek, a pozwoli Ci na zajęcie się sobą. Zatrudnienie niani na kilka godzin to także świetne rozwiązanie, jeśli pragniesz odpocząć wspólnie z partnerem i spędzić trochę czasu tylko w dwójkę.

O kontakt bądź polecenia niani możesz poprosić znajomych, bądź skorzystać ze specjalnych portali, gdzie znajdziesz profile kandydatek z różnych części Warszawy. Bez problemu znajdziesz informacje o ich dyspozycyjności, doświadczeniu, podejściu do wychowywania dziecka, a także referencje od poprzednich klientów. Na podstawie tych danych łatwiej będzie Ci wybrać osobę, która co jakiś czas zajmie się dzieckiem na czas Twojego wyjścia z domu.

Skomentuj

Komentarze (3)

 • gość 11.01.2019, 14:24
  http://twojranking.pl/jaki-prezent-zrobic-swojej-zonie/194 Polecam głosówac:))
  1
  0 | 1
 • gość 03.03.2019, 07:21
  Niech nigdzie nie idzie. Chciała to ma. Zachciało się jej wychodzić.
  1
  1 | 0
 • GdzieWesele.pl 04.04.2019, 14:42
  Masaż to jedna z najlepszych form relaksu :)
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...