×

3

Tych pięć zapachów skutecznie uchroni cię przed kleszczami!

Lato to czas długich spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. Jednak mimo całej rzeszy zalet, słoneczny czas ma równie wiele wad. Jedną z nich są na pewno uciążliwe owady. I chociaż większość z nich jest tylko irytująca, to kleszcze mogą być naprawdę niebezpieczne. Przenoszą boreliozę i mogą doprowadzić do zapalenia opon mózgowych. Jak się przed nimi bronić? Wystarczy jeden z 5 olejków eterycznych.

Tych pięć zapachów skutecznie uchroni cię przed kleszczami!

Olejek eukaliptusowy

Roślina będąca ulubionym posiłkiem misiów koala znana jest z tego, że skutecznie odstrasza owady wszelkiej maści. A stosowana po ukąszeniu łagodzi swędzenie i obrzęk.

Olejek lawendowy

Większość z nas uwielbia zapach lawendy. Głównie ze względu na jego relaksujące właściwości. Owady jednak go nie znoszą. Dotyczy to zwłaszcza kleszczy i muszek owocówek.

Olejek z trawy cytrynowej

Ma orzeźwiający, delikatny zapach i możemy stosować go bezpośrednio na skórę. Doskonale zastąpi nam nawilżający balsam. A oprócz tego odstraszy kleszcze i wszy.

Olej cytrynowy

Tego zapachu owady po prostu nie tolerują. Nasmarujmy nim skórę i spryskajmy ubrania, a kleszcze będą trzymać się od nas z daleka.

Tych pięć zapachów skutecznie uchroni cię przed kleszczami!

Mięta polej

Występuje na południu Polski i należy do rodziny mięty. W jej przypadku to nie zapach odstrasza owady. Wyciąg z mięty polej jest dla nich po prostu trujący. Na szczęście nam nie robi żadnej krzywdy.

Skomentuj

Komentarze (3)

 • IRENA 05.07.2017, 07:33
  Panie Entomolog nigdzie nie przeczytałam w artykule ,że kleszcze to owady .Autorka pisze o owadach i kleszczach.Poczytać do... Więcej
  47
  25 | 22
 • Zuzanna48 13.09.2017, 13:40
  Ostatnio cotraz częściej docierają do mnie informacje na temat zachorowań na boreliozę. Po tym jak mój kolega z pracy zacho... Więcej
  1
  1 | 0
 • pan_da90 28.06.2018, 10:01
  Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejd... Więcej
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...