×

4

Twój kolor oczu mówi o stanie twojego zdrowia więcej niż myślisz!

Na pewno wielokrotnie słyszałaś powiedzenie, że oczy niebieskie to życie królewskie, a oczy piwne- życie dziwne. Wierzeń dotyczących znaczenia poszczególnych cech naszego wyglądu jest naprawdę mnóstwo. I chociaż większość z nim nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość, to kolor oczu faktycznie może coś definiować. Konkretnie stan twojego zdrowia.

Dr Ruth Williams w magazynie ”Everyday Health” opublikowała obszerne wyniki badań, które jednoznacznie stwierdzają, że barwę tęczówki można połączyć ze skłonnością do niektórych chorób i wad organizmu. Te informacje mogą pomóc ci w zakresie ewentualnej profilaktyki i dbania o to, żeby w twoim ciele wszystko funkcjonowało tak, jak trzeba.

Twój kolor oczu mówi o stanie twojego zdrowia więcej niż myślisz!

Oczy niebieskie i zielone

Jeśli masz jasne oczy, czyli w odcieniach niebieskiego, zielonego lub szarego, znacząco wzrasta u ciebie ryzyko wystąpienia raka skóry. Szybciej też możesz zauważyć pogorszenie wzroku i osłabienie jakości widzenia, która spada wraz z wiekiem.

Twój kolor oczu mówi o stanie twojego zdrowia więcej niż myślisz!

Oczy brązowe i piwne

Williams dowodzi, że osoby o ciemnych tęczówkach mają większą skłonność do zachorowania na vitiligo, czyli bielactwo nabyte. Objawia się ono zmniejszoną produkcją melaniny w skórze, która prowadzi do powstawaniu na ciele białych przebarwień. Ciemne oczy są również bardziej narażone na zachorowanie na zaćmę.

Twój kolor oczu mówi o stanie twojego zdrowia więcej niż myślisz!

Zmiana koloru

Kiedy twoje oczy zaczynają zmieniać kolor, stawać się zaczerwienione lub wyblakłe, koniecznie udaj się do lekarza. Zaczerwienienie świadczy o podrażnieniu i wysuszeniu śluzówek, ale też o stanie zapalnym. Z kolei zażółcone białka oczu to znak znacznie poważniejszych problemów, takich jak choroby wątroby i układu trawiennego. W tym przypadku konieczna jest konsultacja ze specjalistą i dokładna obserwacja reszty organizmu.

Skomentuj

Komentarze (4)

 • urszula_sowinska86 09.06.2017, 14:05
  Coś w tym jest, w moim przypadku się zgadza.
  25
  12 | 13
 • Marcelka93 05.03.2018, 22:15
  Szczupła, atrakcyjna sylwetka - marzenie każdego. Myślisz, że nie można tego tak łatwo osiągnąć? Przekonaj się, że można. ... Więcej
  0
  0 | 0
 • Marcelka93 17.03.2018, 21:23
  Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl Wejdź teraz i zacznij chudnąć w ocz... Więcej
  1
  0 | 1
 • pan_da90 28.06.2018, 10:02
  Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejd... Więcej
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...