×

5

Te rzeczy skrycie cię postarzają. Unikaj ich za wszelką cenę!

Każda kobieta chce jak najdłużej wyglądać młodo i pięknie. Niestety mimo wielu zabiegów, jakie staramy się w tym kierunku przedsięwziąć, nieświadomie same sobie szkodzimy. W jaki sposób sabotujemy swoje odmładzanie i dodajemy sobie lat? Sprawdźmy!

Te rzeczy skrycie cię postarzają. Unikaj ich za wszelką cenę!

Wieczorny drink

Czasami kusi nas, żeby wyjść ze znajomymi z pracy na lampkę wina. Niestety alkohol znany jest z tego, że odwadnia organizm, a co za tym idzie, zmniejsza elastyczność skóry. A to prosta droga do większej ilości zmarszczek i szarej, zmęczonej cery.

Podróże samochodem

Stanie w korkach przez kilkadziesiąt minut dziennie jest zabójcze dla naszej cery. Zwłaszcza, kiedy siedzimy w samochodzie przy otwartych oknach i z każdej strony owiewają nas spaliny. Zanieczyszczenia powietrza blokują pory i powodują powstawanie niedoskonałości. W tym zmarszczek.

Zła postawa

Garbienie się to bardzo częsty problem wielu kobiet. Niestety prowadzi ono do problemów z kręgosłupem, z które w perspektywie długofalowej to gwarantowany reumatyzm i zwyrodnienie, które powoduje, że czujemy się kilka, a nawet kilkanaście lat starsze.

Te rzeczy skrycie cię postarzają. Unikaj ich za wszelką cenę!

Brak snu

Wiemy, że nowy sezon naszego ulubionego serialu sam się nie obejrzy, ale brak snu to prosta droga do kłopotów z wyglądem. Wszystko przez podwyższony poziom kortyzolu (hormon stresu) we krwi, który może doprowadzić do szybszego powstawania zmarszczek i siwienia włosów.

Sprzęt elektroniczny

Czas odkleić się od smartfona. Naukowcy z Melbourne University dowiedli, że długa ekspozycja na tzw. "niebieskie światło" emitowane przez urządzenia elektroniczne ma koszmarny wpływ na naszą cerę, powodując jej przyspieszone starzenie się.

Skomentuj

Komentarze (5)

 • stankodan 23.07.2017, 12:40
  Przecież zmarszczki to naturalny element życia każdego z nas. Nikt jeszcze z nimi nie wygrał. :)
  92
  72 | 20
 • gość 27.07.2017, 05:50
  1"'`--
  26
  11 | 15
 • awis1975 08.09.2017, 10:48
  Zmarszczki to naturalny efekt procesu starzenia - próbujemy z nim walczyć różnymi sposobami. Na rynku jest znanych wiele za... Więcej
  16
  5 | 11
 • melania90 02.11.2017, 18:11
  wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl ! Chcesz wygladac seksownie i atrakcy... Więcej
  3
  2 | 1
 • pan_da90 22.06.2018, 09:49
  Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie ! Wejdź na ht... Więcej
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...