1

Suche stopy? Sięgnij po płyn do płukania ust

Latem każda z nas chciałaby pokazywać w sandałkach piękne i zadbane stopy. Niestety po wielu miesiącach chodzenia w zabudowanym obuwiu i grubych skarpetach, może okazać się to nie lada wyzwaniem. Dlatego właśnie przedstawiamy domowy, banalnie prosty sposób na usunięcie suchego naskórka. Wystarczy tylko trochę octu i płyn do płukania ust.

Suche stopy? Sięgnij po płyn do płukania ust

Składniki:

- Ocet jabłkowy lub winny

- Płyn do płukania jamy ustnej

- Woda

- Pumeks

Co zrobić?

Do dużej miski wlewamy tyle samo ciepłej wody, płynu do płukania jamy ustnej i octu. W powstałej mieszance moczymy stopy przez 10-20 minut. Następnie pumeksem pozbywamy się suchego naskórka. Wycieramy stopy do sucha i nakładamy balsam nawilżający.

Jak to działa?

Zarówno ocet, jak i płyn do płukania jamy ustnej mają właściwości złuszczające. Zawierają w sobie kwasy, które rozpuszczają martwe i suche komórki skóry. Samo namaczanie stóp w powyższej mieszance poradzi sobie z niewielkimi zrogowaceniami, a pumeks usunie nawet te najbardziej uporczywe fragmenty.

Paulina Brzozowska

Skomentuj

Komentarze (1)

  • Kaja 12.02.2018, 19:20
    Mój numer jeden jeśli chodzi o pielęgnację stóp to masło do stóp z hibiskusem i olejkami, pieknie pachnie i jest ze skladni... Więcej
    0
    0 | 0
Trwa ładowanie...