×

0

Problem łysienia u mężczyzn - kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Problem łysienia u mężczyzn - kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Statystyki pokazują, że problem łysienia dotyczy nawet co trzeciego mężczyzny między 25. a 45. rokiem życia. Oznacza to, że łysienie to dość powszechnie występujący u mężczyzn stan chorobowy, ale jednocześnie niewielu z nich decyduje się na jego leczenie pod kontrolą lekarza. Wielu mężczyzn ignoruje pierwsze oznaki łysienia i akceptuje fakt systematycznej utraty włosów. Prawda jest jednak taka, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom medycyny, mężczyźni mogą bardzo skutecznie walczyć z problemem nadmiernego wypadania włosów. Jedno z takich rozwiązań stanowi nowoczesny system przeszczepu włosów Smart Graft, który rekomendują specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. W jakich przypadkach naprawdę warto zdecydować się na przeszczep włosów? I jakie efekty jest w stanie przynieść transplantacja włosów metodą Smart Graft? Podpowiadamy, na czym polega ten zabieg i dla kogo jest przeznaczony!

Łysienie androgenowe - przeszczep likwidujący zakola
Jednym z najczęściej występujących u mężczyzn rodzajem łysienia jest łysienie androgenowe wywołane wpływem hormonów androgenowych na mieszki włosowe lub czynnikami genetycznymi. Przy łysieniu androgenowym włosy wypadają w bardzo charakterystyczny sposób: na początku ich utrata jest widoczna w okolicy kątów czołowo-skroniowych (tzw. zakola) i na szczycie, zaś z czasem owłosiony pozostaje już tylko sam obwód całkiem łysej głowy. Jak do tej pory nie została opracowana jedna terapia, która umożliwiałaby osiągnięcie pełnego sukcesu w leczeniu łysienia androgenowego. Stwierdzono jednak, że lepsze wyniki leczenia można uzyskać u pacjentów, u których problem ten został wcześniej zdiagnozowany. W przypadku znacznej utraty włosów (w zaawansowanym stadium łysienia) specjaliści z Bieńkowscy Clinic z oddziałami w Bydgoszczy i Częstochowie oferują swoim pacjentom rewolucyjny system przeszczepu włosów Smart Graft, który jest w stanie przywrócić fryzurze dawny wygląd w skuteczny, mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny sposób.

Smart Graft - nowa metoda przeszczepu włosów
Zabieg Smart Graft to zupełnie nowa jakość w walce o piękne, równomierne i gęste owłosienie. W czym tkwi innowacyjność tego zabiegu? Smart Graft pracuje w zaawansowanym systemie pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych, co czyni całą procedurę zabiegową znacznie mniej inwazyjną niż w przypadku starszych systemów implantacyjnych. Dzięki specjalistycznej i wspomaganej elektrycznie głowicy urządzenia możliwe jest bardzo precyzyjne pobieranie pojedynczych zespołów mieszkowych, a następnie przesyłanie ich do sterylnych komór. I w tym momencie warto na chwilę się zatrzymać i przyjrzeć dokładnemu działaniu tego rewolucyjnego systemu. W jednej ze wspomnianych komór pobrane grafty ulegają nawilżeniu, co sprawia, że ich przeżywalność po wykonanym przeszczepie włosów wzrasta do poziomu 98%! Warto zaznaczyć, że to wynik, który kilkukrotnie przewyższa starsze systemy transplantacyjne i czyni Smart Graft obecnie najskuteczniejszą metodą przeszczepu włosów.

Bardzo ważne jest również to, że przeszczep włosów metodą Smart Graft nie powoduje u pacjenta uciążliwych dolegliwości bólowych i charakteryzuje się szybszym przebiegiem niż pozostałe metody. Zabieg nie naraża pacjenta na długi okres rekonwalescencji czy widoczne blizny, a ponadto gwarantuje naturalne efekty przeszczepu - linia przeszczepionych włosów idealnie komponuje się z pozostałą częścią fryzury. System do przeszczepu włosów Smart Graft możemy spotkać w tej chwili w kilku najlepszych klinikach w Polsce, w tym w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Transplantacja włosów - nie tylko łysienie androgenowe
Rewolucyjny system Smart Graft może stanowić doskonałe rozwiązanie nie tylko dla pacjentów zmagających się z łysieniem androgenowym, lecz także pozostałymi, równie trudnymi w leczeniu, rodzajami łysienia. Transplantacja włosów tą metodą sprawdzi się również w przypadku łysienia pourazowego, po napromieniowaniu, oparzeniach, przebytym stanie zapalnym, a także łysienia będącego wynikiem powstałych blizn pooperacyjnych. Zabieg Smart Graft może przywrócić naturalne owłosienie nawet w przypadku tych pacjentów, którzy mają za sobą zabiegi rekonstrukcyjne uszkodzonej skóry głowy.

Więcej informacji o zabiegu znajdą Państwo na stronie: bienkowscyclinic.pl

Chcesz znowu mieć piękne bujne włosy? Znajdź szampony przeciw wypadaniu włosów na stronie Iperfumy kody promocyjne.

źródło: Artykuł sponsorowany
Trwa ładowanie...