×

6

Dermogenetyka. Czy można powstrzymać starzenie?

W procesie starzenia się skóry uczestniczy około 1500 genów odpowiedzialnych między innymi za nawilżanie, elastyczność, zdolność przeciwutleniania czy ochronę przed słońcem. Wpływają one w 60 procentach na nasz wiek postrzegany, czyli to, jak widzą nas inni.

Dermogenetyka. Czy można powstrzymać starzenie?

Geny w szczególności uczestniczą w ekspresji białek, które budują skórę. Dlatego w codziennej pielęgnacji nie można zapominać o tym, jak duży wpływ na naszą skórę ma DNA.

– Nasze przyzwyczajenia i nawyki – styl życia, sposób odżywiania oraz ochrona stosowana przed promieniami słonecznymi – również mają wpływ na stan naszej skóry, jednakże tylko w 40 proc – wyjaśnia dr Magdalena Łopuszyńska, dermatolog.

Nowatorskie technologie dermokosmetyczne zastosowane w kosmetykach zyskują popularność na całym świecie. Dermogenetyka coraz częściej jest wykorzystywana przy produkcji wyjątkowych, opartych o badania naukowe kosmetyków. To pierwszy krok do spersonalizowanej pielęgnacji skóry. Na rynku pojawiają się kosmetyki do kompleksowego zwalczania oznak starzenia się skóry. Linia kosmetyków Genoxage  X35/20 powstała w wyniku badań hiszpańskiego Laboratorium Genocosmetics – pioniera i eksperta w zastosowaniu badań nad DNA i wykorzystaniu najnowszych technologii z zakresu genetyki w takich dziedzinach jak dermatologia, kosmetologia i dietetyka. To linia wzajemnie uzupełniających się kosmetyków do kompleksowej pielęgnacji skóry, dostępna tylko w trzech krajach w Europie, w tym od niedawna w Polsce. Kosmetyki kompleksowo działają na wszystkie zmienne mające wpływ na starzenie się skóry, w szczególności dzięki połączeniu 20 składników aktywnych, zastosowanych w stężeniu do 35 proc., czyli znacznie powyżej średniej stosowanej w zwykłych kosmetykach. Powoduje to dodatkową aktywację genów odpowiadających za odbudowę skóry, m.in. poprawiając jej elastyczność i gęstość. W składzie preparatów znajdziemy m.in. kwas hialuronowy o trzech różnych masach cząsteczkowych, retinol, stabilizowana witamina C, enzymy naprawcze DNA, witamina E, składniki przeciwzapalne, przewciwobrzękowe i wiele innych. Na linię Genoxage X35/20 składa się: krem complex program, krem vital essential - dla cery normalnej i suchej oraz mieszanej i tłustej, serum oraz krem liftingujący okolice oczu i ust.

Dermogenetyka. Czy można powstrzymać starzenie?

Dzięki starannie opracowanej formule, krem complex program zapewnia kompleksową kurację dla każdego typu skóry. Szybko i skutecznie działa z jednej strony na odbudowę i odnowę, z drugiej aktywuje, stymuluje oraz nawilża skórę. Kompozycja aktywnych składników, dzięki systematycznemu stosowaniu wpływa na przyspieszenie procesu odnowy komórkowej, poprawę elastyczności skóry i intensywnie ją nawilża. W efekcie skóra staje się gładka i miękka. Zaleca się stosowanie preparatu co najmniej trzy razy w roku – w styczniu, w celu oczyszczenia i odnowy skóry, która po jesieni i w zimie traci świeżość i jest podatna na podrażnienia, wiosną, aby przywrócić skórę do życia po mroźnych miesiącach zimowych i przygotować ją na pierwsze promienie słońca oraz we wrześniu, aby nawilżyć i zregenerować skórę po przyjęciu dużej dawki promieni słonecznych.

Zestaw specjalnie dobranych składników aktywnych vital essential przeciwdziała jej przedwczesnemu starzeniu. Preparat przede wszystkim zapewnia równowagę hypolidową, nawilżając i odżywiając skórę. Zawarte w nim składniki przeciwutleniające i regenerujące poprawiają naturalną zdolność komórek do odbudowy i ochrony oraz zmniejszają ryzyko powstania trwałych uszkodzeń. Krem ogranicza powstawanie zmarszczek głębokich i mimicznych, a skóra odzyskuje blask, świeżość, odpowiednie napięcie i jędrność.

Badania i testy pokazują, że serum wykazuje działanie aż na 5 poziomach. Duże stężenie substancji aktywnych zapewnia wysoką skuteczność i trwałe efekty. Formuła serum umożliwia szybkie wchłanianie i przenikanie nawet do najgłębszych warstw skóry. Pobudza syntezę elementów macierzy pozakomórkowej, pobudzając skórę i przywracając jej odpowiednie napięcie i jędrność. Preparat pomaga także zmniejszyć wrażliwość skóry na szkodliwe czynniki zewnętrzne, a połączenie silnych przeciwutleniaczy zapewnia ochronę przed stresem oksydacyjnym. Serum pobudza naturalne mechanizmy odbudowy DNA i zmniejsza ryzyko powstawania trwałych uszkodzeń, a jego regularne stosowanie ogranicza powstawanie zmarszczek i linii mimicznych, dodatkowo zapobiegając przebarwieniom.

Krem liftingujący ogranicza tworzenie się zmarszczek mimicznych wokół oczu i ust, nadając skórze elastyczność i jędrność. Najnowsze technologie i połączenie odpowiednich składników aktywnych o właściwościach przeciwobrzękowych pozwalają wyeliminować worki pod oczami i przywracają spojrzeniu utracony blask. Preparat zawiera składniki hamujące degradację elementów macierzy pozakomórkowej, wspomagając odbudowę skóry, nawilżając ją i przywracając jej elastyczność. Dodatkowo krem stymuluje wydzielanie endorfin, skutecznie zmniejszając nadreaktywność i poprawiając jędrność delikatnej skóry wokół oczu i ust.

Przeprowadzono badanie na grupie 70 kobiet i mężczyzn w wieku od 24 do 76 lat o różnych typach cery – tłusta (13 proc.), mieszana (56 proc.), sucha (19 proc.) i normalna (12 proc.), a także o różnych profilach genetycznych. Spośród nich 90 proc. charakteryzowało się cerą wrażliwą. Okazało się, że średnio o 28 porc. udało się zredukować u badanych długość i grubość zmarszczek, a w przypadku zmarszczek czołowych średnia wyniosła 46 proc. Kosmetyki wpłynęły także na redukcję przebarwień średnio o 74 proc.

Skomentuj

Komentarze (6)

 • basienka1990 22.03.2017, 13:39
  skoro takie cudowne to dlaczego nigdzie nie mogę znaleźć pełnego składu>?
  9
  7 | 2
 • awis1975 08.09.2017, 10:59
  Starzenia powstrzymać się nie da, ale da się je trochę opóźnić - tu wkracza medycyna estetyczna i zabiegi różnego rodzaju. ... Więcej
  0
  0 | 0
 • Justynagod 05.10.2017, 13:41
  Według mnie najlepszą metodą na odchudzanie jest poznanie swojego organizmu i jego indywidualnych zapotrzebowań. Do takiego... Więcej
  0
  0 | 0
 • gość 21.09.2018, 01:28
  Trzeba być niemotą aby układała dietetyk jadłospis. Koalicja prewecji i zapobiegania chorobom raka skóry wyjaśnia, zabiegi ... Więcej
  0
  0 | 0
 • gość 26.09.2018, 12:06
  ja niestety nie mogę korzystać z kremów ze względu na różne reakcje alergiczne więc systematycznie korzystam z zabiegów w k... Więcej
  1
  1 | 0
  • Alicja L 05.10.2018, 16:39
   Z komory jescze nie korzystałam, ale chyba najwyższqa pora. Ja korzystałam u nich z detoksu. Po procedurze oczyszczania wąt... Więcej
   0
   0 | 0
Trwa ładowanie...