×

0

Cellulit? Zobacz dobry krem na cellulit

Wiele pań zastanawia się, jak pozbyć się cellulitu. To bowiem bardzo często problem u pań właśnie. Dzieje się tak z kilku powodów.

Cellulit - jak się go pozbyć?

Co ciekawe, u kobiet i u mężczyzn tkanka łączna zbudowana jest nieco inaczej, przez co u panów grudki tłuszczu nie są widoczne. Cellulit to bowiem właśnie grudki nagromadzonego tłuszczu, otoczone przez mieszaninę produktów ubocznych przemiany materii – wody oraz toksyn. Co gorsza, toksyny powodują dalszy rozrost lipidów, a więc rozwój cellulitu. Z drugiej strony przerośnięte lipidy naciskają na naczynia, co sprawia, że odprowadzanie toksyn zostaje uniemożliwione. W ten sposób tworzy się zamknięte koło.

Jaka jest przyczyna powstawania cellulitu? Takich czynników jest wiele i nie jest to prawdą, że powstanie cellulitu wiąże się jedynie z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Z pomarańczową skórką walczą panie we wszystkich rozmiarach i w każdym wieku. Poza nadwagą przyczynami powstawania cellulitu mogą być: problemy hormonalne, problemy z krążeniem, gromadzenie wody w organizmie, siedzący lub stojący tryb pracy, a nawet skrzywienie kręgosłupa. Większość tych czynników sprowadza się do jednego – miejscowego ucisku oraz idącego za nim problemem z mikrokrążeniem. Nie każdą z przyczyn można całkowicie wyeliminować. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie z takiego powodu zrezygnować z pracy. Jednakże, jeżeli mamy stojący lub siedzący tryb pracy, to warto w wolnej chwili spacerować. Najlepiej codziennie. Wtedy nieco zniwelujemy problem.

Jak zwalczyć cellulit?

Walka z cellulitem nie jest łatwa, ale im szybciej ją podejmiemy, tym lepsze rezultaty uzyskamy. Formowanie się cellulitu można bowiem podzielić na trzy etapy. W pierwszym widoczny jest on tylko, gdy ściśniemy fałd skóry. W drugim obserwuje się go w niektórych pozycjach (np. siedząc na krześle), w trzecim widoczny jest cały czas. W ostatnim etapie całkowite zlikwidowanie cellulitu jest niemalże niemożliwe, można go jednak znacznie zmniejszyć. Dlatego też ważne, aby z cellulitem walczyć jak najszybciej.

Chcąc zwalczyć cellulit należy działać kompleksowo. Warto zwrócić uwagę na dietę i aktywność fizyczną. Trzecim, niezwykle istotnym elementem jest odpowiednia pielęgnacja skóry, na którą składają się regularne peelingi oraz kremy na cellulit. W przypadku peelingów zadanie jest nieco uproszczone, gdyż najlepszym preparatem będzie tu peeling z fusów pozostałych po zaparzeniu kawy. Jak jednak wybrać odpowiedni krem na cellulit?

Co powinien zawierać idealny krem antycellulitowy?

Wybierając krem na cellulit, należy kierować się kilkoma, pozornie prostymi zasadami. Przede wszystkim należy przyjrzeć się składom kosmetyków. Na początku wydawać może się to trudnym zadaniom, ale w dobie internetu jesteśmy w stanie rozszyfrować wszystkie składniki wymienione na etykiecie, a po kilku przeanalizowanych produktach będziemy wiedzieć, na co być wyczulonym. Niestety, nie ma lepszego sposobu, jeżeli chcemy być pewni, że kupowany przez nas kosmetyk jest dobry.

Czego jednak powinniśmy szukać? Po pierwsze zwróćmy uwagę, aby krem zawierał jak najwięcej składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Chemiczne dodatki na pewno nie pomogą zwalczać cellulitu. W najlepszym wypadku stanowią tani wypełniacz i polepszacz konsystencji. W dużej części takie składniki mogą jednak powodować podrażnienia.

Kremy antycellulitowe powinny zawierać składniki z trzech grup substancji: składniki rozbijające lipidy, usuwające toksyny oraz poprawiające krążenie. Wtedy kosmetyk będzie kompleksowo walczył w cellulitem - mówi główny farmaceuta z działu produkcji vialise.pl

Oczywistym elementem są składniki rozbijające lipidy. Dzięki nim znikają grudki przerośniętych komórek tłuszczowych i łatwiej je usunąć. Jednym z popularniejszych składników o takim działaniu jest kofeina, która stanowi jedną z najczęściej stosowanych substancji w kremach antycellulitowych.

Jak już wspomniano, przerośnięte grudki otoczone są mieszaniną toksyn i wody, a toksyny powodują rozrost lipidów. Dlatego też duże znaczenie odgrywają składniki detoksykujące. Bez nich krem antycellulitowy nie będzie dawał zadowalających efektów. Przykładem składnika, który doskonale sprawdza się w tej roli są algi – doskonale oczyszczają tkanki z toksyn.

Ostatnią, ale bardzo istotną grupę składników, stanowią substancje wzmacniające naczynka i poprawiające mikrokrążenie. Są one niezwykle istotne, gdyż dzięki nim rozbite lipidy oraz toksyny mogą zostać odprowadzone z tkanek. Przecież problemy z mikrokrążeniem same w sobie mogą powodować pojawianie się cellulitu! Dlatego tak ważnie jest pamiętanie także o tej grupie substancji. Przykładami składników, które poprawią mikrokrążenie i wzmocnią naczynka są wyciąg z alg i kasztanowca.

Oto lista przykładowych składników, które mogą znaleźć się w kremie antycellulitowym:

  • ekstrakt z bluszczu: poprawia mikrokrążenie, wzmacnia naczynka, działa detoksykująco, usuwa obrzęki, przyśpiesza usuwanie lipidów, a do tego ujędrnia,
  • ekstrakt z kasztanowca: świetnie sprawdza się jako składnik poprawiający krążenie, a także pomaga usunąć toksyny oraz obrzęki,
  • ekstrakt z bylicy boże drzewko: przyśpiesza proces lipolizy – rozkładu lipidów,
  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego: to roślina odpowiadająca za wzmocnienie naczynek,
  • wyciągi z alg: świetnie detoksykują, odżywiają skórę, wzmacniają naczynka i poprawiają krążenie, a także ujędrniają skórę,
  • kofeina: przyśpiesza lipolizę, a do tego zapobiega ponownemu odkładaniu komórek tłuszczowych. Ponadto usuwa toksyny i wzmacnia naczynka. Z tego powodu jest to jeden z najlepszych składników antycellulitowych,
  • rutyna: uszczelnia i wzmacnia naczynka krwionośne,
  • kwas askorbionowy: to składnik walczący z oznakami starzenia się skóry, gdyż hamuje działanie wolnych rodników.

Znalezienie preparatu, który spełniałby powyższe wymagania, to niełatwe zadanie. Jest to jednak możliwe. Przykładem takiego kremu jest Vialise.

Cellulit? Zobacz dobry krem na cellulit

Trwa ładowanie...