0

Wiemy, jak często powinnaś prać stanik. Potwierdza to znana brafitterka!

Przyznaj się, piorąc swój stanik nie stosujesz żadnych specjalnych sztuczek. Po prostu wrzucasz go do pralki z resztą ubrań i ustawiasz ten sam tryb, co zawsze. Nie mamy dla ciebie dobrej wiadomości. W ten sposób niszczysz swój biustonosz. Podpowiadamy, jak prawidłowo o niego zadbać.

Wiemy, jak często powinnaś prać stanik. Potwierdza to znana brafitterka!

O poradę dotyczącą prawidłowego obchodzenia się z biustonoszem zapytałyśmy Jolę Lewicką, doświadczoną brafitterkę, body coacha i właścicielkę salonu Li PARIE lingerie. - Przede wszystkim musimy pamiętać, że biustonosz się zużywa. Nie możemy nosić go dłużej niż 7 lat. Po tym czasie nie nadaje się do użytkowania - wyjaśnia w rozmowie z nami.

Na wielu forach, w tym naszym, kafeteryjnym, pojawia się wątek prania staników. Dziewczyny pytają, jak często należy to robić i jak się to tego prawidłowo zabrać. Niestety często pojawiają się głosy kobiet, które biustonosz piorą raz na miesiąc albo rzadziej! O tym jak bardzo jest to niehigieniczne, nie musimy chyba przekonywać. W takim razie kiedy pora na pranie?

- Jasne staniki, zwłaszcza jeśli mocniej się pocimy, należy prać po każdym użytkowaniu. Tak jak majtki czy skarpetki. Ciemne można wyprać raz w tygodniu. Ważny jest przede wszystkim komfort noszenia - tłumaczy nasz ekspert.

O czym jeszcze należy pamiętać piorąc stanik? - Biustonosz pierzemy tylko i wyłącznie w specjalnym woreczku lub pojemniku na delikatną bieliznę, albo ręcznie w chłodnej wodzie. Staniki się nie plamią, chodzi wyłącznie o odświeżenie. Pranie biustonosza w pralce, bez żadnej ochrony, niszczy je. Druty mogą uszkodzić bęben pralki, a haftki zaczepiać się o resztę ubrań - dodaje pani Jola.

Przy takich instrukcjach nie wierzymy, żebyśmy kiedykolwiek jeszcze miały problem z dbaniem o naszą bieliznę.

Paulina Brzozowska

Skomentuj
Trwa ładowanie...