2

W ten sposób nieświadomie niszczysz swoje ubrania

Uzupełniając garderobę nowymi ubraniami chciałybyśmy, żeby służyły nam w nienaruszonym stanie jak najdłużej. Niestety bardzo często popełniamy błędy, które w perspektywie długofalowej po prostu niszczą nasze ubrania. Dziś przedstawiamy najpopularniejsze z nich i wyjaśniamy, dlaczego trzeba ich unikać.

W ten sposób nieświadomie niszczysz swoje ubrania

Zbyt częste oddawanie ubrań do pralni

Kiedy samodzielnie pierzemy ubrania doskonale wiemy, jakich środków używamy i jaki jest ich skład. Oddając ubrania do pralni narażamy je na działanie bardzo drastycznie działających chemikaliów, które stosowane zbyt często niszczą włókna w tkaninach, z których zrobione są nasze ulubione części garderoby.

Składanie skórzanych spodni

Pozbywanie się zmarszczek ze skórzanych ubrań to prawdziwa zmora. A wystarczy po prostu przechowywać je nie na półkach, a na wieszakach. To zbawiennie wpłynie na ich kształt i zapobiegnie zniszczeniom.

W ten sposób nieświadomie niszczysz swoje ubrania

Nie zapinanie suwaków

Często zupełnie zapominany o tym, żeby przed praniem zapiąć zamki błyskawiczne w naszych ubraniach. A to nie tylko może je uszkodzić, ale też zniszczyć resztę ubrań w pralce. Odsłonięte ząbki suwaków mogą bowiem porysować inne powierzchnie.

Wieszanie swetrów na wieszakach

Skórzane rzeczy musimy wieszać, natomiast rzeczy z dzianiny radzimy składać i odkładać na półkę. Powieszone na wieszaku szybko tracą kształt i znacznie się rozciągają.

W ten sposób nieświadomie niszczysz swoje ubrania

Zostawianie brudu na butach

Buty należy czyścić na bieżąco, żeby przez wiele tygodni wyglądały jak nowe. Najlepiej byłoby, gdybyśmy po każdym założeniu ich delikatnie je szczotkowały, usuwając w ten sposób kurz i piasek pozostały po całodziennym użytkowaniu.

Skomentuj

Komentarze (2)

 • paniKlaudia 21.05.2017, 11:10
  Dzięki temu nie będę niszczyć już ubrań moich ani mojej rodziny.
  42
  18 | 24
 • zaneta_wrosz 09.06.2017, 12:53
  O ten trick z zapinaniem suwaka wdrożę w życie już od następnego pranie, dzięki !!!
  12
  10 | 2
Trwa ładowanie...