×

2

Tych rzeczy absolutnie nie czyść octem. Będą do wyrzucenia

Chociaż Małgorzata Rozenek-Majdan, czyli "Perfekcyjna Pani Domu" przekonuje, że octem możemy wyczyścić niemal każde zabrudzenie, okazuje się, że w przypadku dużej części plam, ten specyfik zupełnie się nie sprawdzi. Zobacz, czego nie warto czyścić octem, jeśli nie chcemy tego doszczętnie zniszczyć.

Tych rzeczy absolutnie nie czyść octem. Będą do wyrzucenia

Plamy po jajkach

Kiedy zdarzy nam się rozbić jajko na podłodze w kuchni, nie czyśćmy plam po nim niczym, co ma ocet w składzie. Związki chemiczne zawarte w tych produktach tworzą bowiem wybuchową i wyjątkowo nieprzyjemnie pachnącą mieszankę. Oprócz tego koagulanty zawarte w jajkach w kontakcie z octem sprawiają, że plamy są bardzo trudne do usunięcia.

Żelazko

O tym sposobie "Perfekcyjna Pani Domu" mówiła wyjątkowo często. Ocet z sodą może i dokładnie wyczyszczą przypalone żelazko, ale również zniszczą jego wierzchnią warstwę. Żelazko będzie więc czyste, ale na pewno nie będzie działać tak sprawnie, jak przed czyszczeniem. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się tutaj amoniak.

Tych rzeczy absolutnie nie czyść octem. Będą do wyrzuceniaPowierzchnie marmurowe i granitowe

Tutaj powód jest wyjątkowo prosty. Kwasowy ocet wchodzi z tymi kamieniami w korozję, powodując ich porowatość i niszczenie. I po pięknych blatach ani śladu.

Uporczywe plamy z ubrań

Zabrudzenia z trawy, krwi czy atramentu nie zejdą tylko przy pomocy octu. W tych przypadkach najpierw musimy natrzeć brudne miejsce octem z odrobiną odplamiacza, a potem uprać jak zwykle. Dopiero wtedy możemy liczyć na właściwy efekt.

Paulina Brzozowska

Skomentuj

Komentarze (2)

 • gość 24.11.2017, 02:40
  1"'`--
  19
  3 | 16
 • pan_da90 24.06.2018, 11:51
  Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie ! Wejdź na ht... Więcej
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...