2

Sama możesz stworzyć miejsce pracy

Czy zdarzyło ci się myśleć o tym, jak by to było prowadzić własny biznes? Pracować w miejscu, które lubisz, na własnych warunkach i posiadając tyle czasu dla najbliższych, ile potrzebujesz? Nie musisz posiadać kierunkowego wykształcenia ani wielkiego wkładu własnego, aby założyć firmę. Przekonało się o tym już wiele kobiet prowadzących małe, lokalne biznesy na zasadzie franczyzy – możesz być jedną z nich!

Sama możesz stworzyć miejsce pracy

Już niemal co trzecia firma w Polsce prowadzona jest przez kobiety. Nic dziwnego – organizacja pracy i wielozadaniowość to nasza mocna strona. Dane te nie powinny także zaskakiwać w kontekście trudnego powrotu kobiet do pracy po urlopie macierzyńskim, które zmagając się z nieelastycznym czasem pracy na etacie, muszą często wybierać między rodziną a karierą.

Prowadzenie własnej firmy to krok do niezależności, dowolnego dysponowania czasem, a przede wszystkim samodzielności zawodowej. Niestety od dawna panuje błędne przekonanie, że aby otworzyć działalność, trzeba najpierw mieć oryginalny pomysł, najlepiej taki, na który jeszcze nikt nie wpadł. Poza tym wiele osób twierdzi, że własna działalność wiąże się z koniecznością poniesienia ogromnej inwestycji. Istnieją jednak rozwiązania pozwalające w prosty sposób prowadzić własny interes, a co więcej – z profesjonalnym wsparciem. Taką możliwość daje franczyza.

Franczyza to propozycja dla osób, które nie posiadając dużego wkładu własnego, marzą o pracy na swoim. Franczyzobiorca za zgodą franczyzodawcy korzysta z jego sprawdzonego modelu biznesowego i prowadzi firmę pod znanym i lubianym przez klientów logo. Już na starcie zyskuje zatem więcej niż niejeden prywatny przedsiębiorca. Franczyza to także idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów wypadły z rynku pracy i poszukują dla siebie nowego zajęcia. Przystępując do systemu franczyzowego, mogą sobie sami stworzyć miejsce pracy i zostać panem swojego czasu.

Inwestycja w siebie

Jak pokazuje praktyka – w dzisiejszych czasach do prowadzenia własnej firmy nie jest potrzebne wieloletnie doświadczenie w handlu i wykształcenie kierunkowe. Wystarczy przedsiębiorczość, zamiłowanie do kontaktu z ludźmi i klientami oraz własna determinacja.

Nie każda z nas zdaje sobie z tego sprawę. Sukces nie zależy od tego, ile skończyłyśmy uczelni, a od odwagi i rozeznania w rynku. Istotne braki wiedzy na temat przepisów czy praktycznych aspektów prowadzenia firmy i sklepu uzupełniane są podczas gruntownych, kilkuetapowych szkoleń, które zapewniają rzetelni franczyzodawcy. Przystąpienie do takiej sieci może się więc okazać nie tylko pomysłem na własny biznes, ale też inwestycją w siebie i swój rozwój zawodowy. Przekonała się o tym Anna Hryszko z Gryfina, która prowadzi dwa sklepy Żabka:

- Moje wykształcenie nie jest w żaden sposób związane z handlem. Gdyby człowiek rodził się na tyle mądry, by wiedział kim chce być w życiu i co daje mu szczęście, to nie musielibyśmy poświęcać czasu na odkrywanie siebie. Na szczęście ja ten etap mam już za sobą. Dobrze jest w życiu wyznaczać sobie cele, ale nie od razu te niemożliwe do zrealizowania. Każdy z nas o czymś marzy. Niektórzy twierdzą, że marzenia się nie spełniają, a marzenia to taki właśnie nasz cel w życiu. My je tworzymy. Nie zawsze jest łatwo. Kiedyś ktoś mi powiedział: „Nie narzekaj, że masz pod górę, skoro zmierzasz na szczyt" i stało się to moim mottem.

Co więcej, prowadzenie własnej firmy to najlepsza szkoła biznesu, która jak w przypadku franczyzobiorczyni z Gryfina sprawiła, że zmieniła swoje życie na lepsze. Zmiana drogi zawodowej pociągnęła za sobą szereg innych pozytywnych zwrotów, również w życiu osobistym Anny. Jak sama podsumowuje: - Wielka miłość i wielki sukces wymagają podjęcia wielkiego ryzyka.

Nie musisz znać się na wszystkim, aby osiągnąć sukces

Partnerstwo w biznesie oprócz zaufania opiera się na wykorzystywaniu potencjału obydwu stron. Mówi się, że prowadząc własną firmę musisz być każdym po trochu. Jednak w przypadku sprawdzonych sieci franczyzowych takich jak Żabka, razem z gotowym modelem biznesowym i znanym logo, otrzymujesz także stałe wsparcie opiekuna biznesowego. Zanim biznes się rozkręci, przez pierwsze 3 miesiące, masz zapewnione wsparcie finansowe, a gwarantowany przychód na poziomie minimum 6500 zł pozwala Ci spać spokojnie. A co z kosztami inwestycyjnymi? Aby prowadzić Żabkę, wystarczy 5000 zł m.in. na zakup koncesji i kasy fiskalnej. Od sieci otrzymasz w pełni wyposażony sklep i towar, za który należy zapłacić dopiero po jego sprzedaży. Ogólnopolskie kampanie reklamowe i powszechnie znany szyld gwarantują napływ klientów, dzięki czemu będziesz mogła skupić się na prowadzeniu biznesu. Dostawy towaru to również nie problem, bo będą przyjeżdżały bezpośrednio do sklepu.

Po sąsiedzku

Po przysłowiową szklankę cukru do sąsiada zagląda się coraz rzadziej. Jednak to nadal najbliższe otoczenie sprawia, że czujemy się jak w domu. W obecnych czasach w sytuację możemy łatwo odwrócić i zaprosić sąsiadów do swojego miejsca pracy. Niezależnie od tego czy masz 30, 40 czy 50 lat możesz nadal zrealizować swoje marzenia o własnym biznesie. Teraz rola własnej szefowej jest właściwie na wyciągnięcie ręki. Dostępne na rynku wypracowane modele biznesowe pozwalają na założenie działalności ze znacznie zmniejszonym ryzykiem niepowodzenia.

Jeśli zawsze chciałaś być niezależna, a nie mogłaś zdecydować się, którą ścieżką podążyć, możesz spróbować swoich sił w biznesie franczyzowym. To dobra decyzja zwłaszcza kiedy powrót na „zwykły” rynek pracy wydaje się niemożliwy.

źródło: Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Komentarze (2)

 • Malwina 14.06.2017, 22:55
  Własny biznes to ciekawa opcja. Można być kowalem własnego losu. Ostatnio widziałam, że Nest Bank szuka osób, które chcą ot... Więcej
  37
  6 | 31
  • opiekunnestbank 21.06.2017, 13:32
   Szanowna Pani Malwino, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki partnerskiej Nest Banku, to po szczegóły zaprasza... Więcej
   33
   6 | 27
Trwa ładowanie...