2

Rejsy wycieczkowe – nowy trend na lato 2017?

Z jednej strony marzy ci się wakacyjny pobyt w eleganckim hotelu, gdzie można się odprężyć i zrelaksować, z drugiej – pragniesz poznać nowe miejsca i ludzi. Zamiast rezygnować z jednej z przyjemności, połącz je!

Rejsy wycieczkowe nowy trend na lato 2017?

Podróż ekskluzywnym statkiem jeszcze do niedawna wydawała się przeciętnemu turyście marzeniem trudnym do spełnienia. Sytuacja ta powoli ulega jednak zmianie, a z roku na rok zarówno biura podróży, jak i organizatorzy rejsów wycieczkowych poszerzają i urozmaicają swoją ofertę, dzięki czemu rejsy turystyczne stają się interesującą i realną alternatywą dla tradycyjnych wycieczek. Ich ogromną zaletą jest idealne łączenie komfortowych warunków zakwaterowania i urozmaiconych atrakcji z odkrywaniem nowych miejsc. Podróż statkiem odbywa się zazwyczaj nocą, by w ciągu dnia mógł on zawitać do kolejnego miasta-portu. Turyści decydujący się na rejs wycieczkowy po raz pierwszy, z reguły sugerują się jego ceną. Tu z pomocą przychodzą rejsy w promocji. Pozwalają one na poznanie najciekawszych zakątków świata: Morza Śródziemnego, fiordów Norwegii, Karaibów, Azji czy Australii w korzystnej cenie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów zakwaterowania.

Wycieczka z polskim pilotem

Z danych zgromadzonych przez instytut badawczy IMAS International wynika, że jedną z istotniejszych rzeczy powstrzymujących nas przez wyjazdem zagranicznym jest bariera językowa – taką odpowiedź wskazało aż 19 proc. ankietowanych. Słaba znajomość języka obcego lub wręcz jej brak nie powinna być jednak przeszkodą w poznawaniu odległych zakątków świata. Wychodząc z tego założenia, niektórzy organizatorzy, na przykład Atlas Tours (www.namorzu.pl), proponują swoim klientom rejsy z polskim pilotem. Jest to bez wątpienia jedna z najwygodniejszych form podróżowania. Pilot występuje na statku w roli rezydenta: tłumaczy gazetki pokładowe, menu, służy też pomocą w nagłych sytuacjach. Wycieczki fakultatywne po miastach-portach także odbywają się pod jego opieką.

Dokąd wypłynąć w wakacyjny rejs?

Wszystko to, co oferują rejsy: zwiedzanie świata, przeżywanie przygód, poznawanie nowych miejsc i ludzi w kolejnych miastach-portach, a jednocześnie poczucie luksusu, dostęp do atrakcji kulturalnych i sportowych, w tym również niecodziennych rozrywek, takich jak kasyno – wpisuje się w wyobrażenie o idealnym urlopie, zapewniającym mnóstwo wrażeń i pozwalającym nam, jeśli tylko tego chcemy, na chwilę poczuć się kimś innym. Na sezon letni 2017 organizatorzy rejsów proponują nam szereg destynacji bogatych w krajobrazy i atrakcje, a jednocześnie bezpiecznych, takich jak Wyspy Kanaryjskie, Majorka, Santorini, Mykonos, Ibiza, Casablanca czy Sardynia. Dla miłośników nieco chłodniejszych klimatów została przygotowana podróż przez norweskie fiordy oraz miasta i stolice bałtyckie, z Petersburgiem na czele, a także rejs z Nowego Yorku do Quebecku lub z Singapuru do Bangkoku, zaczynający się od podróży samolotem.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Statki wycieczkowe mają od kilku do kilkunastu pokładów, mieszcząc przy tym 2000-6000 pasażerów. Kabiny turystyczne różnią się rozmieszczeniem: mogą być wewnętrzne (bez okna) lub zewnętrzne (z oknem lub balkonem). Trzecią opcją są suity, czyli apartamenty. Standardem kabiny przypominają luksusowe pokoje hotelowe. Każda z nich jest wyposażona w łazienkę, klimatyzację, telewizję satelitarną, radio, telefon, minibar i sejf. Oprócz komfortowych warunków zakwaterowania organizatorzy oferują klientom szereg atrakcji sportowych (m.in. baseny, boiska do gry w piłkę, sale fitness, siłownie), kulturalnych (przedstawienia teatralne i muzykę na żywo) i rozrywkowych. Dla dzieci przygotowano fachową opiekę animatora, zabawy edukacyjne i sportowe.

Rejs wycieczkowy jest wspaniałą alternatywą dla wycieczek tradycyjnych. Łączy komfort zakwaterowania z licznymi atrakcjami zarówno na statku, jak i poza nim, stając się tym samym idealnym sposobem na spędzenie urlopu. Z dziećmi lub w pojedynkę.

źródło: Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Komentarze (2)

 • najlepszeroboty.pl 12.05.2017, 11:14
  Wyjeżdżając na wakacje warto pomyśleć o tym by w domu był porządek. Roboty odkurzające dostępne obecnie można tak zaprogram... Więcej
  5
  1 | 4
 • CzteryKilo 29.05.2017, 02:27
  Ja ostatnio byłem a rejsie wokół wysp Similan w Tajlandii. Super przeżycie i super nurkowania. Moje wrażenia opisałem na bl... Więcej
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...