×

4

Przez te 5 rzeczy źle wyglądasz na zdjęciach. Unikaj ich!

Na zdjęciach z przyjaciółmi zawsze wychodzisz najgorzej? Kiedy próbujesz zrobić ładne selfie na Instagrama załamujesz ręce, bo żadne nie nadaje się do publikacji? Zanim stwierdzisz, że jesteś nieuleczalnie niefotogeniczna, sprawdź, czy nie popełniasz tych 7 błędów. Może nie wszystko jest jeszcze stracone!

Przez te 5 rzeczy źle wyglądasz na zdjęciach. Unikaj ich!

Mówisz "cheese"

Ten popularny chwyt nie tylko nie pomaga, ale po prostu szkodzi. Uśmiech wywołany słowem "cheese" wygląda sztucznie, szczęka jest zbytnio zaciśnięta, a ścięgna na szyi przesadnie naciągnięte. Znacznie lepiej jest powiedzieć słowo "money". Wtedy twarz wygląda na bardziej rozluźnioną, a uśmiech jest delikatniejszy.

Nie wykorzystujesz magii swoich oczu

Pewne spojrzenie i elektryzujący wzrok to podstawa udanego portretu. Nie bój się obiektywu i śmiało patrz prosto w obiektyw myśląc o czymś zaczepnym i kontrowersyjnym. To nada ci wygląd intrygującej kobiety, która wie, czego chce od życia.

Nie ćwiczysz

Ok, może to brzmi głupio, ale wybór odpowiedniej pozy jest naprawdę ważny. A żeby odkryć, w której z nich wyglądamy najlepiej, musisz potrenować przed lusterm. Wypróbuj różne warianty i ustawienia, a później wykorzystaj to, które najlepiej do ciebie pasuje.

Przez te 5 rzeczy źle wyglądasz na zdjęciach. Unikaj ich!

Nie wiesz, co zrobić z rękoma

Ręce sztywno ułożone wzdłuż ciała albo bezwładnie wiszące, zawsze będą wyglądać źle. Nie wiesz co z nimi zrobić? Włoż je nonszalancko do kieszeni, trzymaj kubek kawy, okulary przeciwsłoneczne albo torebkę. Możesz też udawać, że zerkasz na swój manicure. Możliwości jest mnóstwo.

Jesteś zbyt sztywna

Nie musisz być profesjonalną modelką, żeby dobrze wychodzić na zdjęciach. Ważne, żebyś nie stresowała się pozowaniem. Kiedy napinasz mięśnie i czujesz się niekomfortowo, obiektyw natychmiast to wyłapie. Przed zapozowaniem odetchnij głęboko, rozluźnij ramiona i myśl o czymś przyjemnym, np. o ciepłym kocyku i pizzy. I już.

Paulina Brzozowska

Skomentuj

Komentarze (4)

 • slowiczeksandi 04.09.2017, 20:44
  Ciekawy artykuł. Na pewno przetestuję. Mam nadzieję, że będzie pomocny i dzięki niemu przestanę unikać aparatu :)
  49
  23 | 26
 • Krupeczka 12.10.2017, 10:27
  Patrzenie prosto w obiektyw skutkuje na zdjęciu czerwonymi źrenicami. ;-)
  13
  6 | 7
 • pan_da90 24.06.2018, 11:54
  Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie ! Wejdź na ht... Więcej
  1
  1 | 0
 • gość 30.11.2018, 14:29
  Strona, która jest bardzo popularna i pewna. Wszystko legalnie. Każdy podaje swój link polecony bo dostaje za to punkty ale... Więcej
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...