×

6

Prezent na mikołajki dla dziecka. Nie idź na łatwiznę!

Prezent na mikołajki dla dziecka. Nie idź na łatwiznę!

Wiele osób myśli, że łatwo jest kupić prezent w czasie, gdy półki uginają się od towarów – zwłaszcza dla kilkulatka, który nie ma jeszcze zbyt wygórowanych wymagań. Oczywiście, jeśli nie zamierzasz się specjalnie postarać, możesz załatwić to szybko. Jeżeli jednak chcesz czegoś więcej dla swojego dziecka, musisz się trochę wysilić. Przekonaj się, dlaczego warto.

Zabawki są przeróżne – tanie i drogie, niemal każdy rodzic może znaleźć coś dostosowanego do jego możliwości finansowych. Dzieci dostają mnóstwo prezentów, nie tylko od rodziców, ale również od dziadków, cioć i wujków, paczki mikołajkowe są rozdawane także w przedszkolu. Nie wiesz, jak odnaleźć się w tym festiwalu prezentów? Najcenniejsze, co możesz dać dziecku, to czas. Nie żałuj go więc i przyłóż się dobrze do przygotowania niezapomnianej paczki mikołajkowej. Zdobądź się na wysiłek i dobrze to przemyśl – nikt nie zna twojego dziecka lepiej niż ty.

Potrzebujesz bardziej konkretnych podpowiedzi? Przeczytaj artykuł „10 idealnych prezentów mikołajkowych dla dziecka” tutaj.

1. Skompletuj zawartość paczki mikołajkowej

Prezent na mikołajki dla dziecka. Nie idź na łatwiznę!

Wielkość i cena paczki nie ma większego znaczenia, zazwyczaj jednak dzieci cieszą się bardziej, jeżeli jest w niej kilka rzeczy – nawet najmniejszych drobiazgów. W niektórych rodzinach panuje tradycja, według której prezent mikołajkowy to tylko drobiazg, o wiele ważniejszy za to jest prezent pod choinkę. Można też wymyślić prezent bożonarodzeniowy, który będzie kontynuacją małego upominku na mikołajki.

W paczce koniecznie powinno się znaleźć coś słodkiego. To prawda, że dzieciom w dzisiejszym świecie zagraża raczej nadmiar niż brak słodyczy. Warto jednak ograniczyć łakocie na co dzień, a takie wyjątkowe chwile jak mikołajki uczcić słodkim upominkiem dobrej jakości. Wśród prezentów musi też znaleźć się coś kolorowego. Ekologiczne klocki z naturalnego drewna wydają się świetnym pomysłem, ale dzieci uwielbiają żywe kolory. Taką już mają naturę.

Staraj się jednak nie kupować plastikowej tandety. Zabawka powinna podobać się również tobie, żebyście mogli wspólnie się nią bawić. Nie skupiaj się zanadto na tym, żeby koniecznie znaleźć coś edukacyjnego lub stymulującego. Dzieci nie muszą być nieustannie stymulowane do rozwoju, ciągnie ich do tego z przemożną siłą ich natura. Wystarczy im w tym nie przeszkadzać.

2. Przygotuj niezwykłe opakowanie prezentu

Prezent na mikołajki dla dziecka. Nie idź na łatwiznę!

Zapomnij o gotowej torebce na prezent ze sklepu. Uszyj kolorowy woreczek z wyhaftowanym imieniem dziecka. Zawiń prezent w ładny, błyszczący papier lub szeleszczący celofan, który wydaje dźwięk kojarzący się z zaciekawieniem, ekscytacją i pełnym napięcia oczekiwaniem. Zawiąż na nim wielką kokardę. Przekażesz tym samym dziecku, że warto starać się dbać o szczegóły.

Twoje dziecko, zachęcone przez ciebie, napisało list do św. Mikołaja? Podejmij wyzwanie i przygotuj odpowiedź. Nie podkreślaj w niej, że dostaje prezenty, bo było grzeczne. W żadnym wypadku nie wypominaj „niegrzeczności”. Potraktuj swoje dziecko poważnie. Złóż mu przedświąteczne życzenia i wyraź nadzieję, że prezent mu się spodoba. Spersonalizowany list lub paczka to niezwykłe przeżycie dla dziecka.

3. Zadbaj o odpowiednią oprawę odpakowywania prezentu

Prezent na mikołajki dla dziecka. Nie idź na łatwiznę!

W tym roku świetnie się składa, bo mikołajki wypadają w niedzielę. Wykorzystaj to, zróbcie sobie z tej okazji rodzinny dzień niespodzianek. Może rodzice też powinni wyjąć spod poduszek swoje prezenty, kiedy dziecko przybiegnie rano ich obudzić? Inny pomysł to zorganizowanie domowej wizyty św. Mikołaja. Na pewno będzie to wielkim przeżyciem dla dziecka.

Najbardziej istotne jest nie to, co dziecko znajdzie w swojej paczce, ale to, żeby mogło się pobawić tym z kimś bliskim. Czasu spędzonego z najbliższymi nie zastąpi żaden prezent. Niech upominek mikołajkowy będzie więc pretekstem do wspólnej zabawy. Niech będzie to coś, czym można pochwalić się kolegom, zabrać ze sobą do szkoły, bez obawy, że jest zbyt drogie i może się zniszczyć.

Skomentuj

Komentarze (6)

 • Marta_mama 07.12.2015, 08:39
  Niestety często prezenty nie są dopasowane do potrzeb dzieci. Rodzicom się wydaje tylko że znają swoje dzieci, druga sprawa... Więcej
  1
  1 | 0
 • rozsądna mama 12.12.2015, 11:27
  najlepiej przyzwyczajać od małego do drogich prezentów.. a z wiekiem przestaną doceniać, tylko wymagać, bo prezent musi być... Więcej
  1
  1 | 0
 • Ewelina678 13.12.2015, 12:31
  Najlepszą inwestycją jest kupowanie zabawek edukacyjncyh rozwijających zdolności dziecka na poszczególnych etapach jego życ... Więcej
  2
  1 | 1
 • Pomyslowa i zaangazowana 15.12.2015, 14:47
  Ogolnie rzecz biorac masz racje. Dzieci nie oczekuja tak naprawde wypasionych prezentow.... dopoki nie pojda do szkoly lub ... Więcej
  1
  1 | 0
 • gość 24.04.2016, 20:31
  Thkiinng like that shows an expert at work
  1
  1 | 0
 • gość 20.12.2016, 15:07
  Moim zdaniem warto postawić na edukacyjne zabawki, które będą nie tylko cieszyć, ale też uczyć na dłużej. W bibabu jets zak... Więcej
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...