×

0

Podsumowanie testu konsumenckiego Knorr

Kto z nas nie chciałby, aby gotowanie było szybkie, przyjemne i przede wszystkim – zawsze kończyło się smacznym posiłkiem, z którego możemy być dumni? Nie każdy jest urodzonym kucharzem, nie każdy ma też czas na codzienne przygotowywanie wymyślnych i czasochłonnych obiadów. Czy możemy we własnej kuchni przygotować w krótkim czasie, smaczny i urozmaicony posiłek? Tak! Jest to możliwe między innymi dzięki marce Knorr, która oferuje nam swoje Naturalnie Smaczne produkty.

Test konsumencki

W teście konsumenckim użytkownicy Kafeteria.pl mieli możliwość wypróbowania serii „Naturalnie smaczne!”. Produkty te wyróżniają się swoim stuprocentowo naturalnym składem. Idealnie wyważona kompozycja warzyw, ziół i przypraw pomaga przygotować pełnowartościowy posiłek przy minimalizacji kosztów oraz w maksymalnie krótkim czasie.

Aby zostać testerem, należało wypełnić ankietę rekrutacyjną między 6 a 19 lutego 2017 roku. Spośród wszystkich zgłoszeń wybraliśmy 100. Każdy z testujących otrzymał zestaw produktów złożony z dwóch saszetek:

Knorr Naturalnie Smaczne! Spaghetti Bolognese,
Knorr Naturalnie Smaczne! Gulasz.

Następnie testerzy mieli za zadanie ugotować danie z przepisu znajdującego się na odwrocie opakowania oraz wyrazić swoją opinię na temat produktów.

Jak testerzy ocenili produkty Knorr Naturalnie Smaczne?

Pierwsza rzecz, na którą wszyscy testujący zwrócili uwagę, to opakowanie produktów, które oceniane było poprzez odpowiedź na pytanie wielokrotnego wyboru. Aż 96% uczestników testu zaznaczyło, iż podobał im się wygląd saszetek. Za najważniejsze uznali takie cechy, jak:

  • estetyka (76%),
  • łatwość otwierania (76%),
  • czytelność (66%),
  • elegancja (52%),
  • przejrzystość (41%).

Iwona zauważyła, że „saszetka ma dużo produktu, łatwo się otwiera i ma przyjemną i czytelną szatę graficzną”. Magdalena z kolei pisze „Opakowanie jest estetyczne, zachęcające do zawieszenia na nim oka, zakupu i użycia zawartości torebki”.

Również 96% testujących uważa, że przygotowanie dania zgodnie z przepisem na opakowaniu było proste i nie wymagało od nich większych zdolności kulinarnych. Wynika więc z tego, że z pomocą marki Knorr w zasadzie każdy może samodzielnie przyrządzić obiad we własnym domu. Nie musi wyróżniać się wyjątkowym zmysłem dobierania przypraw, bo wszystko jest w jednej saszetce, gotowe do użycia!

Co więcej, jeden na czterech uczestników testu przyznał, że przyrządzenie takiego dania zajęło mu mniej czasu, niż się spodziewał, a aż 71% z nich uznało, że czas przygotowania był krótki – taki, jak się spodziewali, że będzie.

Oczywiście, jedną z najważniejszych (jeśli nie najważniejszą) cechą ocenianą przez testerów był smak przygotowanego już posiłku. 81% gotujących potwierdziło, że danie wzbogacone produktami Knorr Naturalnie Smaczne miało mocno wyczuwalną nutę ziół i przypraw, a 67% doceniło intensywny aromat i smak.

Większość (63 proc.) zauważyła, że danie przygotowane w ten sposób było smaczniejsze niż podobne posiłki, w których nie było produktu Knorr.

Christopher pisze: „Selekcja najlepszych przypraw pozwala na oszczędność czasu podczas gotowania oraz jednoczesne uzyskanie bardzo dobrego smaku. Przyprawy są też bardzo intensywne, z uwagi na ich hermetyczne zapakowanie”.

Joanna zaś zaznacza, że najważniejsze dla niej w produktach Knorr Naturalnie Smaczne jest to, że są zrobione z naturalnych składników „Przygotowane dania miały wspaniały smak i aromat, który oczarował rodzinę zaproszoną na obiad. Jestem zadowolona z produktów Knorr i sięgnę po nie niejednokrotnie”.

Uczestnicy testu mieli też za zadanie porównać Knorr Naturalnie Smaczne! Spaghetti Bolognese oraz Knorr Naturalnie Smaczne! Gulasz. Głosy podzieliły się prawie po równo. 35% za smaczniejszy uznało Gulasz, 38% - Spaghetti, a 27% oba dania uznało jako równie smaczne. Tym samym 88% testujących przyznało, że produkty spełniły ich oczekiwania.

Jestem mile zaskoczona smakiem i na pewno jeszcze sięgnę po te produkty. Przekonałam moją mamę do spaghetti bolognese i była zachwycona smakiem. Cieszę się, że mogłam testować i urozmaicić swoją kuchnię” – pisze Anna.

To, że dania naprawdę smakowały ankietowanym, widać również w ich chęci polecania Knorr Naturalnie Smaczne innym – 96% z nich potwierdziło, że podzieli się ze znajomymi pozytywną opinią na temat produktów.

Niektórzy uczestnicy produkty Knorr wykorzystywali również jako inspirację do własnych pomysłów. Andrzej zaznaczył – „do Gulaszu poza tym, co proponujecie na opakowaniu dodałem warzywa takie jak: papryka, cukinia, cebula grubo krojona, marchewka i fasolka szparagowa. Pomimo to uważam, że wasze produkty są wiodącymi na rynku. Dawna seria przypraw z "serduszkiem" w grafice opakowania są doskonałe”.

Partnerem artykułu jest firma Knorr

Skomentuj
Trwa ładowanie...