×

3

Nigdy nie mieszaj tych środków czystości. Możesz zrobić sobie krzywdę

Przedświąteczna gorączka to czas nie tylko kuchennych wojaży, ale też dokładnych porządków. Część z nas jednak nie wie, że detergenty mogą być naprawdę niebezpieczne. Zwłaszcza wtedy, kiedy wymieszamy je ze sobą. Jakich środków czystości nie wolno ze sobą łączyć? Oto lista.

Nigdy nie mieszaj tych środków czystości. Możesz zrobić sobie krzywdę

Wybielacz i amoniak

Te dwa produkty tworzą toksyczne opary, których wdychanie powodować może ból w piersi i kłopoty z oddychaniem. Amoniak znajdziemy w większości płynów do czyszczenia szkła.

Sprej do kurzu i sprej do kurzu

Innymi słowy, nie miksujmy ze sobą np. Pronto i Sidoluxu. Zawarte w tych sprejach chemikalia są na tyle silne, że mogą wywołać nawet mini eksplozję lub reakcję zapalną.

Soda oczyszczona i ocet

Podczas gdy każdy z tych dwóch składników ma niezliczone właściwości czyszczące, ich kombinacja nie jest najlepszym pomysłem. Soda jest zasadowa, a ocet kwaśny. Kiedy je ze sobą połączymy otrzymujemy głównie... wodę. Czyli z dokładnego czyszczenia nici. Oprócz tego ocet powoduje, że soda zaczyna musować. Zamknięcie takiej mieszanki w małym pojemniku może sprawić, że ten wybuchnie.

Nadtlenek wodoru i ocet

Chociaż użycie tych dwóch substancji zapewnia doskonałe czyszczenie szafek i powierzchni płaskich, nigdy nie mieszajmy ich ze sobą w jednym pojemniku. Lepiej najpierw spryskać powierzchnię nadtlenkiem wodoru, wytrzeć, a później spryskać octem. Mieszanka tych dwóch wiązków może okazać się toksyczna i podrażniać oczy, skórę oraz układ oddechowy.

Wybielacz i cokolwiek na bazie alkoholu

Słyszeliście o chloroformie? Takim związku, którym porywacze spryskują chusteczki, żeby ofiara straciła przytomność po powąchaniu jej? Połączenie wybielacza i alkoholu działa dokładnie w ten sposób. Wybielacz może być łączony tylko i wyłącznie z czystą wodą. Wszelkie inne eksperymenty mogą zakonczyć się tragedią.

Paulina Brzozowska

Skomentuj

Komentarze (3)

 • Luizaciza 10.01.2018, 09:00
  http://klik.do/4rsv tutaj jest kilka pomyslow jak sobie samemu srodek czystosci zrobic, ale to i tak ciekawe
  26
  10 | 16
 • pan_da90 12.06.2018, 10:17
  OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEME... Więcej
  2
  0 | 2
 • gość 30.11.2018, 14:26
  Strona, która jest bardzo popularna i pewna. Wszystko legalnie. Każdy podaje swój link polecony bo dostaje za to punkty ale... Więcej
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...