1

Jak zorganizować przestrzeń do przechowywania rzeczy w małym mieszkaniu?

Im mniejsza powierzchnia mieszkania, tym większe wyzwanie, by znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania rzeczy – tych używanych na co dzień oraz tych, po które sięga się sporadycznie. Jeżeli masz z tym problem, sprawdź nasz przegląd sprytnych rozwiązań i wdróż je, by cieszyć się przestrzenią wolną od bałaganu!

Jak zorganizować przestrzeń do przechowywania rzeczy w małym mieszkaniu?

W każdym mieszkaniu można wygospodarować miejsce do przechowywania rzeczy, które używa się na co dzień. Równie prosto można zmagazynować te, po które sięga się okazjonalnie lub wyłącznie w określonych miesiącach (np. sezonie letnim czy zimowym). Warto korzystać ze wszystkich dostępnych metod, bo im mniejsze mieszkanie, tym łatwiej je zagracić, ograniczając jego przestrzeń użytkową.

Gdzie przechowywać rzeczy?

Po pierwsze – znajdź w mieszkaniu miejsca, których przestrzeń marnuje się. Dla przykładu możesz zbudować pawlacz pod sufitem, który posłuży do przechowywania środków używanych do sprzątania. Wykorzystać możesz miejsce pod szafami i komodami, trzymając tam kartony z np. książkami, zdjęciami, kocami i innymi tekstyliami.

Po drugie – postaw na meble wielofunkcyjne, które będą zawierać własne systemy przechowywania rzeczy. To na przykład łóżko ze zintegrowaną skrzynią lub podnoszonym stelażem, biurko z podręcznymi szufladami, designerski stolik kawowy z półkami czy siedziska oraz pufy, które pod wiekiem mają miejsce do trzymania niewielkich akcesoriów czy gazet.

Po trzecie – zorganizuj przestrzeń w szufladach i szafkach, wykorzystując przegródki i poręczne koszyki. Dzięki temu każdy przedmiot będzie miał swoje miejsce, nie generując niepotrzebnego bałaganu. Dodatkowo możesz wykorzystać drzwiczki i boczne ściany szafek, montując na nich np. haki czy relingi.

Po czwarte – posortuj rzeczy, wyrzucając te zniszczone oraz wydając te nieużywane. Nie ma sensu ich trzymać, skoro więcej ich nie użyjesz. Lepiej, aby cieszyły oko nowego właściciela lub trafiły na śmietnik, jeżeli straciły swoją użyteczność.

Po piąte - ogranicz liczbę przechowywanych rzeczy, po które sięgasz rzadko lub okazjonalnie i zmagazynuj je w self storage. To np. przedmioty sezonowe, w tym sprzęt sportowy, który zajmuje dużo miejsca, a nierzadko używasz go tylko w określonych miesiącach (np. rowery - latem, narty, snowboard – zimą). Inne rzeczy z tej kategorii to meble, których nie chcesz wydawać ani wyrzucać, bo przydadzą się jeszcze w przyszłości oraz wózek, zabawki i inne przedmioty dziecięce. Sporo miejsca zajmują także dokumenty, książki i pamiątki rodowe, których z określonych powodów nie chcesz trzymać w domu.

– Rzeczy, których używa się sezonowo lub te, których chwilowo nie potrzebujemy warto przechowywać w self storage. To podręczny magazyn o wielkości dopasowanej do oczekiwań osoby wynajmującej, do którego dostęp jest całą dobę – mówi Agata Siporska z Kangu Self Storage. Z self storage korzystają nie tylko posiadacze małych mieszkań, ale także właściciele domów, którzy wolą przechowywać rzeczy w bezpiecznym, suchym i monitorowanym obiekcie, zamiast wykorzystywać w tym celu garaż, strych czy piwnicę, w których warunki nie sprzyjają przechowywaniu rzeczy.

A ty, jakie rozwiązanie wybierzesz?

źródło: Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Komentarze (1)

  • Kriszka 30.11.2017, 19:32
    Ja polecam self storage, np. firmę Less Mess. Rzeczy, których z jakiś powodów nie chcemy wyrzucić mogą wylądować w magazynk... Więcej
    0
    0 | 0
Trwa ładowanie...