×

26

Jak wybrać wózek 3w1, z którego będziesz zadowolona?

Jak wybrać wózek 3w1, z którego będziesz zadowolona?

Mamy mają różne sposoby, na to by wybrać wózek 3w1, który najlepiej spełnia ich oczekiwania. Szukają rady u znajomych, sprzedawców lub opinii w Internecie. Każda z tych metod ma swoje wady. Sprawdź, na co powinnaś uważać.

Opinie znajomych, czyli ogólne rozpoznanie

Od czegoś trzeba zacząć. Każda mama, która planuje zakup pierwszego wózka dla swojego dziecka, staje się bardzo uważnym obserwatorem. Ogląda wózki swoich koleżanek oraz obcych osób spotkanych na ulicy czy w galerii.

- Wpadł mi w oko wózek retro, który widziałam u swojej koleżanki. Ona była z niego bardzo zadowolona, a ja od razu się w nim zakochałam – wspomina Magda, mama trzymiesięcznej Ali.

Ale czy rzeczywiście był to wózek jej marzeń?

- Cieszę się, że jednak go nie kupiłam. Spokojnie sprawdziłam inne modele i wybrałam taki, który polecało więcej osób – wyjaśnia Magda.

Opinie znajomych i przyjaciół są bardzo ważne. Na ich rekomendacjach można polegać. Trzeba jednak pamiętać, że przy tak istotnej kwestii jak zakup wózka warto kierować się czymś więcej niż tylko pojedynczą opinią. Bardzo się od siebie różnimy, zwracamy uwagę na różne kwestie. Dlatego dobrze, gdy opinii, na których mamy się oprzeć, jest więcej i dotyczą różnych spraw. Wtedy jest większa szansa, że faktycznie dobrze poznamy wszystkie cechy wózka i sprawdzimy, czy nam odpowiada.

Jak wybrać wózek 3w1, z którego będziesz zadowolona?

Opinie sprzedawców, czyli co lubi sprzedawca

To oczywiste, że mamy, szukając wózków idą do sklepów. Opinia sprzedawcy ma dla wielu mam ogromne znaczenie. Przecież oni powinni najlepiej znać produkty, którymi handlują.

- Pytałam o opinię sprzedawcę w sklepie w moim mieście, ale wydawało mi się, że on zna świetnie tylko dwa modele. Ciągle do nich wracał, a o innych nie potrafił już tak wiele powiedzieć – wspomina Dorota, mama 4-miesięcznego Oliwiera.

Sprzedawcy to tylko ludzie. Handlują czasem nawet kilkudziesięcioma modelami, więc nie wszystkie znają tak samo dobrze.

- Sprzedawca po prostu sprzedawał najwięcej tych modeli wózków, które mi zaproponował. Więcej sprzedawał, chętniej polecał, więcej sprzedawał. I koło się zamyka. Taki biznes. Ale czy ten polecany wózek naprawdę był najlepszy spośród tych w sklepie? – zastanawia się Dorota.

Czy sprzedawca na pewno wie, który wózek jest najlepszy? Czy ma dzieci, z ilu wózków korzystał w swoim życiu? Ile opinii o danym wózku mógł usłyszeć od swoich klientów – przecież nikt nie kupuje nowego wózka co tydzień. Sprzedawca na pewno wie, które wózki są najczęściej oddawane do reklamacji. Ale taka wiedza to trochę za mało. Wózek ma być najlepszy, a nie tylko bezawaryjny.

Jak wybrać wózek 3w1, z którego będziesz zadowolona?

Opinie w Internecie, czyli opinie wielu mam

Gdzie można znaleźć najwięcej opinii? W Internecie, oczywiście. Na szczęście mamy, które już kupiły wózki, chętnie dzielą się swoimi opiniami, oceniają zakup, czasem bardzo surowo. Takich opinii jest więc wiele i wygłaszają je najlepsze ekspertki na świecie - mamy - użytkowniczki wózków. Po prostu trzeba z nich korzystać! Wystarczy tylko poszukać. I to może sprawić kłopot.

- Jest wiele forów, blogów, grup na Facebooku, gdzie mamy dzielą się swoimi opiniami. Informacji jest bardzo dużo, ale trzeba je wyszukać, przeczytać, wybrać te, które są wiarygodne. Zajęło mi to kilka wieczorów – wspomina Ela mama 2-miesięcznej Mai.

Ale to nie jedyny problem, na który zwraca uwagę Ela.

- Na forach wypowiadało się wiele osób. Miałam wrażenie, że nigdy nie używały tych wózków, tylko je widziały. Może u koleżanki? – zastanawia się młoda mama.

Opnie internautek są bezcenne. Trzeba jednak odszukać te najbardziej wartościowe, wystawione przez mamy, które naprawdę korzystały z produktów. To wymaga czasu. I umiejętności wyszukania tych prawdziwych.

Jak wybrać wózek 3w1, z którego będziesz zadowolona?

Opinie mam, czyli Zatwierdzone przez Mamy

Aby ułatwić mamom poszukiwanie opinii o produkcie, marka Baby Design stworzyła program Zatwierdzone przez Mamy. Mamy, które kupiły wózek czy inny produkt Baby Design, mogą wystawić mu ocenę wraz z komentarzem. W zamian otrzymują przedłużoną o 12 miesięcy gwarancję na produkt. Z kolei mamy, które zakup mają dopiero przed sobą, mogą korzystać z opinii prawdziwych użytkowniczek danego modelu wózka czy innego produktu.

Ale to nie wszystko.

- Informacje od mam wykorzystujemy do ulepszania naszych produktów. Na przykład wózek Husky zmienił się pod wpływem opinii użytkowniczek. Klientki sugerowały zmianę kształtu torby i tak się stało. Wprowadziliśmy też możliwość regulacji wysokości zagłówka w gondoli z zewnątrz, bez potrzeby wyciągania całego materacyka. Poprawiliśmy mocowanie budki gondoli. Dzięki zamkom lepiej się trzyma. – tłumaczy Kinga Mieruszyńska, specjalista ds. marketingu w Baby Design.

I dodaje:

- Przede wszystkim myśleliśmy o bezpieczeństwie, bo opinie mam miały służyć właśnie poprawie bezpieczeństwa maluchów. I tak się dzieje, choć muszę powiedzieć, że program stał się dla nas po prostu wspaniałym źródłem informacji o tym, co trzeba poprawić – śmieje się specjalistka.

Skomentuj

Komentarze (26)

 • Majka2312 07.05.2018, 22:10
  Ja mam anex'a i jestem z niego bardzo zadowolona. Dobrze mi służy, wygodnie się prowadzi, łatwo go złożyć i zapakować ... Więcej
  7
  3 | 4
  • Alexis26 10.06.2018, 21:05
   Potwierdzam, wózki z Anex Baby są bezkonkurencyjne! Solidne, komfortowe dla dziecka, leciutko się je prowadzi i każdy z nas... Więcej
   6
   1 | 5
 • pan_da90 04.06.2018, 11:53
  OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEME... Więcej
  7
  2 | 5
 • Gosiaczka 08.06.2018, 07:05
  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmi... Więcej
  5
  1 | 4
 • Bardi89 09.06.2018, 21:03
  ja na szczęście dostałam od siostry
  2
  2 | 0
  • anna342 15.06.2018, 22:16
   ja tak samo :P
   1
   1 | 0
 • kobietka i jusz 11.06.2018, 12:50
  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmi... Więcej
  9
  2 | 7
 • CameLeonka 12.06.2018, 14:59
  mi odradzano wózek 3 w 1... czytałam opinie, że foteliki samochodowe nie były solidne, spacerówki zbyt masywne, a gondola ... Więcej
  5
  3 | 2
 • Alicja Miotełka 13.06.2018, 13:54
  Wybór wózka to ważna sprawa, należy to dokładnie przemyśleć bo zdecydowanie nie jest to tani zakup.
  3
  2 | 1
 • Eliza 14.06.2018, 21:50
  Ja postawiłam na anex i się nie zawiodłam. Opcja 3w1 jest bardzo praktyczna. Sam wózek bezpieczny i wygodny dla dzidziusia ... Więcej
  13
  2 | 11
 • Kaśka41 17.06.2018, 20:22
  Ja też mam anex'a i jest super! Jestem bardzo zadowolona.
  6
  0 | 6
 • Zyta Pierdziszeska 21.07.2018, 21:18
  A ja mam TACO 3 w 1 i jest zarombisty. Kola pompowane jak w ferrari, lekki, poreczny i dobrze sie prowadzi. Wszystkie akces... Więcej
  4
  2 | 2
Trwa ładowanie...