×

6

Jak ułatwić sobie sprzątanie i codzienne życie?

Sprzątanie to dla większości z nas nielubiany obowiązek, który zabiera tylko czas i energię. Podpowiadamy, jak mieć czysty dom bez większego wysiłku i mieć czas na relaks!

Jak ułatwić sobie sprzątanie i codzienne życie?

Nie da się ukryć, choć większość z nas nie lubi sprzątać, to lwia część lepiej odnajduje się w czystym mieszkaniu. Wydawałoby się, że te dwie skrajności są nie do pogodzenia, ale i na to możemy znaleźć sposób. Wystarczy znajomość kilku prostych tricków i delegowanie domowych obowiązków, by wilk był syty, a owca cała.

Im mniej, tym lepiej

Podstawowa zasada każdego czystego domu to: im mniej, tym lepiej. Co ona właściwie oznacza? Rzeczy, które nas otaczają, mogą być naszymi sprzymierzeńcami bądź zatwardziałymi wrogami. Zbieractwo, brak regularnego wyrzucania niepotrzebnych rzeczy, trzymanie wielu tak zwanych ,,przydasi", to wszystko sprawia, że sprzątanie w naszym domu staje się koszmarem. Która z nas nie miała takiej sytuacji — poświęcając na sprzątanie cały dzień, by bałagan zacząć odnawiać się już następnego poranka? Jest na to rada, jednak ta wymaga poświęcenia jednorazowo dużej ilości czasu, by zobaczyć efekty — oczyszczanie przestrzeni. Polega ono na przejrzeniu wszystkich rzeczy w naszym mieszkaniu i wyrzuceniu bądź oddaniu tych, z których już nie korzystamy. W ten prosty sposób — im mniej rzeczy, tym mniej sprzątania i bałaganu wokół nas. Co zyskujemy? Czystą, niezagraconą przestrzeń i dużą ilość wolnego czasu do dowolnego wykorzystania.

Jak ułatwić sobie sprzątanie i codzienne życie?

Mycie okien to strata czasu? Daj zarobić komuś innemu!

Są takie czynności związane ze sprzątaniem mieszkania, których staramy się unikać. Możemy zaliczyć do tego sprzątanie po gruntownym remoncie, czy mycie okien. Na samą myśl o tych obowiązkach mamy gęsią skórkę i robimy co możemy by odwlec ten moment w nieskończoność. Wizja szorowania ram okiennych po pracy napawa nas lękiem, ale i złością. Dlaczego by nie ulżyć sobie w cierpieniach i do nieprzyjemnych obowiązków domowych zatrudnić osobę, która zrobi to za nas? Zatrudnienie pomocy domowej rozwiązuje wiele problemów i pozwala cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Dobrym rozwiązaniem jest także zatrudnienie pomocy domowej, która regularnie sprząta nasz dom - wystarczy gruntowne sprzątanie kilka razy w miesiącu, byśmy mogły poświęcić zaoszczędzony czas na inne przyjemności. Warto poszukać pomocy domowej na www.pomocedomowe.pl, jeśli czujemy, że ilość obowiązków w stosunku do wolnego czasu stanowczo nas przerasta.

Gadżety, które umilą domowe obowiązki

Kolejnym sposobem na ujarzmienie obowiązków domowych są gadżety. Te pozwalają na usprawnienie sprzątania i uczynienie go przyjemniejszym. Kolorowe ściereczki do zadań specjalnych, organizery - to wszystko sprawia, że samo rozpoczęcie sprzątania staje się nieco przyjemniejsze.

Wiele kobiet deklaruje, że nienawidzi czynności związanych z praniem. Te mimo tego, że są zautomatyzowane wiążą się ze żmudnym selekcjonowaniem odzieży, segregowaniem ze względu na kolor i rodzaj tkaniny, oraz umiejętnym rozwieszaniem, by zaoszczędzić sobie dodatkowego prasowania. Z praniem związane są także takie problemy, jak: blaknące kolory tkanin, czy czasochłonność parowania takich elementów garderoby, jak skarpetki. Jak szybko uporać się z tymi problemami? Za pomocą ciekawych gadżetów do prania! Możemy do nich zaliczyć między innymi specjalne klipsy do skarpetek, które parują skarpetki, a tym samym pozwalają nam się cieszyć nienaruszoną ich ilością.

Jak ułatwić sobie sprzątanie i codzienne życie?

Na farbujące ubrania także jest rada, za którą odwdzięczy się nie jeden domowy budżet! Zamiast kupować nowe bazowe koszulki, czy kolejne podobne elementy garderoby, warto zadbać o to, co już mamy. Pomogą nam w tym specjalne chusteczki wyłapujące kolor. Ten gadżet przyda się szczególnie tym, którzy są roztrzepani i nie zawsze idealnie posegregują odzież oraz właścicielkom kolorowej garderoby. Chusteczki wyłapujące kolor uchronią nas przed wpadką i zniszczeniem ubrania.

Przy praniu rzeczy delikatnych takich jak elegancka bielizna, czy jedwabne bluzki przydają się specjalne woreczki do prania. Umieszczona w nich odzież jest chroniona przed zaciągnięciami i zniszczeniem.

Polub ułatwianie sobie życia

Nie musisz być idealną panią domu, by być szczęśliwą. Wręcz przeciwnie! Poświęcaj czas na to, co naprawdę lubisz, minimalizując czas poświęcony na sprzątanie! Staraj się na bieżąco wyrzucać niepotrzebne rzeczy, tak by twoja przestrzeń nie była zagracona. Nie bój się delegować obowiązków domowych na pozostałych domowników - niech każdy ma coś, czym tylko on się zajmuje np. partner wyrzuca śmieci i uczestniczy na bieżąco w porządkach, a dzieci utrzymują czystość w swoich pokojach. Jeśli czujesz, że sprzątanie jest dla ciebie stratą czasu, wynajmij pomoc domową, na tyle ile potrzebujesz. Taka osoba może doprowadzić twój dom do porządku po remoncie, umyć ci okna, raz na miesiąc zrobić gruntowne porządki, a także przychodzić kilka razy w tygodniu, by na stałe utrzymywać czystość w mieszkaniu - wybór należy do ciebie. Gdy sprzątasz sama stosuj gadżety, które ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić to co jest naprawdę na wagę złota - czas!

Sprzątanie nie musi być udręką, jeśli podejdziesz do tego z głową. Pamiętaj, że utrzymywanie porządku w domu nie jest tylko twoim obowiązkiem - właśnie ta świadomość pozwoli uniknąć ci największych błędów i straty czasu. Tym samym od razu będziesz szczęśliwsza i wypoczęta, a czy nie na tym ci zależy?

źródło: Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Komentarze (6)

 • HaniaKurwaJestem 09.03.2017, 11:53
  Trochę prawdy w tym jest, ale nie wszystko
  23
  9 | 14
 • Katarzyna73 28.03.2017, 12:48
  Najtrudniej jest sprzątać po innych, wtedy już nie tak łatwo coś wyrzucić. Czysto można mieć jak się mieszka samemu. A to ... Więcej
  10
  8 | 2
 • gość 18.04.2017, 21:17
  A wiecie jak ja ułatwiam sobie życie? Zamawiam sprzątanie na posprzatajmi :)
  5
  2 | 3
 • Chefterka87 13.10.2017, 11:37
  Mi najbardziej ułatwił sprzątanie taki odkurzacz https://www.al.to/p/303702-odkurzacz-philips-smart-pro-active-fc8820-01.ht... Więcej
  3
  3 | 0
 • Barbara66 16.10.2017, 11:35
  Aby panował porządek w domu muszą się udzielać wszyscy domownicy. W innym przypadku pani domu zapracuje się i będzie bez hu... Więcej
  1
  1 | 0
 • Kombo 04.11.2018, 15:56
  Z nowoczesnych rzeczy, polecam kupić sobie odkurzacz bezprzewodowy - niesamiwicie ułatwia życie
  1
  1 | 0
Trwa ładowanie...