×

Jak skutecznie doczyścić lustro domowymi sposobami?

Sprzątanie to, niestety, konieczny obowiązek każdej pani domu. Dbanie o porządek zajmuje wiele czasu i sprawia, że często tracimy nerwy i cierpliwość. Szczególnie problematyczne i wyprowadzające z równowagi jest czyszczenie luster. Jednak możesz skończyć ze spędzaniem długich chwil nad usuwaniem zabrudzeń oraz osadów z ich powierzchni. Wykorzystaj te domowe sposoby, a twoje lustra będą lśnić, a ty zachowasz spokój.

1 z 6

Ocet

Jeśli na powierzchni lustra znajdują się brzydkie smugi, wykorzystaj samodzielnie przygotowany preparat, który działa lepiej niż kupny płyn do szyb. W proporcji 4:1 wymieszaj wodę z octem i wlej ją do spryskiwacza. Szmatką wytrzyj powierzchnię do sucha.

Zaschniętą pastę do zębów i piankę do golenia usunie ściereczka namoczona roztworem wody z octem w proporcji 2:1. Dobrze jest usuwać je od razu po zabrudzeniu lustra.

Stare lub podarte rajstopy możesz wykorzystać do polerowania powierzchni lustra.

Jak wyczyścić trudno dostępne miejsca? Praktyczne porady

123rf
Skomentuj

Komentarze (3)

 • gość 18.04.2017, 20:44
  Fajne sposoby, ale i tak czyszczenie luster i szyb to gehenna... Nawet przy wielkim nakładzie czasu i energii skutek może b... Więcej
  1
  1 | 0
 • Barbara66 16.10.2017, 11:40
  Myślę że wykorzystam ten sposób przy następnym myciu.
  1
  0 | 1
 • Chciectomoc 30.11.2018, 14:28
  Strona, która jest bardzo popularna i pewna. Wszystko legalnie. Każdy podaje swój link polecony bo dostaje za to punkty ale... Więcej
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...