2

Jak dobrze urządzić pokój dziecka?

Urządzanie pokoju dla dziecka w wieku szkolnym to zajęcie polegające nie tylko na aranżacji przestrzeni, ale również na poszukiwaniu kompromisu miedzy naszą wizją a marzeniami młodego człowieka. Dostępne wyłącznie w salonach Agata kolekcje mebli Play, Graffiti, Voyager i Philosophy mogą znacznie ułatwić nam to zadanie.

Jak dobrze urządzić pokój dziecka?

Przy urządzaniu pokoju dla dziecka możliwości jest naprawdę sporo, a co ważniejsze reguły stylu i spójności wnętrza zwykle mają tu nieco mniejsze zastosowanie. Bardziej liczy się funkcjonalność i spełnienie oczekiwań gospodarza tego pomieszczenia. Im starsze dziecko, tym więcej swobody warto mu zostawić w wyborze mebli i elementów dekoracyjnych. Poprowadźmy wiec malucha w wieku szkolnym przez zadanie zaaranżowania wnętrza, doradzając i pomagając mu podjąć decyzje dotyczące przydatności poszczególnych mebli i dodatków. W salonach Agata znajdziemy wiele zestawów mebli młodzieżowych, które pomogą nam urządzić wnętrze pokoju dziecka funkcjonalnie i w zgodzie z jego zainteresowaniami.

Przestrzeń i porządek

Jedną z pierwszych rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę jest sposób zorganizowania przestrzeni. Wydzielenie miejsc do nauki, rekreacji czy wypoczynku to dobry sposób na przyzwyczajenie najmłodszych do utrzymywania porządku. Dzięki temu tam, gdzie są książki i zeszyty nie będzie stosu zabawek, a miejsce do odpoczynku i zabawy nie będzie się kojarzyło z obowiązkiem nauki. Jeśli chcemy budować w dziecku przyzwyczajenie do zachowania porządku, to ustalenie takich stref jest doskonałym narzędziem. Pamiętajmy jednak, że te reguły mają nam ułatwiać życie, a nie stanowić element rygoru i przymusu.

Kreatywne zestawy mebli

Dbając o funkcjonalność przestrzeni, nie zapominajmy, że świat dziecka powinny wypełniać bodźce, które rozwijają jego wyobraźnię i uczą. W tym zakresie meble też mogą być inspirujące. Współczesne szafy, komody i łóżka przeznaczone do pokoju dziecięcego często posiadają bardzo pomysłowe wzornictwo.

Jeśli dostrzegamy w naszym dziecku dużą ciekawość świata i widzimy w nim zadatki na podróżnika, powinny mu przypaść do gustu takie kolekcje mebli, jak Voyager i Play. Aranżację tak umeblowanego pokoju można dodatkowo urozmaicić, dobierając rożne tematyczne ozdoby. Natomiast zestawy Graffiti i Philosophy to ciekawe propozycje dla starszych dzieci, które pasjonują się sztukami wizualnymi i muzyką. Oprócz atrakcyjnego dla młodych osób designu, meble z tych kolekcji charakteryzuje także wysoka funkcjonalność, a to jest przecież szczególnie istotne dla rodziców – radzi Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów  Agata.

Dodatki i dekoracje

Hobby dziecka determinuje także wiele istotnych kwestii, takich jak dostępność do gniazdek elektrycznych, rodzaj oświetlenia, ilość pojemników na sprzęt muzyczny lub sportowy oraz gablotek na książki i płyty czy nawet odpowiednie ozdoby. Tablice korkowe, ozdobne lampki, podręczne przyborniki, kolorowe pudełka na kredki czy inne gadżety biurowe od zawsze cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci. Nierzadko to właśnie te detale decydują o unikalnym charakterze aranżowanego pomieszczenia. Generalnie obowiązuje tu zasada: im różnorodniej, tym lepiej – jest to prawdziwe pole do popisu dla naszej wnętrzarskiej inwencji.

Dla zdrowia

Dzieciom zdarza się przesiadywać przy swoich zestawach biurowych nawet po kilka godzin dziennie, odrabiając lekcję lub korzystając z komputera. Przezorny rodzic powinien zadbać o jak najwyższą ergonomię tego stanowiska. Wybierając krzesło, pamiętajmy, żeby miało odpowiednio wyprofilowane siedzenie i możliwość regulacji jego wysokości.

Krzesło dla dziecka powinno mieć także wygodne oparcie i podłokietniki. Bardzo ważna jest też wysokość blatu biurka. Po przysunięciu krzesła i oparciu rąk o blat między ramieniem na przedramieniem powinien powstać kąt prosty. A żeby ułatwić dziecku wykonywanie codziennych czynności, pomóżmy mu dostosować do jego potrzeb wyposażenie szuflad i półek – dodaje Angelika Anusiewicz-Bochenek.

Zapytaj dziecko

Podczas aranżowania dziecięcego pokoju starajmy się nie stracić z oczu naszego głównego celu, jakim jest wywołanie entuzjastycznej reakcji samego zainteresowanego. Nie chodzi w końcu o uszczęśliwianie dziecka na siłę, lecz spełnienie jego marzeń, czego nie osiągniemy bez zaangażowania go w proces urządzania. Pamiętajmy, że nawet najbardziej błyskotliwe pomysły i rozwiązania mogą okazać się chybione, jeśli nie będą zgodne z gustem i wizją zamieszkującego pomieszczenie młodego człowieka. Jego wybory mogą wydać się nam nieco zbyt przypadkowe i chaotyczne, jednak nie zapominajmy, że wraz z upływem lat będzie on zmieniał swoje upodobania, a co za tym idzie - kolejne elementy wystroju. I właśnie z tego powodu, pewna doza szaleństwa i braku harmonii w urządzaniu pokoju jest jak najbardziej wskazana.

Jak dobrze urządzić pokój dziecka?

Kolekcja Graffiti

Kolekcja Graffiti przeznaczona jest do pokoju młodzieżowego. To połączenie prostych kształtów mebli i stonowanych barw z dużymi designerskimi grafikami. Korpusy mebli w większości pokrywa biel i szarość, urozmaicone kolorem ciemnożółtym. Ogromną zaletą tego zestawu jest możliwość wyboru motywu graficznego niektórych frontów. Dostępne są aż cztery rodzaje: FlowerMottoKomiks oraz Origami. Każdy z nich wyróżnia się własnym graficznym stylem i tematyką. Są one jednak na tyle uniwersalne, że sprawdzą się zarówno w pokoju nastolatki, jak i nastolatka.

Wzory zostały tak stworzone, by dać pole do popisu i pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Nie są dosłowne, a wręcz zachęcają młodych ludzi do własnych interpretacji. Motyw Flower przypomina wystrzał konfetti, a Komiksowy bohater w każdym pokoju może mieć zupełnie inną historię. Pictogramy są niczym pocztówka z wakacji, a motyw Origami zachęca do twórczej zabawy.

Kolekcja dostępna w salonach Agata.

Jak dobrze urządzić pokój dziecka?

Kolekcja Philosophy

W kolekcji Philosophy do wyboru jest aż pięć różnych szaf i cztery komody. Poszczególne warianty obu mebli różnią się od siebie nie tylko wielkością i funkcjonalnością, ale także sposobem rozmieszczenia głównej grafiki.

Angielskie hasła, przysłowia i bon moty stanowią główny motyw graficzny kolekcji. Umieszczone na frontach mebli są dla młodych ludzi jak intrygujący przewodnik po życiu. Dają rady, uczą, ale też prowokują do zadawania pytań. Teksty haseł zostały tak rozmieszczone, by ich odczytanie nie było proste, a wręcz wymagało pewnej sprawności w wyłowieniu ich z natłoku spisanych myśli.

Korpusy mebli są białe natomiast fronty to połączenie kontrastowych czerwonych uchwytów z bielą, grafitem oraz motywem graficznym. Uniwersalny design tej kolekcji sprawdzi się zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca.

Kolekcja dostępna w salonach Agata.

Jak dobrze urządzić pokój dziecka?

Kolekcja Voyager

Kolekcja Voyager pozwoli nam urządzić pokój dla młodego podróżnika i odkrywcy. Odcień elementów drewnianych i stylistyka nadruków to twórcze wykorzystanie motywów kojarzących się z podróżami międzykontynentalnymi. Wystrój wnętrza wystarczy uzupełnić kilkoma dodatkami, np. mapą odkryć geograficznych, podświetlanym globusem oraz poduszkami z motywem marynarskim, by uzyskać ciekawą i spójną aranżację pokoju.

Naturalny, dębowy kolor frontów uzupełniają szare wstawki, dzięki którym design mebli jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności. Funkcjonalny rozkład półek w regale i biurku zapewni wystarczająco dużo miejsca nie tylko na przybory szkolne i pomoce naukowe, lecz także na ulubione kolekcje bajek i filmów. Natomiast w szafie i komodzie bez trudu pomieścimy ubrania i obuwie, a także sprzęt muzyczny czy sportowy.

Kolekcja dostępna w salonach Agata.

Jak dobrze urządzić pokój dziecka?

Kolekcja Play

Kolekcja Play dostarcza wielu możliwości aranżacji pokoju dziecka. Uniwersalne, szare wybarwienie frontów w połączeniu z ciemniejszą ramą okalającą meble mogą przypaść do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Kluczowy jest dobór koloru uchwytów. Dziewczynkom pewnie bardziej spodobają się miłe dla oka odcienie różu, fioletu i żółci, natomiast chłopcy wybiorą raczej kolor czerwony, niebieski czy zielony. Te same meble z uchwytami w różnych kolorach mogą być też dobrym rozwiązaniem do pokojów dzielonych przez rodzeństwo.

Meble z kolekcji Play pozwolą też urządzić pokój dziecka bardzo funkcjonalnie. Na uwagę zasługuje przede wszystkim szafa narożna, która posiada dostosowany do potrzeb dziecka rozkład półek i drążków. Bardzo praktyczne jest także łóżko – oprócz dużego pojemnika na pościel i poręcznej szuflady, posiada także dwie półki, które ułatwią dziecku przechowywanie tych zabawek i akcesoriów, z których często korzysta.

Kolekcja dostępna w salonach Agata.

źródło: Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Komentarze (2)

 • gość 01.12.2016, 20:46
  Przede wszytskim dziecko lubi bałaganić to meble muszą byc pakowne. Ja takie znalazłam w Agacie i jest porządek bo nawet łó... Więcej
  0
  0 | 0
 • emma 03.12.2016, 17:04
  My w agacie kupiliśmy biały zestaw Amazon, w połączeniu z kolorowymi dodatkami prezentuje się super
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...