×

51

Jak antykoncepcja wpływa na twój styl życia?

Zastanawiasz się, jak antykoncepcja wpływa na twoje zdrowie? Obawiasz się, że podczas regularnego stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą pojawić się niepożądane skutki uboczne? Bez obaw. Od teraz nie musisz się martwić! Pokażemy ci, że możesz żyć zdrowo, czuć się świeżo i na długo cieszyć się komfortem życia seksualnego.

Jak antykoncepcja wpływa na twój styl życia?

Tabletka antykoncepcyjna ma już 55 lat. Weszła na amerykański rynek w 1960 roku, a 6 lat później trafiła do Polski. Od tego czasu życie kobiet bardzo się zmieniło.

Czy wyobrażasz sobie, jak wyglądało życie kobiet przed wynalezieniem hormonalnej antykoncepcji? Kobiety radziły sobie jak mogły, a sposoby, których próbowały, nie tylko były nieskuteczne, ale też często szkodziły ich zdrowiu.

Wyobraź sobie...

W starożytnych Chinach kobiety po stosunku piły ciekłą rtęć wierząc, że zapobiegnie ona ciąży. W Grecji na początku naszej ery zalecano paniom wstrzymywanie oddechu podczas stosunku. Inną metodą były podskoki po uprawianiu seksu.

W średniowieczu kobiety do zapobiegania ciąży wykorzystywały sok z cytryny i gąbkę nasączoną sokiem wkładały do pochwy, co miało stanowić barierę mechaniczną i zarazem środek plemnikobójczy.

Dla każdego coś dobrego

Dzisiejszy rozwój medycyny oferuje szeroki wachlarz możliwości związanych z zapobieganiem ciąży. Możesz dostosować metodę antykoncepcji do swojego stylu życia, planów, wieku, stanu zdrowia i temperamentu. Wybór masz ogromny. Działa to też w drugą stronę - zastosowana antykoncepcja wpłynie na twój styl życia.
Jeśli zdecydujesz się na hormonalne pigułki antykoncepcyjne, musisz być systematyczna w ich przyjmowaniu. Pominięcie tabletki może spowodować niechciane skutki uboczne.

Nieistotne jest czy prowadzisz rozrywkowy tryb życia, czy funkcjonujesz według ustalonego planu i kalendarza, jeżeli zdarza ci się zapomnieć o przyjęciu ważnych leków, lepiej pomyśleć o innej metodzie antykoncepcji.

Gdy cenisz sobie stabilne, pewne i bezpieczne rozwiązania, które nie wpływają na twoje przyszłe decyzje, zaś pamiętanie o regularnym zażywaniu pigułek nie stanowi dla ciebie problemu, to przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych będzie pasować idealnie.

Rozwój seksualności

Dzięki nowoczesnej antykoncepcji możesz bez problemu cieszyć się życiem seksualnym. Nie musisz obawiać się nieplanowanej ciąży czy braku możliwości rozwoju zawodowego. Podchodząc świadomie do własnej seksualności możesz czerpać z niej radość, a udane życie seksualne sprzyja tworzeniu więzi z partnerem.

Dziś antykoncepcja umożliwia czerpanie z życia także kobietom. Przed laty przyjemność z seksu zarezerwowana była dla mężczyzn. Dla kobiet był to obowiązek, ściśle wiążący się z wydaniem na świat potomka. Dziś możesz cieszyć się wolnością, a decyzja o urodzeniu dziecka należy do ciebie i twojego partnera.

Bez względu na to, czy już masz dzieci, czy też nie, uczysz się czy pracujesz, prowadzisz regularny tryb życia, czy dużo podróżujesz, żyjesz szybko czy wolno – dzięki nowoczesnej antykoncepcji nie musisz obawiać się, że seks zakończy się nieplanowaną ciążą. Oprócz tego wiesz, że kiedy zakończysz przyjmowanie antykoncepcji, to płodność wróci. A co bardziej niż poczucie bezpieczeństwa i sprawności może sprzyjać udanemu życiu seksualnemu?

Antykoncepcja o przedłużonym schemacie stosowania

To jedna z najnowszych metod antykoncepcji, która cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu młodych kobiet. Nic dziwnego – ta metoda pozwala na regulację krwawień i dostosowanie rytmu organizmu do życiowych planów i potrzeb. Niemożliwe? A jednak! Antykoncepcja o wydłużonym działaniu to najwygodniejsza i najmniej absorbująca metoda zapobiegania ciąży. Na pierwszy rzut oka wygląda jak tradycyjny sposób przyjmowania tabletek. Pigułki o wydłużonym działaniu pozwalają na więcej, ponieważ dzięki nim można przesuwać menstruację i ograniczyć ją nawet do czterech razy w roku. Dzięki temu śmiało będziesz mogła zaplanować wymarzony urlop, ślub oraz inne ważne uroczystości, podczas których zapomnisz o nieprzyjemnej kobiecej przypadłości. Tabletki te są bezpieczne i nie wpływają negatywnie na organizm kobiety.

Chcesz decydować? Dowiedz się więcej na: http://jadecydujekiedy.pl

Skomentuj

Komentarze (51)

 • gość 01.09.2015, 03:09
  antykoncepcja wyniszcza fizycznie i psychicznie
  98
  59 | 39
 • gość 01.09.2015, 13:21
  Artykuł skupia się na tym, że kiedyś kobiety się nie puszczały z obawy przed ciążą a dziś mamy aborcję i rozwiniętą antykon... Więcej
  70
  29 | 41
 • gość 01.09.2015, 16:59
  doladowanie50pln.pev.pl gdyby ktoś chciał doładowanie telefonu to tam dają jedno dla każdego :)
  14
  8 | 6
 • gość 01.09.2015, 19:40
  antykoncepcja jest beznadziejna, sama chemia, skutki uboczne, ja stosuje sex oralny, zero wpadek, samo zdrowie i przyjemnos... Więcej
  28
  11 | 17
 • gość 01.09.2015, 19:42
  z jednej strony mamy religijnych fanatykow, ktorzy proponuja wstrzemiezliwosc i skomplikowane metody naturalne, z drugiej s... Więcej
  41
  10 | 31
 • gość 02.09.2015, 15:52
  przedstawiliście w artykule nieprawdę... niestety antykoncepcja hormonalna wiążę się również ze sporymi skutkami ubocznymi ... Więcej
  26
  20 | 6
 • gość 03.09.2015, 09:12
  HEHO - producent czapek, akcesoriów i odzieży sportowej. W naszej ofercie: czapki sportowe, smerfetki, czapki zimowe, czapk... Więcej
  5
  0 | 5
 • gość 03.09.2015, 17:42
  spasiona k***w
  9
  1 | 8
 • gość 10.09.2015, 01:45
  Namolna reklama
  11
  5 | 6
 • Krysia Zauska 23.09.2015, 09:35
  Znowu tendencyjny sponsorowany artykuł....
  14
  12 | 2
Trwa ładowanie...