×

0

Internet światłowodowy w domu – praca i rozrywka bez ograniczeń!

Orange to bez wątpienia najważniejszy gracz na polskim rynku światłowodowym. Pod koniec ubiegłego roku, w zasięgu oferowanego przez operatora ultraszybkiego internetu znalazło się blisko 2,5 miliona mieszkań, domów jednorodzinnych oraz firm. Infrastruktura światłowodowa nieustannie się rozrasta: zgodnie z planami Orange, do końca 2020 roku, liczba gospodarstw, które znajdą się w zasięgu niezawodnego internetu, podwoi się i wyniesie 5 milionów! Na czym polega fenomen internetu światłowodowego? Czy rzeczywiście przeciętnemu użytkownikowi sieci jest potrzebna możliwość wysyłania i odbierania danych z prędkością światła?

Internet światłowodowy w domu – praca i rozrywka bez ograniczeń!

Internet światłowodowy, a tradycyjne łącza

Internet dostarczany za pośrednictwem tradycyjnych, miedzianych kabli, powoli przechodzi do historii. Treści, które są dostępne w sieci, nieustannie się zmieniają – chodzi tu przede wszystkim o systematyczną poprawę jakości: zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości, muzyka w najwyższej jakości czy filmy w jakości 4K UHD to już standard. Tego rodzaju danym tradycyjne łącza mogą nie podołać. Zatem, żeby móc w pełni korzystać z bogactwa sieci, trzeba mieć dostęp do ultraszybkiego internetu Orange: https://www.orange.pl/view/internet-domowy, który będzie w stanie bez problemu zarówno pobierać, jak i wysyłać dane o maksymalnym rozmiarze i najlepszej jakości. Do tego celu, bez wątpienia przyda się ultraszybki internet światłowodowy, który działa bez odczuwalnych zakłóceń niezależnie od liczby użytkowników podłączonych w tym samym czasie do sieci, a na jakość sygnału, który dostarcza, nie mają wypływu warunki pogodowe.

Szybki, stabilny, niezawodny – zalety światłowodu

Internet światłowodowy to prawdziwa rewolucja na rynku telekomunikacyjnym. To nowoczesne rozwiązanie, które stwarza wiele możliwości. Światłowód, którego atrakcyjną ofertę można znaleźć na stronie Orange.pl umożliwia pobieranie danych z prędkością nawet do 600 Mb/s, czyli aż sześć razy szybciej niż było to możliwe zwykłym łączem. Dzięki tej zawrotnej prędkości, oglądanie filmów w jakości 4K, przesyłanie kilkugigabajtowych plików czy przeglądanie obrazów o wysokiej rozdzielczości jest proste, szybkie i przyjemne, jak nigdy dotąd. Jedną z głównych zalet światłowodu jest brak odczuwalnych spadków prędkości. Nawet gdy kilku domowników jednocześnie korzysta z sieci, odczuwalna prędkość będzie dla wszystkich użytkowników taka sama.

Co ważne, światłowód można śmiało uznać za niezawodny – na jakość dostarczanego sygnału nie mają wpływu złe warunki pogodowe czy zakłócenia elektromagnetyczne. Ostatnia kwestia, jaką warto poruszyć, to bezawaryjność. Sygnał rozsyłany przez światłowód nie przechodzi przez inne, dodatkowe urządzenia, jak chociażby wzmacniacz sygnału, a bezpośrednio dociera do klienta. Tym samym, jego droga miedzy nadawcą, a odbiorcą, została zminimalizowana.

Światłowód – gwarancja komfortowej pracy i nieograniczonego dostępu do rozrywki

Użytkownicy tradycyjnego internetu, dostarczanego na kablu, nie raz musieli zmierzyć się z takimi problemami, jak film buforujący się w ślimaczym tempie, często pojawiające się lagi w grach, nienaturalnie długo ładujący się załącznik czy notoryczne spadki prędkości internetu. Dopiero pojawienie się internetu światłowodowego sprawiło, że internauci mogą zapomnieć o wspomnianych bolączkach. Wysyłanie i pobieranie ważących kilka gigabajtów plików trwa wielokrotnie krócej, a oglądanie filmów w jakości 4K odbywa się w spokojnej i komfortowej atmosferze, bez przerw w buforowaniu plików.

Dynamiczny rozwój treści udostępnianych w sieci oraz rozpowszechnianie coraz lepszej jakości danych powoduje, że do ich komfortowego odbioru niezbędne są łącza o maksymalnej przepustowości. Takie możliwości daje właśnie ultraszybki, niezawodny światłowód, czyli najnowocześniejszy internet na rynku.

Trwa ładowanie...