2

Dobre samochody na każdą kieszeń - używane auta Volkswagen

Decydując się na zakup następnego auta przyszły użytkownik stoi przed trudnym wyborem. BMW, Mercedes – Benz, a może Honda? Wybór ten nie kończy się jednak tylko i wyłącznie na marce przyszłego samochodu. Ważne są również jego parametry i stan techniczny, czy przeszłość. Statystyki dowodzą, że kierowcy najczęściej decydują się na zakup samochodu używanego marki Volkswagen. Dlaczego?

Pierwsze generacje – auta z duszą

Wbrew pozorom, pierwsze generacje topowych modeli na rynku wtórnym również cieszą się dużym uznaniem. Wybierane są najczęściej przez pasjonatów, osoby młode, czy starsze, chcące powrócić do lat młodości. Klasycznych, używanych VW we Wrocławiu jest najwięcej, dlatego poszukiwania Volkswagena z dawnych lat możesz rozpocząć na zachodzie Polski.

Dzięki temu auta te nie znikną szybko z naszych dróg i będą mogły cieszyć oko przez kolejne lata. Wybierając spośród starszych samochodów używanych skup się na ich stanie technicznym. Jest to bardzo ważne, ponieważ używane przed laty technologie, mimo iż nie są skomplikowane, dostęp do niektórych części zamiennych może być utrudniony.

Nowe generacje – samochody nowoczesne i dopracowane

Wraz z biegiem czasu Volkswagen nie spoczął na laurach i kontynuował produkcję lubianych przez społeczeństwo aut. Dziś są to synonimy nowoczesności, bezpieczeństwa i wysokiego dopracowania. Samochody marki Volkswagen, za sprawą jednostek napędowych, są również bardzo oszczędne.

Dziś szczególnie poszukiwane są samochody używane z ostatnich lat produkcji. Wyposażanie ich w technologie takie, jak podgrzewanie foteli, nawigacja satelitarna GPS, czy ASR nie tylko ułatwia prowadzenie samochodu, ale również zwiększa komfort i bezpieczeństwo. Warto nadmienić, że są to tylko przykładowe systemy, które mogą znaleźć się w aucie. W rzeczywistości może być ich o wiele więcej – nawet w aucie używanym.

Rozwiązania okrzyknięte sukcesem. Eksploatacja pojazdu

Niewątpliwym sukcesem okazała się dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia biegów DSG wprowadzona przez Volkswagena w 2003 roku. Jednostka ta konstruowana jest do dziś, a jej praca opiera się na dwóch sprzęgłach. Jedno wykorzystywane jest przy biegach parzystych, drugie przy nieparzystych. Czas zmiany biegu minimalizowany jest do minimum, znacznie ograniczone jest również spalanie.

Wpływ na częsty zakup samochodów Volkswagen mają również koszty późniejszej eksploatacji. Marka pochodzi z Europy, dlatego dostęp do części zamiennych jest bardzo łatwy, w związku z czym są bardzo tanie. Mimo zastosowania często bardzo zaawansowanych technologicznie rozwiązań, ostateczna konstrukcja samochodu nadal pozostaje nieskomplikowana, dlatego większość specjalistów w dziedzinie napraw pojazdów jest w stanie poradzić sobie z wszelkimi usterkami. Nie występują one jednak często. Z reguły naprawy aut ze stajni Volkswagena ograniczają się do okresowych wymian części eksploatacyjnych.

Nowoczesność, klasa, dbałość o klienta – tymi trzeba określeniami możemy łatwo opisać markę Volkswagen. Od początku działalności stawia ona na pierwszym miejscu klienta i jego potrzeby. Samochody używane, które odnaleźć można na rynku wtórnym to nie tylko nowoczesne krążowniki szos, ale również klasyczne Volkswageny z początków produkcji. Łatwo można wywnioskować, że Volkswagen samochody używane i ich użytkowników traktuje nadal bardzo poważnie, ponieważ do dużej liczby modeli nadal produkowane są części zamienne. Poszukując sprawdzonego auta polecamy rozpocząć od wizyty w DasWeltAuto. Firma ta w sposób rzetelny pomoże Ci wybrać samochód spełniający Twoje oczekiwania.

źródło: Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Komentarze (2)

 • gość 02.09.2016, 15:46
  Po pierwsze - auta z dusza. Po drugie - rura wydechowa od srodka malowana na rozowo.
  2
  0 | 2
 • gość 06.09.2016, 22:12
  Co za brednie. Chcesz mieć kłopoty - kup starego Volkswagena. Chcesz mieć wydatki - kup nowego.
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...