×

22

Dlaczego wyciskarka jest lepsza od sokowirówki?

Nie ma nic przyjemniejszego niż szklanka świeżego soku - przygotowanego samodzielnie, a nie zakupionego w supermarkecie. Do tego potrzebne jest jednak odpowiednie urządzenie, dzięki któremu będzie można przygotować sok z ulubionych warzyw lub owoców. I już na wstępie pojawia się dylemat: sokowirówka czy wyciskarka?

Dlaczego wyciskarka jest lepsza od sokowirówki?

Chociaż oba urządzenia pozwalają przyrządzić domowe soki, już sam sposób ich przygotowywania znacząco się różni. Efekt? Natychmiast widoczna jest różnica między jakością i ilością przyrządzonego soku. W tym przypadku szala zwycięstwa przechyla się na stronę wyciskarki. Jeżeli zastanawiasz się dlaczego, poznaj główne powody.

1. Dużo wyższa efektywność

Dlaczego wyciskarka jest lepsza od sokowirówki?Wyciskarka wyróżnia się znacznie wyższą efektywnością w porównaniu do sokowirówki. Przekłada się to na ilość otrzymywanego soku.

Noże sokowirówki tną tkankę owoców / warzyw, zaś siła odśrodkowa odwirowuje sok ze startej pulpy. W efekcie do szklanki trafia sok wypływający wyłącznie z miejsc przecięcia tkanek w niedużej ilości.

Wyciskarka Hurom działa na zupełnie innej zasadzie, wykorzystując technologię wolnych obrotów (Slow Squeezing Technology). Podczas pracy urządzenia dochodzi do delikatnego zgniatania i wyciskania soku - bez konieczności ścierania. Wolne obroty przekładają się jednocześnie na pozostawianie stosunkowo niewielkiej ilości odpadów - szacuje się, że z 1 kg owoców / warzyw da się otrzymać nawet o 1/3 więcej produktu. Dlatego z 500 g winogron, można przygotować aż 750 ml pełnowartościowego soku.

2. Nieograniczone możliwości w zakresie wyciskania

Sokowirówka jest urządzeniem ograniczającym się wyłącznie do kilku owoców i warzyw. Nie ma możliwości, by przyrządzić sok na bazie szpinaku, kapusty czy trawy jęczmiennej.

Natomiast najczęściej polecana wyciskarka Hurom to sprzęt dający szereg opcji: począwszy od wykorzystania owoców i warzyw (także liściastych), nasion czy traw zbóż. Korzystając z tego urządzenia, z łatwością można przyrządzić także mleko sojowe czy mleko migdałowe.

Dlaczego wyciskarka jest lepsza od sokowirówki?

3. Zachowanie wartości odżywczej surowych owoców i warzyw

Chcesz przygotować sok w sokowirówce, zamierzając wykorzystać walory zdrowotne zawartych w owocach i warzywach składników odżywczych? Możesz się rozczarować, ponieważ soki przyrządzane w takich urządzeniach są z reguły mało wartościowe. Dzieje się tak z uwagi na szybko obracające się ostrza. Powodują one wzrost temperatury, na którą wrażliwe są niektóre witaminy, minerały czy enzymy.

Tego problemu nie ma jednak w wolnoobrotowej wyciskarce Hurom. Śruba silnika wykonuje 40 obrotów na minutę, nie powodując wzrostu temperatury wewnątrz urządzenia. Dzięki temu przyrządzany sok zachowuje walory odżywcze surowych owoców / warzyw. Stanowi potężny zastrzyk cennych witamin, minerałów, enzymów oraz innych substancji wykazujących prozdrowotne działanie.

4. Lepsza jakość soku

Jakość wyrażana jest nie tylko w walorach odżywczych. W przypadku soków przyrządzanych w domowym zaciszu, liczy się także wizualny odbiór - "zdolność rozwarstwiania się", co nie zachęca do spożycia.
Soki przyrządzane w sokowirówce wykazują silną tendencję do rozwarstwiania się, jeśli dłużej postoją. Ponadto mają znacznie więcej piany i są dużo bardziej wodniste. Tego problemu nie ma w przypadku soków z wyciskarki. Jest to zasługa obecności enzymów (które nie uległy rozpadowi pod wpływem wysokiej temperatury - w przeciwieństwie do soków z sokowirówki). Zaś dzięki zastosowaniu wymiennego sitka o różnej grubości oczek, można regulować stopień gęstości finalnego produktu.

5. Brak konieczności obierania owoców / warzyw

Chcąc przyrządzić sok w sokowirówce, koniecznością jest uprzednie obranie owoców czy warzyw. W ten sposób sok po części traci swoje wartości odżywcze.

Problem ten nie dotyczy jednak wyciskarki. Urządzenie "przyjmie" owoce i warzywa ze skórką (te, które zwykle jadamy właśnie ze skórką). Nie ma więc problemu, by sok wycisnąć ze skórek czy pestek - tych elementów, w których bardzo często skrywają się cenne substancje odżywcze (choćby resweratrol znajdujący się w pestkach i skórkach ciemnych winogron).

Dlaczego wyciskarka jest lepsza od sokowirówki?

6. Cicha praca

Sokowirówki to urządzenia, które kojarzą się z generowaniem sporej liczby decybeli. I chociaż technologia poszła do przodu, nadal nie należą do cichego sprzętu. Hałaśliwość może okazać się czynnikiem zniechęcającym do zakupu.

I pod tym względem wyciskarka okazuje się lepszym rozwiązaniem. Zapewnia cichą pracę - odgłos pracującego silnika nie przeszkadza ani sąsiadom, ani domownikom. Z powodzeniem można więc soki przygotowywać także w środku nocy.

Czy już wiesz, dlaczego to wyciskarka powinna zagościć w Twojej kuchni? Powyżej przytoczone przykłady to niezbite dowody potwierdzające miażdżącą przewagę wyciskarki nad sokowirówką. Pamiętaj jednak, że i wyciskarka wyciskarce nie jest równa. Dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania - urządzenia posiadające certyfikaty oraz bazujące na opatentowanych technologiach.

Wyciskarki do soków Hurom dostępne są w sklepie internetowym: http://sklep.puregreen.pl

Skomentuj

Komentarze (22)

 • gość 05.08.2015, 19:32
  Dlatego z 500 g winogron, można przygotować aż 750 ml pełnowartościowego soku. stek bzdur w tym miejscu skonczylem czytac... Więcej
  20
  17 | 3
 • gość 06.08.2015, 10:30
  Bzdury, nie ma możliwości takiego podgrzania owoców przez wirnik sokowirówki, żeby się cokolwiek rozłożyło. Szczególnie gdy... Więcej
  11
  10 | 1
 • gośćtim 06.08.2015, 10:39
  nie dajcie sie zwariowac wyciskarki tak bardzo dobre ale nie za 2 tys szkoda kasy sa przereklamowane Tansze marki sa super... Więcej
  10
  9 | 1
 • gość 06.08.2015, 12:06
  nA UPAŁY POLECAM WODĘ. Woda oczywiście jest niezbędna, i pijmy ją wg zaleceń. Mnie pomogła w odchudzaniu.Trzeba jeszcze do... Więcej
  4
  2 | 2
 • goÅÄ 07.08.2015, 09:45
  http://generic-avalide.tk/#2676 avalide,
  1
  0 | 1
 • goÅÄ 10.08.2015, 00:28
  http://propecia-generic.tk/#1523 propecia generic,
  2
  1 | 1
 • goÅÄ 11.08.2015, 00:28
  http://howmuchisdoxycycline.gq/#5694 doxycycline,
  1
  0 | 1
 • goÅÄ 17.08.2015, 00:09
  http://buyfluoxetine.gq/#6759 ordering fluexotine quick delivery,
  3
  0 | 3
 • goÅÄ 23.08.2015, 00:24
  http://prednisone-medication.tk/#6401 prednisone,
  4
  1 | 3
 • goÅÄ 30.08.2015, 00:45
  http://buy-artane.ml/#9331 artane drug,
  4
  1 | 3
Trwa ładowanie...