1

Czyścisz swoją suszarkę do włosów? Powinnaś zacząć

Jak często czyścisz wnętrze swojej suszarki do włosów? A prostownicę? Na pewno niezbyt często. Nie są to bowiem miejsca, o których myślimy przy codziennych porządkach. Warto jednak pamiętać, że one również wymagają uwagi, by nie pojawiły się w nich groźne bakterie. Jak czyścić te sprzęty? Podpowiadamy!

Czyścisz swoją suszarkę do włosów? Powinnaś zacząć

Suszarka do włosów

Na pewno zauważyłaś, że na tylnej kratce suszarki często zbiera się kurz i drobne paproszki. Żeby się ich pozbyć, zdejmik kratkę i użyj starej szczoteczki do zębów. Dzięki niej dotrzesz w każdy zakamarek i w mgnieniu okaz pozbędziesz się brudu.

Prostownica do włosów

To chyba najbardziej zaniedbywane urządzenie w naszej łazience. Niestety na płytkach prostownicy często zostają produkty kosmetyczne, które nawarstwiają się, zbierając kurz i bakterie. Dlatego, żeby utrzymać prostownicę w czystości, przecieraj ją regularnie wilgotnym ręcznikiem zamoczonym w ciepłej wodzie. Po umyciu płytek wytrzyj je papierowym ręcznikiem. I już!

Szczotka do włosów

Myślisz, że usunięcie włosów ze szczotki to wystarczający sposób na jej wyczyszczenie? Jesteś w błędzie. W dalszym ciągu zostają na niej bakterie, kurz i serum, które mogą powodować łupież i poważne choroby skóry. Żeby dokładnie ją wyczyścić, użyj roztworu ze szklanki ciepłej wody, łyżeczki szamponu i łyżeczki sody oczyszczonej. W mieszance zanurz starą szczoteczkę do zębów i dokładnie wyszoruj wszystkie przestrzenie szczotki do włosów. Zostaw do wyschnięcia i gotowe.

Paulina Brzozowska

Skomentuj

Komentarze (1)

  • kajalung123 26.11.2017, 21:19
    „piękne ciało przy minimum wysiłku” zamów teraz na stronie www.igortreneronline.pl pakiet dla kobiet  - indywidualnie dobra... Więcej
    19
    2 | 17
Trwa ładowanie...