Czym zastąpić poranną kawę?

Większość Polaków nie wyobraża sobie poranka bez kubka aromatycznej kawy. Dla wielu jest kopem, który dzięki kofeinie pobudza do działania i dodaje energii na kilka godzin. Może masz jednak ochotę spróbować czegoś innego, równie pobudzającego? A może w ogólnie nie pijasz kawy i nie wiesz, co może pomóc ci się obudzić? Mamy dla ciebie propozycje. Wypróbuj je, a będziesz funkcjonować równie aktywnie, jak po filiżance czarnego napoju.

1 z 6

Yerba mate

Yerba ma właściwości podobne do kawy i herbaty, działa pobudzająco i wpływa na zdrowie. Napar przygotowuje się z liści zmielonego krzewu paragwajskiego i parzy jak czarną herbatę z tym wyjątkiem, że należy ich wsypać aż 2/3 kubka.

Nie sposób wymienić wszystkich korzyści dla zdrowia i urody, jakie płyną z jej picia. Zawiera kofeinę, która mocno pobudza cały organizm, jednak nie powoduje rozdrażnienia tak jak w przypadku kawy. Jest bogactwem witamin i mikroelementów. Sprzyja odchudzaniu, ponieważ niweluje uczucie głodu (z jelita grubego wysyłany jest do mózgu sygnał o sytości) oraz pomaga oczyścić organizm z toksyn. Ponadto poprawia stan skóry, włosów i paznokci oraz obniża ryzyko chorób serca.

123rf
Skomentuj
Trwa ładowanie...