×

4

7 rzeczy, które wyróżniają ludzi inteligentnych

Kontrowersyjne i trochę... zaskakujące. Dobry test naszej inteligencji czy wymysły naukowców?

Wstają później niż inni

7 rzeczy, które wyróżniają ludzi inteligentnych

No cóż, poranne wstawanie może świadczy o dyscyplinie, ale o inteligencji już niekoniecznie. Zbadał to zjawisko Satoshi Kanazawa, psycholog, badacz z London School of Ekonomics and Political Science. Jego zdaniem to w jakich godzinach sypiamy świadczy o naszej inteligencji. Według jego badań osoby, które później kładą się spać i później wstają, są bystrzejsi od reszty. Skąd taka przedziwna korelacja rytmu doby  z inteligencją?

Ludzie od setek lat żyli w rytmie natury. Wstawali o wschodzie słońca, kładli się o zachodzie. Ci przeciętnie inteligentni dostosowywali się do tego rytmu,  inni natomiast chcieli sami decydować, o której się kładą i wstają. Zdaniem Kanazawy jest to też związane z niezależnością i niechęcią dostosowywania się do norm, która ponoć cechuje ludzi o nieprzeciętnej inteligencji.

Mają koty

7 rzeczy, które wyróżniają ludzi inteligentnych

Te badania zrobili ponoć eksperci z University of Texas w Austin. Wielbiciele psów są słowni, ciepli, towarzyscy. Ale to ci, którzy kochają koty wyróżniają się inteligencją. Są kreatywni, przejawiają skłonność do niekonwencjonalnego myślenia.

Najczęściej są najstarsi w rodzeństwie

7 rzeczy, które wyróżniają ludzi inteligentnych

Rodzice zwykle najstarszym dzieciom dają najwięcej uwagi, inwestują w ich naukę. To one też często przez rodzinę zostają okrzyknięci tymi mądrzejszymi. A zdaniem badaczy przekonanie o własnej mądrości to już połowa sukcesu. Najstarsi w rodzeństwie są odważniejsi, pewniejsi siebie, są też odpowiedzialni.

Uczęszczali  na zajęcia z muzyki

7 rzeczy, które wyróżniają ludzi inteligentnych

Według badań opublikowanych w Psychology Science dzieci, które przez jakiś czas brały lekcje muzyki, rozwijają się szybciej i lepiej niż pozostałe. Muzyka uczy też dyscypliny, wrażliwości i pokory.

Są szczupli

7 rzeczy, które wyróżniają ludzi inteligentnych

I to nie jest wymysł, bo badania sprawdzające związek inteligencji z figurą prowadzone są od lat 50 tych. Sprawdzono, na przykład, że dziewczynki, które słabiej wychodziły w testach na inteligencję, miały w późniejszym wieku problemy z nadwagą.

Częściej się martwią

7 rzeczy, które wyróżniają ludzi inteligentnych

To dobra nowina dla wszystkich neurotyków. Ludzie inteligentni dużo analizują, rozważają przeszłość i przyszłość, wciąż zadają sobie pytanie- to zwiększa ich zdolności poznawcze.

Są empatyczni

7 rzeczy, które wyróżniają ludzi inteligentnych

A jednak. Naukowcy długo mówili o tym, że ludzie o wybitnej inteligencji są narcystyczni, zapatrzeni w siebie, egoistyczni. Ale to jest tylko część prawdy. Empatia to próba rozumienia innych, umiejętność wczuwania się w ich los. Ludzie empatyczni więcej się uczą o świecie, o innych, a to ich rozwija. Podobnie, jak według badań ludzie o liberalnych poglądach, są bystrzejsi od tych o poglądach konserwatywnych.

Skomentuj

Komentarze (4)

 • inaccessible89 30.01.2017, 23:15
  Wszystko się zgadza... z opisem mojej Drugiej Połówki :)
  74
  59 | 15
 • gość 31.01.2017, 15:38
  wstretne wstretne smierdziuchyyyyyyyyyyyy- jak mozna dac sie tak zasmrodzic wdychac taki psi czy koci smrudddddddd a poz... Więcej
  236
  16 | 220
 • marianna gość 06.04.2017, 22:08
  Gdyby to było prawdą ...
  8
  8 | 0
 • cekinek1 07.04.2017, 00:18
  kocham zwierzaki, są cudowne .
  31
  29 | 2
Trwa ładowanie...