0

5 powodów dla których warto być Slow!

Od jakiegoś czasu dużo słyszy się o trendzie Slow. Już cały świat zaczyna zauważać to jak dobry wpływ ma na nasze zdrowie oraz samopoczucie odrobina uważności. To jakie podejmujemy wybory oraz jakie inicjatywy w sposób świadomy wspieramy przyczyniają się do dobrych zmian. Dzięki temu więcej czasu oraz uwagi poświęcamy na jedzenie. Dbamy o nasze relacje z bliskimi. Kupujemy produkty od lokalnych dostawców. Jeśli dalej się zastanawiasz nad rzuceniem starego fast życia mamy dla Was kilka powodów dzięki którym zaczniesz być bardziej Slow.

5 powodów dla których warto być Slow!

 Zdrowie
Nasza dieta powinna składać się ze świeżych owoców i warzyw. Najlepiej tych sezonowych oraz dojrzewających w naszym klimacie. Następnym razem kup je u rolnika na bazarku lub w kooperatywie. Masz wtedy gwarancję świeżości, możesz poznać ciekawą osobę oraz dostarczysz odpowiednie składniki swojemu organizmowi. Twoje ciało w przyszłości podziękuje Ci za taką dietę.

Oszczędności
Kiedy przestaniesz jadać tylko na mieście i zaczniesz sam gotować Twój portfel stanie się grubszy. Zamiast kupować kompulsywnie kolejne takie same ubrania rób zakupy na targach polskiej mody. Najbliższa okazja ku temu to 11 i 12 marca na PGE Narodowym. Targi Slow Fashion to idealny moment  do poznania premierowych kolekcji najciekawszych polskich twórców. „Nie kupuje więcej ubrań. Kupuj lepsze ubrania”. To hasło targów z którym zgadzamy się w 100%.

 Spokój ducha
Kiedy zaczniesz być bardziej uważny, zwracać uwagę na szczegóły i cieszyć się chwilami zaczniesz być szczęśliwszy. W codziennym pędzie życia, wysokich obrotach w pracy często zapominamy o tym co jest najistotniejsze. Daj sobie czas na chwilę z książką, spędź czas ze sobą, zadzwoń do dawno nie widzianego znajomego. Twój spokój ducha przełoży się na całe Twoje życie.

Mniej stresu
Kiedy odpuścisz sobie szybkie tempo życia, pogoń za karierą i znajomości, które nie do końca są dla Ciebie zaczniesz czuć się lepiej. Kiedy zaczniesz zastanawiać się dłużej nad swoimi wyborami znajdziesz się bliżej siebie. Poświęć czas na zamknięcie niepozałatwianych spraw, zrób coś w domu i odstresuj się. Tak po prostu!

 Lepsze życie
Mniej znaczy więcej. Spokój pozwala na podejmowanie dobrych decyzji. Nasze wybory zaś mają wpływ na środowisko, otoczenie, innych ludzi. Chcesz zobaczyć jak to jest? Przyjdź na targi Slow Fashion i wypróbuj tą wizję życia. Uszyj coś na maszynie do szycia Juki, uwij wiosenny wianek, stwórz nadruk na torbę lub tiszert oraz wspieraj polskich twórców. Bo Slow to świadome i mądre podejście do konsumpcji.

Targi Slow Fashion #8 - Wiosna                                                                                                        
Kiedy: 11 i 12 marca r.                                                                                                                   
Gdzie: PGE Narodowy (aleja Józefa Poniatowskiego 1)                                                                        Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00

Wstęp na wydarzenie: 10 PLN / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny.

Trwa ładowanie...