×

7

Istnieje 7 typów rozstań. Jak je rozpoznać i jak sobie z nimi poradzić?

Dla niektórych z nas rozstania są łatwe i nie wiążą się z wylewaniem łez w poduszkę. Dla innych każde zerwanie staje się tragedią i powodem do wielotygodniowych rozpaczań. Niezależnie od tego, jak reagujemy na zakończenie związku, możemy wyróżnić kilka typów rozstań. Lista została sporządzona przez internautki, które wspólnymi siłami znalazły sposób na uporanie się z każdym typem zerwania. Z iloma z nich miałyście do czynienia?

Istnieje 7 typów rozstań. Jak je rozpoznać i jak sobie z nimi poradzić?

Rozstanie 1:  Za obopólną zgodą

To jest ten typ, kiedy siadacie do kolacji i uświadamiacie sobie, że nie macie o czym rozmawiać. Po prostu iskra, która pojawiła się na początku związku zgasła, a wasza relacja przypomina już tylko koleżeńską umowę. Co więcej, obydwoje jesteście tego świadomi i wspólnie podejmujecie decyzję o rozstaniu. W tym przypadku załamanie i smutek pojawiają się niezwykle rzadko. Po takim zerwaniu skupcie się na czymś, co poprawia wam nastrój, a cała sprawa szybko ucichnie.

Rozstanie 2: To było do przewidzenia

Wasz związek chylił się ku upadkowi już od jakiegoś czasu. Po prostu czuliście w kościach, że dzieje się coś złego. A może tylko jedna strona czuła. Byliście wykończeni domysłami i stresem, jaki się z tym wiązał, więc kiedy jedna strona w końcu postanawia to zakończyć, czujecie w zasadzie ulgę. Rekonwalescencja jest bardzo prosta. Powinniście odpocząć i ukoić nerwy. Może dobrym pomysłem jest krótka wycieczka?

Istnieje 7 typów rozstań. Jak je rozpoznać i jak sobie z nimi poradzić?

Rozstanie 3: Nikt się go nie spodziewał

Ten typ jest wyjątkowo trudny do przepracowania. Jednego dnia wszystko jest wspaniale i pięknie, aż tu nagle związek legł w gruzach. Głównym problemem związanym z takim rozstaniem jest szok. Kiedy nie spodziewaliście, że stanie się coś złego, nie do końca wiecie, jak odnieść się do nowej sytuacji. Tutaj sprawdzi się jednak wyjątkowo banalna sentencja. Czas leczy rany. Bo leczy, naprawdę.

Rozstanie 4: Wyjątkowo bolesne i tragiczne

Wy nie tylko byliście parą. Wy żyliście razem, dzieliliście się wszystkimi smutkami i radościami. Byliście już praktycznie rodziną. I wtedy wydarzyło się coś, co przekreśliło szansę na wspólną przyszłość. Ktoś powiedział o jedno zdanie za dużo, albo zrobił coś niewybaczalnego. Po takim rozstaniu potrzebujecie przede wszystkim wsparcia bliskich osób i czasu na przetrawienie całej sytuacji. Nie bójcie się wyrzucić z siebie negatywnych emocji. To naprawdę pomaga szybciej zapanować nad problemem.

Istnieje 7 typów rozstań. Jak je rozpoznać i jak sobie z nimi poradzić?

Rozstanie 5: Jednostronne

Nie jesteście na tym samym etapie w waszej relacji. Dlatego jedno z was postanawia zakończyć niesatysfakcjonujący związek i ruszyć dalej, chociaż druga strona zdecydowanie tego nie chce. Niezależnie do tego czy jesteście zrywającymi i porzucanymi, to rozstanie będzie boleć. Ale wystarczy mnóstwo słodyczy, lodów i spotkań z przyjaciółmi, żeby szybko przejść nad nim do porządku dziennego.

Rozstanie 6: Logistyczne

Związki na odległość są okropne. Nie wszystkie, ale zdecydowana większość. Byliście osobno zbyt długo i postanawiacie się rozstać. Sprawę znacznie ułatwi fakt, że nie widujecie się na co dzień. Mimo to powinniście usunąć się nawzajem z mediów społecznościowych, żeby nie kusiły was nocne telefony. Poza tym nie za wiele zmieni się w waszym codziennym życiu.

Istnieje 7 typów rozstań. Jak je rozpoznać i jak sobie z nimi poradzić?

Rozstanie 7: Zdradziłam/em cię

Tu nie chodzi nawet o stratę partnera, na którym wam zależało. Tu chodzi przede wszystkim o utracone zaufanie i poczucie bycia oszukanym. Jeżeli to wy jesteście stroną zdradzoną, zachowajcie spokój i darujcie sobie zemstę. Choć może wam się wydawać, że to pomoże ukoić złość, tak naprawdę tylko rozjątrzy ranę. Nie warto.

A jakie są wasze sprawdzone sposoby na przetrwanie rozstania? Wolicie czekoladoterapię czy solidną porcję łez? Podzielcie się swoją opinią i sprawdźcie tutaj, jak ten temat komentują nasi użytkownicy!

Skomentuj

Komentarze (7)

 • ewulka26 26.04.2017, 14:27
  Przeżyłam ten ostatni rodzaj rozstania.. Mój narzeczony mnie zdradził. To było bardzo bolesne dla mnie. Po tym wszystkim ni... Więcej
  11
  8 | 3
 • Gwiazdka2210 07.02.2018, 19:52
  https://zrzutka.pl/z/budowa-domu odwiedźcie tę stronkę i pomóżcie jeśli możecie :)
  1
  0 | 1
 • pan_da90 06.06.2018, 13:40
  OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEME... Więcej
  1
  0 | 1
 • agacicz 14.06.2018, 05:38
  PIĘKNA MUSKULARNA LUB SMUKŁA SYLWETKA JUŻ DZIŚ TWOJA !!! Zmień swoje nawyki żywieniowe! Nabierz masy mięśniowej lub całkowi... Więcej
  1
  0 | 1
 • gość 29.08.2018, 14:17
  Z żadnym z powyższych rodzai rozstań się nie utożsamiam. Na jakiej podstawie stwierdzacie, że jest ich tylko siedem. Ja jes... Więcej
  2
  1 | 1
 • gość 29.08.2018, 14:49
  Z żadnym z powyższych rodzajów rozstań się nie utożsamiam. Na jakiej podstawie stwierdzacie, że jest ich tylko siedem. Ja j... Więcej
  0
  0 | 0
 • gość 04.10.2018, 12:28
  Rozstanie 7
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...