×

3

Dwie godziny dla rodziny!

Podobno rodzina jest najważniejsza. W świecie relacji opartych na zarabianiu, kupowaniu i sprzedawaniu, tylko na najbliższych możemy liczyć, kiedy będziemy mieli kłopoty. Przypomina nam o tym Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania, która organizuje akcję społeczną „Dwie godziny dla rodziny”. Jej finał odbędzie się 15 maja – w Międzynarodowym Dniu Rodziny, ustanowionym przez ONZ w 1993 roku.

Chodzi o to, by przedsiębiorcy i ich pracownicy mieli szansę na wzmocnienie relacji rodzinnych oraz zbudowanie i umocnienie tożsamości młodego pokolenia. Fundacja zachęca nas do tego, by 15 maja swój czas po pracy poświęcić nie na oglądanie telewizji i surfowanie po internecie, lecz na kontakt z najbliższymi, na rodzinną rozmowę o wspomnieniach z dzieciństwa, pogawędkę o dziadkach, krewnych, sąsiadach, przyjaciołach, o naszych marzeniach, rodzinnych pamiątkach, zwyczajach, tradycjach, rytuałach, do sięgnięcia na nowo do starych zdjęć.

Dwie godziny dla rodziny!

W tym roku przewodnim tematem akcji są „Szkolne Wspomnienia – przez Pokolenia”. Dlaczego kampania jest skierowana także do pracodawców? Jej autorzy wyjaśniają:
Akcja ma na celu umożliwienie pracownikom spędzenia w tym dniu dwóch dodatkowych godzin z bliskimi, dzięki pracodawcom, którzy skrócą o te dwie godziny dzień pracy w swoich firmach. A więc, drodzy przedsiębiorcy, puśćcie swoich pracowników dwie godziny wcześniej do domu, dając im szansę na spędzenie czasu z rodziną. A pracownicy niech szczerze i uczciwie podejdą do tematu, jadąc z pracy prosto do domu, a nie do galerii handlowej lub na siłownię.

Dwie godziny dla rodziny!

Jeśli nie wiemy, jak przekonać naszych pracodawców do udziału w akcji, zajrzyjmy na stronę www.mamrodzine.pl. Tam znajdziemy link do materiałów dydaktycznych, które będziemy mogli zaprezentować szefowi. Na stronie znajdziemy również „Dobre pomysły na 2 godziny dla Rodziny”, zasady konkursu „Czym dla Ciebie jest Twoja Rodzina?” oraz listę firm, które zainteresowały się kampanią.

Czy to ma szansę się przyjąć? Pracodawca poświęci dwie godziny dla rodziny pracownika? A pracownik rzeczywiście spędzi je z rodziną?

Źródło fotografii i zdjęć: www.mamrodzine.pl
Dominik Sołowiej

Znawca i wielbiciel nowoczesnych technologii. Pisze o kulturze i sprawach społecznych, od lat namiętnie krytykując dobrą i złą literaturę. Miłośnik skandynawskiego kryminału, amerykańskiej science-fiction i polskiego reportażu. Autor ponad stu artykułów popularnonaukowych, wywiadów i analiz literackich. Na co dzień dziennikarz telewizyjny i trener rozwoju osobistego. Jak przystało na rasowego humanistę, trenuje boks. Uwielbia aromatyczną kawę i - od czasu do czasu - mocnego papierosa. W wolnych chwilach słucha Nicka Cave'a. A z malarzy ceni Velázqueza za dowcip!

Poprzedni tekst autora:

Miasto wciąga. A ty wciągasz?
Skomentuj

Komentarze (3)

 • Wanda co niemca nie chciała 08.05.2013, 09:54
  W Polsce 99% pracodawców powie pewnie że jak się nie podoba to wypad :I porażka
  0
  0 | 0
 • gangster 08.05.2013, 10:58
  Mój szef by chciał żebym jeszcze więcej czasu za darmo spędzał w pracy a nie z rodziną
  0
  0 | 0
 • 08.05.2013, 11:12
  Mój szef nie dba o własną rodzinę, więc tym bardziej nie będzie myślał o mojej.
  0
  0 | 0
Trwa ładowanie...