×

15

"Czuję, że on mnie zdradza." Jak rozpoznać niewierność naszego partnera?

Często zdrada pojawia się w naszym związku znienacka. Jednak w większości przypadków możemy zauważyć kilka sygnałów ostrzegawczych, mogących uchronić nas przed zranieniem. Szukając dowodów zdrady naszego mężczyzny warto mieć je na uwadze!

Czasami w związku mamy wrażenie, że nasz partner nie jest z nami do końca szczery. Jeśli dotyczy do błahostek, możemy spać spokojnie, jednak kiedy w grę wchodzi możliwa niewierność, zaczynamy się denerwować i zachowywać nad wyraz podejrzliwie. Jednak same przeczucia nie są zbyt wiarygodnym wyznacznikiem. Czy faktycznie mamy powody do zmartwień? Na podstawie opinii naszych użytkowników i książki ”Anatomia Zdrady” Wojciecha Wyplera, przedstawiamy najważniejsze sygnały alarmowe, które mogą świadczyć o tym, że w naszym związku pojawił się ktoś trzeci.

On zachowuje się, jakby nie był sobą

Będąc w szczęśliwym związku możemy śmiało stwierdzić, że dobrze znamy naszego partnera i wiemy, jak on zachowuje się w danej sytuacji. W momencie, kiedy on nagle zupełnie zmienia swoje nastawienie i robi rzeczy, które są kompletnie do niego niepodobne, możemy podejrzewać, że próbuje coś ukryć lub chce komuś zaimponować zmieniając swoje przyzwyczajenia.

Nagle zaczął bardzo dbać o swój wizerunek

Do tej pory wystarczał mu poranny prysznic i świeży t-shirt, żeby być zadowolonym ze swojego wyglądu. Jednak od niedawna codziennie chodzi na siłownię, wymienił garderobę i co chwila biega do fryzjera? W tym przypadku powinnyśmy być zmartwione. Zwłaszcza, jeśli nagła dbałość o wygląd nie jest spowodowana naszymi sugestiami. To może być wyraźny sygnał, że on chce podobać się komuś innemu.

Nagle mnóstwo mówi o koleżance z pracy

”Jedna ze zdradzanych kobiet, z którymi rozmawiałem, wspominała, że mąż po zatrudnieniu nowej sekretarki bardzo przejmował się jej losem, m.in. trudnościami rodzinnymi, cieszył się jej sukcesami, a także obmawiał próbujących się z nią umawiać pracowników. Mówiła, że to uśpiło jej czujność – nie mieściło jej się w głowie, że mąż może tak otwarcie, bezpośrednio i często mówić o kochance w jej obecności”- pisze Wojciech Wypler. Jeśli nasz partner potrafi godzinami opowiadać o innej kobiecie, która wyraźnie mu imponuje, a do tego martwi się jej życiem bardziej niż naszym, powinnyśmy poważnie się zastanowić nad przyszłością naszego związku.

Przestał wykazywać inicjatywę w łóżku lub całkiem rezygnuje z seksu

Bliskość fizyczna jest w związku bardzo ważna. Scala relację i prowadzi ją na kompletnie nowy poziom. Jeśli jesteśmy zadowolone z naszego pożycia i nagle nasz partner zaczyna unikać seksu, musimy poważnie z nim porozmawiać. Być może na ten problem składa się wiele czynników nie związanych ze zdradą. Jednak jeśli on nie chce o tym rozmawiać i unika tłumaczeń, może mieć coś na sumieniu.

Przyłapujemy go na kłamstwie

Kłamstwo ma krótkie nogi. Zwłaszcza źle zamaskowane. Dlatego w momencie, kiedy historie naszego partnera nie łączą się ze sobą i nie pokrywają z rzeczywistością, to wyraźny sygnał, że coś w naszym związku jest nie w porządku i partner ukrywa przed nami swoje grzeszki. Wojciech Wypler pisze w swojej książce: „Ludzie kłamią tak często, jak powinni myć zęby. Czyli mniej więcej dwa razy dziennie.” Ważne jest, żeby w porę to zauważyć.

Nagle nie jest pewny swoich uczuć

”Jestem w związku prawie rok, z moim chłopakiem znamy się ładnych parę lat. Czułam się przy nim świetnie, on przy mnie też z resztą. Po pewnym czasie ON sam z siebie zaczął pytać kiedy zamieszkamy razem, jak tak, to gdzie i w ogóle, robił plany, wiecie? Ogromnie się z tego cieszyłam.
Sama nigdy nie wymuszałam na nim odpowiedzi na takie tematy, nie zaczynałam ich  bo nie chciałam żeby czuł się przytłoczony. Dwa tygodnie temu, na weekend byłam u niego. Do niedzieli mówił, że mnie kocha, starał się żebym dobrze się u niego czuła, spędzaliśmy czas jak zwykle. W poniedziałek wyczułam że coś jest nie tak, ale uznałam, że poczekam. W środę do niego zadzwoniłam, zapytałam co się dzieje. odpowiedział że nie wie czy mnie kocha, czy chce jeszcze tego związku, że to wszystko go przerosło. Byłam w szoku, rozumiecie? Widzieliśmy się w niedziele, wszystko ok, środa- on nie wie czy kocha”- pisze na naszym forum jedna z użytkowniczek. Taka nagła zmiana frontu może być wynikiem niewierności i poczucia winy, jakie takowa wzbudziła w naszym partnerze. Jednak może być też oznaką niedojrzałości naszego partnera. Najważniejsza w tym przypadku jest szczera rozmowa i dokładne wybadanie sytuacji bez rzucania niepotrzebnych oskarżeń.

Jak jeszcze możemy rozpoznać, że nasz partner jest niewierny? Znacie jakieś stuprocentowo pewne sygnały alarmowe? Jeśli tak koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach i zapraszamy tutaj do dyskusji na temat zdrady!

Skomentuj

Komentarze (15)

 • poznajmamePL 12.05.2017, 21:19
  smutny artykół
  18
  6 | 12
 • Gośkalove 20.06.2017, 13:26
  kiedy ma na fejsie więcej niż jedno konto, a Ty o tym nie wiesz... :(
  22
  16 | 6
 • gość 14.10.2017, 12:18
  bardzo ciekawy
  5
  4 | 1
 • gość 16.11.2017, 17:23
  90% facetów zdradza , każdy oglądający moja transmisję jest żonaty . http://zbiornik.tv/go/skWG
  18
  5 | 13
 • Dlaloa 01.12.2017, 16:57
  najgorsze co może być to zdrada
  10
  7 | 3
 • Bardi89 20.05.2018, 20:57
  Myślę, że to się po prostu czuje...
  5
  3 | 2
 • pan_da90 06.06.2018, 13:39
  OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEME... Więcej
  3
  0 | 3
 • Gosiaczka 08.06.2018, 07:04
  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmi... Więcej
  4
  1 | 3
 • bellisbella 13.06.2018, 10:39
  PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! http://www.igortreneronline.pl
  3
  0 | 3
 • gosiaaa666 17.06.2018, 05:26
  OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! http://www.igortreneronline.pl
  3
  0 | 3
Trwa ładowanie...