×

0

Odchudzanie — jak szybko schudnąć?

Odchudzanie to idealny sposób na utratę kilku zbędnych kilogramów i poczuć się pewniej w swoim ciele. Choć nie istnieje magiczna tabletka, która po pstryknięciu palcami rozwiąże wszystkie nasze problemy — to mamy do dyspozycji wiele możliwości, które pomogą nam schudnąć i uzyskać taką sylwetkę, jakiej pragniemy.

Odchudzanie — jak szybko schudnąć?

Metody, ćwiczeń czy diety możemy dostosować do własnych potrzeb lub stosować razem i zgubić zbędne kilogramy. Uzyskanie upragnionej wagi jest możliwe i aby rozpocząć ten proces, trzeba zrobić pierwszy krok już dzisiaj. Jak zatem się za to zabrać ? Co mamy do dyspozycji w walce z kilogramami ? Co będzie najskuteczniejsze ? O tym wszystkim poniżej.

Motywacja

Jednym z głównych czynników odchudzania jest motywacja. Na początku należy określić cel, czyli ile kilogramów chcemy schudnąć i dążyć do niego. Konkretny pułap sprawia, że wiemy — z czym walczymy i odchudzanie jest skuteczniejsze. Warto też uświadomić sobie, że nie ma innego, szybszego sposobu i wszystkie osoby muszą przejść taką samą drogę. Czasami cudowne obietnice mogą spowodować u nas niecierpliwość lub wręcz zniechęcenie. Dobrym motywatorem jest też wizualizacja mniejszych ubrań czy szczupłej sylwetki kilka razy dziennie. Przywiązujemy się wtedy do nowego stanu i znacznie chętniej do niego dążymy w świecie realnym.

Ćwiczenia

W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć – czyli czy chcemy ogólnie zmniejszyć wagę albo wyeliminować tłuszcz z konkretnego miejsca do dyspozycji mamy wiele skutecznych ćwiczeń. W tym celu należy poradzić się trenera lub znaleźć gotowe plany treningowe w internecie. Ważne, aby były firmowane przez znane osoby lub duże portale, gdyż jest to gwarancją jakości.

Ćwicząc na siłowni, warto wykorzystać dostępne tam sprzęty, których nie mamy w domu. Będą to np. stepper, rower stacjonarny, atlas czy orbitrek.

Jeśli ćwiczymy w domu, dobrym pomysłem jest ćwiczenie z instruktorem w filmikach video. Mamy wtedy pewność poprawności wykonywanych ćwiczeń oraz długości serii czy treningu.

Ruch na świeżym powietrzu również idealnie wpływa na spalanie kalorii. Bieganie, pływanie czy zada na rowerze, będą doskonałym urozmaiceniem samych treningów a dodatkowo wspomogą cały proces.

Dieta

Jedną z najważniejszych rzeczy jest dieta. Prawidłowo dobrana dostarcza do organizmu tylko tyle kalorii — ile potrzebujemy do funkcjonowania i zaopatruje nas w substancje wspomagające odchudzanie. Istnieje wiele sprawdzonych diet o dobrej opinii, które możemy znaleźć np. w internecie lub u dietetyka. Sprawia to, że nie musimy katować się minimalnymi dawkami lub jedzeniem, którego nie lubimy. Bez problemu wybierzemy taki jadłospis, który będzie nam odpowiadał i zawierał np. więcej ryb czy warzyw, a równocześnie nie będzie zawierał więcej kalorii, ile należy dziennie przyjąć.

Warto wybrać dietę nawet nieco mniej rygorystyczną — jeśli przeszkadza nam brak np. mięsa, ale stosować ją regularnie. Dieta to nie tylko ograniczanie kalorii, ale i przyjmowanie produktów, które usprawniają przemianę materii czy rozkładanie się tłuszczów.

Czego nie robić?

Istnieje kilka rzeczy, których nie należy robić, gdyż mogą nie przynieść skutku albo nam zaszkodzić. Jako pierwsze należy wymienić zażywanie jakichkolwiek preparatów, które pochodzą z niewiadomego źródła, nie są dopuszczone do użytku w Polsce lub są nielegalne. To prosta droga do poważnych powikłań, które można leczyć znacznie dłużej niż sam proces odchudzania.

Nie należy również stosować metod, które nie są potwierdzone. Ćwiczenia czy diety, których nikt wcześniej nie próbował, mogą być szkodliwe. Do kolejnych zachowań, które należy unikać- jest zwiększenie dawek czy wysiłku. Kluczem do sukcesu jest regularność.c Podwoje dawki suplementów, wielokrotnie zwiększone ćwiczenia czy zmniejszone ilości kalorii z pewnością nie poprawią rezultatów, a w dużej liczbie wypadków zaszkodzą, burząc wypracowane wyniki.

Ekspert https://www.sklep-presto.pl/ radzi

Najważniejszą niezależnie od wielu czynników rzeczą i sekretem odchudzania jest silna wola i zaangażowanie. Jeśli będziemy działać, rzetelnie podchodzić do naszego planu – nawet jeśli nie będzie profesjonalny lub morderczy zaczniemy osiągać wyniki. Systematyczność i chęć zmiany sylwetki to klucz, do którego sukcesu wielu osobom brakuje, gdyż zniechęcają się czy powracają do starych nawyków. Odchudzanie nie jest procesem łatwym i prostym, ale należy pamiętać, że każde starania, jakie włożymy ten proces- zaowocują.

Trwa ładowanie...